Štramberk postaví nové parkoviště

Štamberk vybuduje pro turisty nové parkoviště.

Městečko pod hradem Trúba se každou sezónu vyrovnává s náporem turistů. Spousta z nich přijíždí krásy Moravského Betléma obdivovat autem a pak nemá kde zaparkovat. Do centra totiž auta turistů nesmí a parkoviště bývají přeplněná. Město proto plánuje stavbu další odstavné plochy.

„Jsou zde letní dny, kdy především přes ty polední hodiny jsou veškerá parkoviště, která máme, plně obsazená a není možné nikde zaparkovat. Většinou turisté se snaží hledat potom místa různě, třeba v zástavbě rodinných domů, což zase kritizují naši občané,“ říká starosta Štramberku David Plandor (SNK).  Podle něj je tak nutné postavit nové parkoviště. Ze tří variant zvítězila lokalita u výpadovky na Nový Jičín, kde by mohlo být až 100 míst pro auta. Jenže územní plán tam předpokládá stavbu domů. „Což město aktuálně řeší změnou územního plánu, který by měl v letošním roce být schválen zastupitelstvem,“ dodává starosta.

Stavět by se tak mohlo začít v příštím roce. Už letos by ale řidičům mohl sloužit moderní navigační systém. Ten by pomocí kamer hlídal míru zaplnění všech čtyř oficiálních parkovišť.  Město zároveň přikoupí nové parkovací automaty a na centrálním parkovišti u hřbitova budou turisté platit celý rok.

zdroj text: rozhlas.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.