Městská brána – popis projektu

Popis projektu
Bytový dům Městská brána je zasazen do samotného historického centra města. Jak už název napovídá, vyroste nové unikátní bydlení namísto původní a dnes již zaniklé městské brány u Kostelního náměstí, v místě vzdáleném pouhých 200 metrů od centrálního Masarykova náměstí.

Moderna ruku v ruce s historií
Městská Brána je dokonalým příkladem zajímavé moderní architektury, respektující nejnovější světové trendy a zároveň snoubící se s historií města. Developerská divize akciové společnosti Metrostav společně s architekty z renomovaného architektonického studia Kuba & Pilař architekti již ve fázi projektu vzala v úvahu urbanistickou dispozici místa. Bytový dům Městská brána je klasickým příkladem nadčasového bydlení, které však není nijak okázalé, ale každopádně na první pohled zaujme netradiční architekturou. Hlavní předností bytového domu je jeho lokalizace přímo do centra města, tedy do bezprostřední blízkosti služeb, dopravy, zábavy i historických míst. Strategická poloha domu – pouhých 200 m od Masarykova náměstí – je vhodná pro lidi aktivní, kteří chtějí bydlet či podnikat ve středu města, upřednostňují kvalitu a originalitu a uznávají moderní trendy nejen v architektuře, ale i životním stylu.

Moderní městský dům – perspektivní místo pro život
Bytový dům Městská brána nabídne 37 bytů v dispozičním řešení 2+kk až 4+kk a komerční část s prostorami pro obchody a služby. Většina bytů ve velikostech obytné plochy od 64 do 119 m2 je situována do 2. – 5. podlaží, první nadzemní a první zvýšené podlaží domu je vyhrazeno komerčním prostorám a technickému zázemí domu. Projekt počítá celkem se sedmi obchodními jednotkami a originální dvoupodlažní kavárnou s venkovním posezením. V okolí bytového domu vznikne klidová zóna, tedy prostor pro relaxaci. V podzemídomu budou k dispozici parkovací stání, která majitelé nových bytů v centru Ostravy jistě ocení.

Nadčasová stavba s elegancí
Projekt Městská brána je rozhodně projektem netradičním a v jistém smyslu by měl být i prvním skutečně novým a moderním bydlením, které v srdci města vznikne. Bytový dům je koncipován jako nadčasová elegantní stavba z trvanlivých materiálů velmi jednoduchého tvaru. Je navržen v tzv. „městském“ stylu – tedy jako dům bez balkonů, hlubokých lodžií a velkých prosklených ploch. Výjimkou je jihozápadní fasáda s lodžiemi situovanými přímo do Kostelního náměstí. Svým lehkým zaoblením kopíruje půdorys budovy, nároží do Kostelní ulice je předsazeno konzolou a na druhé straně domu je navržen průchod. Oba tyto prvky umožňují průhledy z Biskupské ulice na Kostelní náměstí, které navíc opticky rozšiřují Kostelní ulici.

Dům „na rozcestí“
Dům je tvořen dvěma základními částmi, které jsou sice zcela oddělené, ale zároveň spolu velmi úzce souvisejí. Díky nim je dokonale propojena bytová a obchodní část, možnosti průchodu navíc budou moci využít nejen obyvatelé domu, ale i ostatní občané Ostravy. Pro ty bude navíc určen i nově vzniklý průchod pro pěší, který propojí Kostelní náměstí s nábřežím Ostravice. Nové bydlení tak bude jakýmsi středovým bodem, který nelze přehlédnout při procházce z centra města na nábřeží Ostravice.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.