Místo Přednádraží ostravské strojírny

Asi každý, kdo sleduje dění v Ostravě, zaznamenal nekonečnou kauzu kolem romského gheta Přednádraží. Kvůli vadné kanalizaci se z lokality musely v průběhu několika měsíců vystěhovat desítky rodin. I když ze začátku bojovalo za zachování Přednádraží mnoho aktivistů, dnes je prázdné a ostravské strojírny do něj chtějí rozšířit svůj podnik.

Lokalita by výborně posloužila jako kulisa do válečného filmu. Přesto domy a hlavně pozemky pod nimi koupila přilehlá firma Ostravské opravny a strojírny, která opravuje kolejová vozidla. Karel Ležatka, advokát, zastupující OOS: “Ty pozemky, kterých je celá řada, by měly sloužit pro rozšíření areálu Ostravských opraven a strojíren a dále by tam měla být umístěna nová výroba.” Podnik musí ale koupit i okolní pozemky aby lokalitu zcelil. Ty patří městskému obvodu a železničářům.

prednadrazi

zdroj: polar.cz

Související články


Komentáře

 1. Pan Bzoch :

  Dnes jsem se byl proletet po Prednadrazi, nez to tam srovnaji se zemi. Chcete videt, jak vypada ta zkaza z ptaci perspektivy? Tady je video:

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Rýša :

  Pan Bzoch: Jak po bombardování….neuvěřitelné, jak dovedou Ostraváci zdemolovat svá obydlí.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  Rýša: tak tohle uz moc obydli neni a vzhledem k tomu travniku na pudach uz asi dost dlouho…

  Pan Bzoch: diky za videa, pokud budes takhle prispivat, budem za to radi!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Pan Bzoch: Pěkný koníček :-) Dlouho jsem tam nebyl ale z těch záběrů jde vidět, že ta firma se stará a z těch pozemků co už má zcelené vytváří pěknou „pevnost“ tím betonovým plotem. Když jsem tam byl naposledy byly tam dost vysoké stromy a k té věži se dalo dostat http://www.bike-forum.cz/foto/detail/9554-test-z-ostravskych-toulek včil je tam zplanýrováno a hradba. Náhodou ty strojírny tam budou mít velmi dobré místo, železnice, dálnice, dokonce i Odra za rohem a do centra kousek, ideální místo pro tenhle typ podnikání. Takhle se má využívat prostor a ne furt zóny na nejlepších polích za městem nebo v podhůří Beskyd.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Pan Bzoch :

  Hynek [msstavby.cz]: diky, nedavno jsem natacel jeste jatka u byvaleho bauhausu a ostravsky skelet u kulturaku… Skelet uz jsem linkoval v diskuzi pod prislusnym clankem o planovane dostavbe. Urcite se chystam dokumentovat promenu techto a dalsich mist s postupem casu, a urcite to budu sdilet sem na web. Dik

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. Oasis :

  +odkaz: Blíží se demolice ostravského Přednádraží. Dráhy pozemky nepotřebují na ostrava.idnes.cz: http://ostrava.idnes.cz/demolice-prednadrazi-ostrava-se-blizi-dx2-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170406_2317614_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Rýša :

  Pan Bzoch: Znovu opakuji: Jak po bombardování….neuvěřitelné, jak dovedou Ostraváci – tedy romští Ostraváci, zdemolovat svá obydlí.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.