Modernizace podjezdu Havířov

Podjezd pod vlakovými kolejemi v Havířově, jenž spojuje centrum města a městskou část Šumbark, bude opraven.

Už za několik týdnů začne modernizace podjezdu pod železniční tratí v Havířově. Radnice chce úpravami docílit bezpečnějšího spojení centrální části se Šumbarkem.  Rekonstrukce podjezdu chce město pojmout skutečně z gruntu. Od kanalizace po strop. Práce budou trvat skoro celý rok a vyžádají si četná dopravní omezení, včetně objížděk.

Modernizaci podjezdu město začalo připravovat už ve chvíli, kdy se započaly přípravy na rekonstrukci železniční stanice a přednádražního prostoru. Přestože samotná železniční stanice se své modernizace hned tak nedočká, město pokračuje v přípravách úprav prostranství před nádražím. Podjezd na ně přímo navazuje a bude jejich součástí.

havirov

havirov

havirov

Současný stav:havirov

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  A počítá se ještě vůbec s prodloužení podchodu který vede k nástupištím směrem k Lidlu? Případně proč ne. Na nějaké vizualizaci jsem to viděl, myslím že by to bylo velice fajn a mohl by na to třeba přispět i sám Lidl, evidentně se mu daří a přivedlo by mu to nové zákazníky.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. tom :

  aldik: Jedno je jisté, Lidl nepřispěje:)Projekt podchodu byl dávno zrušen.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. bapi :

  Díky těch kontrastních barev to vypadá jako svět Sonica. :)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  taky mi to prijde nejake zbytecne moc modre.. navic jestli to je nejaky obklad, jako ze se zda, ze ano, tak to relativne brzo bude pekne hnusne.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 5. aldik :

  tom: A nějaký logický důvod to má? Podchod by jistě šel prodloužit i bez demolice stávající haly..

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. honza :

  Převody nádraží pod SZDC
  http://www.denik.cz/cestovani/sprava-zeleznic-do-konce-roku-zahaji-opravy-osmdesati-nadrazi-20160927.html
  http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/do-prazdnych-nadrazi-nastehujeme-urady-navrhuje-szdc-1279042

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. honza :

  Vizualizace vypadá jako vždy skvěle a jako vždy neodpovídá zkutečnosti jako obvykle se snaží lidi oblbnout .Celé to je oprášený upravený starý projekt, který se opět vrátil na jednací stul a je ještě horší, než ten předchozí projekt . Zúžením vozovky na jeden jízdní pruh se v době kdy se zvyšuje počet automobilů ve městě,jen dojde ke Zhoršení dopravní situace ve špičce. MHD, Sanitka, požárnici se zablokují v podchodu mezi auty. Hlavně by se mělo řešit to, že při prudkých deštích kanalizace nestíhá a podjezd se zaplní vodou Stává se neprůjezdný. https://www.youtube.com/watch?v=YUYHNR5WPjI (jímka, čerpadla)
  Prodloužení podchodu pod vlakovým nádražím by bylo v dlouhodobém horizontu nejlepší řešení . Za vlakovým nádražím se nacházejí školy a jejich žáci, kteří dojíždějí s přilehlých měst. Obvykle chodí pěšky na meziměstské autobusy / vlaky . Jeden s důvodů pro demolici nádraží byl Argument „Bezbarierový přístup“ na nástupiště, přitom podchod a nástupiště vlastní SZDC.a tato společnost se na projektu demolice nepodílela. Musela by se udělat výluka na trati . Prý by to bylo moc drahé ? Občan jako vždy na posledním místě. Jako na autobusovém nádraží. SZDČ může přímo čerpat dotaci na projekt. To ČD nemohlo, proto se to řešilo ve spolupráci s městem, které mohlo o dotaci požádat.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.