Miliony poputují do sportovišť

Vznik nových středoškolských sportovišť ve Frýdlantu a v Třinci umožní krajské dotace. Nákladnější stavbou bude tělocvična u Gymnázia T. G. Masaryka Frýdlant nad Ostravicí, kde dnes žáci musí docházet do menších okolních zařízení. V současné době třídy pojmou 320 žáků. Gymnázium je zároveň součástí velkého pedagogického komplexu, který svou kapacitou patří k největším v celém mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy.Investice do nového sportoviště je nezbytná nejen pro zajištění kvalitní výuky. Areál se stane přirozeným centrem aktivního odpočinku školáků a lidí z okolí,“ informovala Pešatová.Součástí stávajícího objektu je areál základní školy s kapacitou 602 žáků. Od září v něm navíc přibude i nová školka s předpokladem umístění třiadvaceti dětí předškolního věku.
Kompletní rekonstrukce čeká také hřiště u Gymnázia Třinec. Asfaltový povrch v dezolátním stavu nahradí moderní sportovní areál. Utvoří jej víceúčelová sportovní plocha, hřiště s umělým povrchem pro míčové sporty, zázemí pro atletiku a relaxační plochy. Proměna má stát přes 9,7 milionu korun, přičemž 8 milionů korun půjde z dotací.

Celý článek: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.