Zámek Paskov – foto rekonstrukce

Fotografie a vizualizace rekonstrukce zámku v Paskově.

Nedávno jsme publikovali článek s informacemi o rekonstrukci zámku v Paskově, viz. ZDE. Díky čtenáři máme aktuální fotografie již rekonstruovaného podzámčí s věží a přilehlé vily. Velmi děkujeme!

paskovs

paskov

Vizualizace seniorského bydlení:paskov

Související články


Komentáře

 1. Jarloch :

  taková vizualizace u památkářů nemá šanci projít…..

  Thumb up 0 Thumb down 2
 2. aldar :

  Když prošla dostavba Domu umění v Ostravě ?!

  Thumb up 0 Thumb down 3
 3. Rado :

  Za mě si myslím, je škoda, že zámek bude sloužit k seniorskému bydlení. Nic proti seniorům, ale v tak památkami skromném ostravském regionu a jeho okolí bych spíš raději v zámku viděl nějakou zámeckou expozici než bydlení pro seniory. Nebo cokoliv pro masy než jednotlivce.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 4. aggu :

  Rado:
  Tento region není skromný na památky ;) Viz http://monumnet.npu.cz/monumnet.php

  A kdo by teda chtěl něco echt turistického pro masy, dokončuje se rekonstrukce rychvaldského zámku. Je to hned za cedulí konec Ostravy za Heřmanicemi.
  Třeba zde:
  http://alil.rajce.idnes.cz/Rychvald_cast_2_-_Rychvaldsky_zamek_zvany_tez_Stary_dvur
  Nebo zde:
  http://www.hrady.cz/index.php?p=vox_list&articleID=947&VoxYear=2011

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Jarloch :

  aggu: to, že region není na památky skromný není důvodem tyto památky znehodnocovat. předložená vizualizace je příkladem ztráty autenticity chráněného stavebního díla.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Jarloch :

  Rado: z vlastní zkušenosti vím, že památkově chráněný objekt a domov důchodců nejde moc dobře dohromady. za vše např. uvádím nutnost vytvoření výtahu pro imobilní lidi….také bych viděl raději jiné využití

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. kletzky :

  Zdravím zde diskutující, jako autor těchto fotek, vám trochu objasním situaci v Paskově. Na byty pro seniory se bude přestavovat budova, která není památkově chráněná, na mapě je to budova vlevo od zámku. Samotný zámek by se měl v budoucnu stát sídlem městského úřadu, obřadní síně a nějaké expozice. Město pořádá občas komentované prohlídky a co jsem viděl, tak nemocniční pokoje, rentgenové laboratoře, operační sály a ozařovna v kapli byly zajímavé. Stav zámku ještě před dvema lety byl velice žalostný a jsem rád, že se majitelem za nemalý peníz stalo město a dochází v celém areálu k postupným změnám.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Rado :

  aggu: To co uvádíte, to jsou drbky. Chcete mi snad říci, že na tuto aglomeraci je těch památek hodně, nebo jinak hodně hradů a zámků? V rámci Ostravska a okolí máte pouze zámek v Karviné a Slezkoostravský hrad, což je taková slátanina, př. ještě zámek ve Staré Vsi. Seznam z NPÚ znám a je to sám činžovní dům, vila, socha, sem tam kostelík, ale ta pravá, mnohasetletá šlechtická historie tam prostě chybí. Ukažte mi stavbu, jakým je zámek v Paskově, v Ostravě? Pokud máte rád historii, hrady a zámky, tak Ostravsko nebo MSK není tím vysněným krajem…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. alex :

  Rado:
  Víte, ono je to tak, že mít rád historii není totéž, co mít rád hrady a zámky. Navíc ta „historie“ která se prezentuje v historických expozicích hradů a zámků, je poněkud romantizující a pokleslou podobou minulých časů, nehledě k tomu, že se týká historie přibližně 10% obyvatel území v dané době. Navíc si nepamatuji trvalou historickou expozici (a takových 5-6 ročně jich navštívím na celém území republiky), která by rozumným způsobem dávala do kontextu události v dané lokalitě (šlechtickém panství, městě) s událostmi v státním nebo nadstátním měřítku, aby měla potenciál skutečně poučit, ne jen oslnit vybranými artefakty a dílčími informacemi.

