Zateplení panelového domu v Kopřivnici

Příklad toho, že zateplení objektů nemusí připomínat dětskou omalovánku.

Na ulici Kpt. Nálepky byla dokončena částečná rekonstrukce jednoho ze čtyř 10 patrových paneláků. Evidentní je snaha dodržet principy původního řešení, kdy parter domu ustupuje dovnitř a odlehčuje tak hmotu deseti pater nad ním. Nasvětlení ochozu eliminuje scházení obávaných „nekalých živlů“ a dodává domu moderní nádech. Střídmá jednoduchá barevnost, velkoryse prosklený vstup, subtilní stříška nad vstupem – za nás paráda! Snad se další domy při dalších rekonstrukcích inspirují. /VK/

koprivnice

zdroj: FB Koprostory

Související články


Komentáře

 1. MarianL. :

  Panelák, typ VM-OS, nižší verze. Vyvinutý v Ostravě. Jeho původní nápad a hlavně členění oken je povedené. Na těchto věžácích není potřeba vymýšlet nic nového, stačí jen tomu starému dát nové barvy. Je to zázrak, ale i v Ostravě jejich koncepci dodržují, konkrétně v Mariánkách, kde jich má většina původní tvary, rozvržení oken a dvě barvy – světlá na fasádě a tmavší mezi okny. Díky tomu to sídliště v Mariánkách vypadá skvěle! Mají tam i ty vyšší 17p verze, které taky zateplili do původního vzhledu. Naproti tomu ty samé domy na ul. Pavlovova nebo u kruháče v Hrabůvce vypadají hrozně! To protože mají jiné rozvržení křídel a sjednocenou fadádu (bez ustupující části mezi okny) a hlavně barvičky a různé obrazce.

  Kopřivnici fanfím, každý projekt který zde z toho města vidím, vypadá skvěle.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. MarianL. :

  Na druhý pohled vidím, že nedodrželi původní rozvržení křídel. Hlavně to okno u prázdné stěny na levé fotce. Má tam být čtverec se sklopným spodním křídlem.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.