Městský stadion ve Vítkovicích čeká zásadní rekonstrukce

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích by měl už brzy podstoupit náročnou rekonstrukci a modernizaci. Výstavba čistě fotbalového stadionu zůstává v dlouhodobém výhledu. Zástupce médií o tom ve středu 16. února informovali představitelé vedení města Ostravy v čele s primátorem Petrem Kajnarem, náměstci primátora Jiří Srba a Martin Štěpánek, ředitel FC Baník Ostrava, a. s. Jakub Kahoun a výkonný ředitel SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek. V srpnu letošního roku má začít demolice oválu betonových ochozů s místy k stání, výstavba nových tribun a úprava okolního prostranství, která záleží na dohodě s majiteli přilehlých sportovních a rehabilitačních zařízení. Nově rekonstruované hlediště stadionu, včetně hlavní tribuny, bude mít kapacitu 13 tisíc sedících diváků, předpokládané finanční náklady by měly dosáhnout 300 – 400 milionů korun. Termín dokončení rekonstrukce bude upřesněn, předběžně se odhaduje na přelomu let 2013 – 2014. V průběhu rekonstrukce bude stadion nadále v provozu, včetně konání atletických mítinků Zlatá tretra Ostrava i zápasů FC Baník. Pro fotbalový klub, jeho fanoušky a Ostravu, vzhledem k vypršení výjimky pro konání ligových zápasů na stadionu na Bazalech do konce letošního roku, představuje stěhování na městský stadion nejoptimálnější řešení.
O výstavbě nového moderního fotbalového stadionu v Ostravě se stále jedná. Hledá se nejvýhodnější lokalita z hlediska majetkových vztahů a dopravní dostupnosti. Kromě Svinova se momentálně vyhodnocují některé nabídky soukromých investorů na spolupráci. Řeší se financování, protože město samotné bez externích zdrojů nemůže stavbu v hodnotě téměř 1,5 mld. korun realizovat. Než bude o výstavbě fotbalového stadionu rozhodnuto, město realizuje výše zmíněnou rekonstrukci Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.