  MS kraj a speciálně ostravská aglomerace má tu vlastnost, že to nejzajímavější, co se zde událo, se stalo v posledních 200 letech. A to je doba vzniku moderního národa, národního obrození, převratných a někdy dosti brutálních změn ve věcech národnostních, sociálních, v osídlení krajiny, industrializaci, ekologii, zemědělství… A všechny děje, události a skutky, související s těmito tématy, se na Ostravsku odehrávaly v té nejvyostřenější podobě z celého státu, třebaže ne tak spektakulárně, jako dejme tomu v Praze.

  Je spíše chybou těch, kdo se zabývají plánováním a „výrobou“ návštěvnických příležitostí, že jim chybí invence, vzdělání, možná i vůle tato témata uchopit a pracovat s nimi. Jinak by se Ostrava s okolím mohla stát rájem poznávací a edukativní turistiky

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. aggu :

  Rado: Drbky? ;) Historie musí být „bohatá a šlechtická“? ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Rado :

  alex: Plně s Vámi Alexi souhlasím, historie Ostravska tak jak ho známe, je posledních 200 let a možná právě proto, že je tu toho industriálu hodně, třebaže to nejcennější už dávno nestojí, zde jako laik cítím nedostatek těch krásných zámeckých expozic. Protože to, co zde v drtivé většině vidíme, to je dědictví posledních 70-ti let. Zde je vyjma těch starých továrních hal a několika činžovních domů všechno nové, ne moc hezké, ne moc kvalitní. Také souhlasím, že by mohla stát Ostrava rájem poznávací a edukativní turistiky, ale když si zde řada čelních činovníků myslí, že když je to jednou, že to stačí, je to potom těžké.
  aggu: Drbky? Pro mě stále ano, jestli je v tom seznamu 90 procent činžovních domů, je to sice hezké, ale za srdce to člověka moc nevezme. Co je v Ostravě za památku, to je v Praze nebo Brně běžný činžovní dům. A potom když to obrátím, když to jsou památky, tak proč Ostrava vypadá stále jak vypadá?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. aggu :

  Rado: Nikdo přece neříká, že v Praze, kde v centru převažují baráky staré 3-1 století a řada starších soliterů, není víc památkových objektů než v Ostravě, kde v centru převažují baráky staré 1 století a 2 starší solitery. Jinak to máš trochu zmatečné. Památka je památka, bez ohledu na místo. Co je „obyčejný činžák“ v Ostravě, je i v Praze.
  Jak „vypadá“ Ostrava nemá žádný vztah k počtu památek. Město může být atraktivní i bez historických památek. A naopak ;) Záleží na lidech a vztah ostravských politiků k centru se nějak vyvíjí (před 50 lety: zbourat celé; před 25 lety: nechat ladem; před 15 lety: zbourat všechno co by stálo úsilí a peníze; dnes: ? Jatka a Textilia budou lakmusový papírek.
  To nejcennější tu stojí. DOV, Michal, Landek.
  BTW pro příznivce návleků a infantilních komentářů o rytířích a bílých paních:
  http://www.msregion.cz/cz/pamatky/hrady-zamky/
  Málo? Většina do půl hodky autem z Ostravy.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. radar001 :

  Aby jste si udělai obrázek o stavu zámku v době před prodejem zámku, doporučuji prohlídnout fotky z prohlídky před prodejem. Album kolovalo mezo občany Paskova v době prodeje, budova, která bude sloužit jako seniorské bydlení je v druhé čáasti. album je zde: http://mates150.rajce.idnes.cz/Paskov-zamek./ Hlavní budova by se opravdu měla přeměnit v Městský úřad, obřadní síň (už funguje), knihovnu a měla by tam být i nějaká galerie s expozicí o historii. Hlavní budova by měla mít stejné dispozice, jako bývalý zámek – bourají se příčky, které byly postavené v době přestavby na nemocnici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Jarloch :

  kletzky: není pravda, že předmětný objekt není památkově chráněný, jedná se o pozemek parc. č. 1107.

  http://monumnet.npu.cz/pamfond/list.php?IdReg=139258&oKodKr=81&oNazSidOb=Paskov&Uz=B&PrirUbytOd=03.05.1958&PrirUbytDo=14.01.2016&Limit=25

  chráněné nejsou pouze pozdější přístavky

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.