Komentáře

 1. Lukáš :

  A zas ty pos. zábradlí jak v nějaké lidské Zoo

  Thumb up 3 Thumb down 6
 2. Crazym :

  Lukáš: Tak tady by mi v žádném případě nevadilo, taky tam jsou dost strmé násypy a navíc není červenobílé :-)

  Thumb up 8 Thumb down 2
 3. Lukáš :

  K tématu: proč v mnohem lidnatější zemi jako v Nizozemsku nemají problém se zábradlím?

  http://4.bp.blogspot.com/-_g-XaSfs4C8/TZotPpEVZRI/AAAAAAAAADo/plt9E9i-QVg/s1600/dutch-style-junction.jpg
  https://henk50.files.wordpress.com/2015/05/de-rijp-gracht.jpg

  Neříkám zábradlí na mostu, ale takové věci http://jmp.sh/U8T2JiP je už overkill a zbytečně to hyzdí krajinu.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 4. Crazym :

  Lukáš: Nevím co furt řešíš, Holandsko je daleko a tak nějak pochybuji, že jsi na tom mostě někdy byl i když je za rohem. Tady http://www.imagehosting.cz/?v=beznzvrvr.jpg by jsi určitě nechtěl spadnout, tak je tam prostě zábradlí a je trochu protáhle za tu díru, ne všichni jsou tady svéprávní a Holanďani :-)

  Thumb up 3 Thumb down 5
 5. thvari :

  Lukáš: Hyzdí, na těch fotkách to úplně bije do očí. A ještě to má úplně jiné žebrování než to zábradlí na mostě. Prostě hrůza a děs.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. Jp :

  thvari: Me se to taky nelibi, chapu, ze na to jsou asi normy atd., ale tady u nas (hlavne ve velkych mestech) mi to prijde jako solidni obsese. Na te fotce to vypada jako ohrada pro kravy nekde na farme. Vsude se „musi“ montovat zabradli, znacky, upozoroneni, prikazy, nekdy je z toho pekna dzungle. Bojim se, ze kdyby ten kanal, ktery tady daval Lukas, byl u nas, tak kolem celeho daji pruhovane zabradli, aby tam nahodou nekdo nespadl nebo tam nezahucelo jedno z tech zaparkovanych aut.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. Summerboy :

  Mne treba tady to zabradli uprostred niceho vubec nevadi, je to proste bezpecnostni prvek. Kdyby to bylo nekde v centru, tak to neni asi idealni vzhled (navic, nemam iluze, ze by to v takovem pripade bylo designove lepe resene), ale tady to je proste funkcni a na tu oblast podle me dostacujici.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 8. Lukáš :

  Lidi nejsou zas takové telata aby padali do jam nebo lezli do silnice pro auta, velké množství zábradlí v Ostravě je naprosto zbytečných a celé město by bez nich vypadalo mnohem lépe a za tím si stojím.
  To Holandsko jsem zmínil proto, to můžu srovnat, a jak je tady hodně kanálů tak není problém narazit jeden takový 4m hluboký kanál bez zábradlí s cyklostezskou vedoucím hned po okraji. A vypadá to, že se s tím lidi naučili celkem obstojně žít, i když musí jednou ročně vytahovat z kanálů stovky kol :D

  Já nemám nic proti bezpečnosti, ale nesmí se to přehánět

  https://i0.wp.com/www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2015/12/cyklostezka-4.jpg
  http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2015/12/IMG_20151205_074214.jpg

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. Lukáš :

  Omlouvám se za chyby, píšu z mobilu :|

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Rýša :

  Lukáš: Nj, ale co když ta zábradlí vyrábí nějaká přátelíčkova firma a každá korunka se hodí, byť by byla dotační….

  Thumb up 5 Thumb down 2
 11. kdojekdo :

  Za dobu působení v Holandsku jsem viděl spousty cyklistů válejících se pod koly aut a autobusů, a také hodně arogance řidičů k nim, zejména ve velkých městech. U těch zde zmiňovaných kanálů zábradlí být nemusí, lidi mají velký respekt hlavně z té špinavé a smradlavé vody v nich.
  Mj.. Český cyklista má kolo určitě v lepším stavu, je opatrnější, netelefonuje za jízdy, pije před jízdou méně, je ukázněný, používá povinnou helmu….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. thvari :

  kdojekdo: žiju v holandksu už čtvrtým rokem, svoje kolo používám denně a to co říkáte je nesmysl na entou. řidiči jsou pozorní a respektujou, že jako cyklista máte absolutní přednost (a to i před chodci). Levná kola tu jsou skutečně v horším stavu, ale proč ne, ne každá má okamžitě k dispozici 500-2000 euro na zbrusu nový bycikl, zvlášť studenti ne. helmy nejsou uzákoněny a ani k tomu není důvod, už vzhledem k tomu, jak rozsáhlá je síť cyklostezek + ona absolutní přednost + většia lidí jezdí ohleduplně, takže riziko je minimální. Telefonování za jízdy je problém, před kterým se důsledně varuje. A to co píšu neznamená, že se nikdy nedějí nehody – mám známou, co ji na kole někdo v aute téměř přizabil. Ale vzhledem k hustotě cyklistické dopravy je určitá míra nehodovosti prostě nevyhnutelná. Já jsem třeba za 4 roky nikdy sám nebyl svědkem žádné nehody.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. FlakY :

  Zábradlí by se měla dávat na nebezpečná místa, kde hrozí veliké riziko zranění či úmrtí. Jsou to mosty, vyvýšená místa atp. U nás ve městě máme takové okrasné zábradlí: https://mapy.cz/s/1pXI4 , ale už před 15 lety to tam urazil kamion a dodnes nikomu nevadilo to dát do původního stavu. Tady https://mapy.cz/s/1pXK7 pro změnu kdysi zrušili přechod pro chodce a natáhli tam 2m dlouhý řetěz k původní znače vyznačující přechod :P
  Lidi někdy jdou jak telata, ale mají svojí hlavu. Většina chodí přes přechody, protože ví, že je tam může OA pustit. Města mají být především pro lidi a ne pro auta.
  Místo zábradlí by na chodníky mohli dávat květináče. http://verejneprostory.cz/projekty/realizovane/tramvajova-zastavka-prubezna.aspx
  Při správném zanesení to může být vkusné a zabrání to nežádoucímu parkování podél chodníků atd.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. FlakY :

  Ještě doplním, že zrovna v Ostravě se mi osobně stala nepříjemná situace. Když jsem projížděl kolem tram. zastávky a já měl zelenou, tak lidi si zvesela šli přes červeného panáčka jako by se nechumelilo. Ženská mi tam málem spadla pod kola… na youtube mám video. Kvůli nadávkám nemám zvuk :D

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.