Městská jatka – aktuálně

Polské studio KWK PROMES architekta Roberta Konieczneho dokončuje projekt konverze bývalých městských jatek na galerii.

Na dokončovaný projekt naváže veřejná zakázka na realizaci stavby. Práce začnou na jaře roku 2020 a cena rekonstrukce nesmí přesáhnout 150 milionů korun. Historické budovy bývalých jatek společně s dřívějším hobbymarketem odkoupilo město Ostrava od společnosti Bauhaus v listopadu 2016 za 80 milionů korun.
V prostorách bývalých jatek vznikne výstavní prostor současného moderního umění pro galerii PLATO, do kterého bude díky otočným stěnám začleněn i venkovní prostor. Jeho šest výstavních sálů může být navzájem propojeno nebo mohou fungovat samostatně. V objektu budou umístěny i kanceláře, zasedací místnosti a bistro.  

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  já jsem asi nejvíc zvědavý jak se podaří ten veřejný prostor okolo

  Thumb up 20 Thumb down 0
 2. Václav :

  Pořád nemohu překousnout, že nakonec (dle vizualizace) nebude věžička. Tohle oklešťování projektů je hrozný zlozvyk…

  Thumb up 13 Thumb down 6
 3. cervik :

  Václav: mi se to libi bez vezicky :-)

  Thumb up 11 Thumb down 1
 4. Rado :

  balde: To mě zajímá taky, protože ten Ostrava neumí vůbec, ani ho kvalitně vytvořit, natož se o něj starat.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 5. Ambry :

  Na to se moc těším a věřím, že to bude opravdu super. Už aby se to rozjelo…
  Snad to do té doby vydrží. Když tam teď okolo jedu autem, tak mám pocit, že když si prdnu, tak to spadne…
  Mě naopak ta věžička připadala kýčovitá, takže bez věžičky se mi to líbí víc.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 6. kins :

  Uvěřím, až to uvidím postavené. Osobně si myslím, že nebude nejen vežička, ale ani celý projekt, jak to v Ostravě většinou dopadá.

  Thumb up 6 Thumb down 13
 7. Jana :

  kins: Přesně tak. Já když jsem včera viděla pozéra Pokorného v apartních gumových holínkách nakupovat v Lase, tak jsem si uvědomila. že Ova žádné Plata nepotřebuje. A ještě na místě velkého utrpení tisíců zvířat. Ale když se chtějí nechat Češi vydanit až na dřeň, tak klidně financujme i deset DOV a dvacet různých PLAT. Za sebe říkám, že podobné projekty patří do světových center a ne do provinčních postindustriálních děr typu Ovy.

  Thumb up 9 Thumb down 38
 8. Jája :

  Jen bych ubral část z těch zbytečných zpevněnéch ploch kolem, aby to nevypadalo nudně, jako před Karolínou. Udělat víc zeleně, aby tam přes léto před tím nebylo teplo jako v pekle.
  Pokud se to podaří, tak to bude první projekt, kdy půjde vidět, že ostrávaci jen nevzpomínají na havíře, neslopou Ostravar a nepodporují pouze Baník stamiliony.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 9. Ljuk :

  Ptal jsem se na věžičku na stránkách fajnovy a dostalo se mi odpovědi, která se týká i veřejného prostoru kolem: „paní náměstkyně, projektanti, památkáři spolu dále diskutují a snaží se najít společnou řeč ohledně venkovního prostranství, zeleně, propustnosti povrchů, nevylučuje se, že i na věžičku třeba dojde.“

  Thumb up 11 Thumb down 0
 10. Jann :

  Jen taková drobná technická – ty otočné stěny, efektní a líbí se mi to, jen mám za to, že na akce a výstavy se většinou platí vstupné, takže aby to pak stejně nebylo většinou zavřené a nevyužité. Nehledě na technické řešení a tepelným ztrátám (při zavřené stěně).
  A ten beton v okolí, který jen bude zvyšovat teplotu – to už je snad v Evropě 21. století překonané. Doufám, že se to ještě upraví a přibudou zelené plochy.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. aggu :

  Jann: Magistrát furt dokola opakuje, že veřejné plochy v okolí Jatek nejsou součástí projektu a budou se dělat samostatně.
  Mě by beton nebo velkoformátová dlažba nevadily ;)
  Režim „zavírání dveří“ bych nechal na PLATO. Spíš mě zajímá, jak si třeba u vernisáží nebo živých programů pohlídají neustálé hlášení o zpoždění vlaků z blízkého nádru.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. aggu :

  Ljuk: Věžička má (zatím) problém se statikou střechy.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. thvari :

  ty pozadavky na travnatou plochu jsou sice skvele idealisticke, ale uvedomte si, ze se o to pak obvod musi dukladne starat, zalevat to a sekat, jinak to nema vyznam, protoze kazda neudrzovana travnata plocha je naopak strasne skareda – viz nejruznejsi sidliste, kde se pres to proslapavaji stezky, kdyz nezaprsi, je to cele leto zlute a ne zelene, pripadne se to neseka a misto, aby to cloveka lakalo se posadit na zem, tak ma strach, aby se neumazal o psi lejno…

  Thumb up 10 Thumb down 1
 14. Meechee :

  Jana: Jestli v Ostravě bydlíš, tak nám všem udělej laskavost, seber se a do nějakého toho „světového centra“ se odstěhuj. Pokud tady nebydlíš, tak drž pysk a nevyjadřuj se hanlivě o „mém“ městě, které jsem sice tisíckrát proklel, ale které mám rád, a které je a bude mým domovem … děkuji

  Thumb up 20 Thumb down 12
 15. Winter :

  Meechee seš hustej, že ses narodil v Ostravě. Fandíš Baníku a piješ Ostravar?

  Thumb up 4 Thumb down 12
 16. aldar :

  aggu :
  To je nesmysl a výmluva!

  Thumb up 3 Thumb down 2
 17. aggu :

  aldar: To nevím. Nesmysl to být nemusí, podle toho co jsem viděl na Jatkách tak některé zdi/stropy držely na pavučinách ;)
  Když statik řekne ne, tak myslí ne.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 18. Rýša :

  A ti, co projekt s věží dělali, nevěděli, v jakém stavu Jatka jsou? Spíš bych se přikláněl k té výmluvě. A těch výmluv bude ještě víc, o to se vsadím. A jsem nevěřící, tedy ne ateista, ale nevěřící, že se začne příští rok na jaře.

  Thumb up 1 Thumb down 6

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.