Vítězové sedmnáctého ročníku soutěže Dům roku

Město Ostrava vyhlásilo na konci minulého roku již 17. ročník soutěže o titul Dům roku 2010. Jejím prostřednictvím město oslovuje investory s cílem pozitivně ovlivnit rozvoj města Ostravy v souvislosti s dobrou architekturou budov a jejich stavební kvalitou. V termínu bylo do soutěže podáno celkem jedenáct přihlášek.Proti loňskému roku bylo tedy do soutěže přihlášeno o čtyři stavby méně. Členy poroty se po rozhodnutí radních města stali stejně jako v předchozích letech nezávislí experti z řad odborné veřejnosti, zástupci samosprávných orgánů městských obvodů, v porotě zasedli také zástupci města a odborů magistrátu. Porota vydala po svém zasedání 31. března své rozhodnutí, které poté schválila rada města.

Ocenění získaly tyto stavby:Titul „Dům roku 2010“
Apartmánový dům LANDEK v Ostravě – Petřkovicích
za vytvoření architektonicky výrazného objektu citlivě zapojeného do místního kontextu parkovými úpravami; objekt s kvalitním technickým řešením šetrným k životnímu prostředí významně posiluje rozvojový potenciál městského obvodu.
Investorem stavby je společnost THERM vamo, s. r. o., dodavatelem stavby je JTA – HOLDING, spol. s r. o., autor návrhu: Ing. arch. Petr Lichnovský.
ova

Odměnu
Seminární Centrum Akademie v Moravské Ostravě
za kvalitní architektonické řešení, které značně oživuje původně nepříliš přitažlivou lokalitu a za příklad hodný následování, kterým se významně posiluje edukativní funkce původně průmyslového města.
Investor stavby: ZFPA-OV, a.s., Ostrava, autor arch. Řešení: Ing. Jiří Blažej, dodavatel: SV-UNIPS, s.r.o.
ova

Čestné uznání bez určení pořadíIntegrované výjezdové centrum v Ostravě – Porubě
za výborné zvládnutí komplikovaných provozních vztahů jednotlivých složek záchranného systému a vytvoření kvalitního technického řešení zastřešení, spolu s významným bezpečnostním přínosem pro stotisícový městský obvod.
Investor: Statutární město Ostrava, arch. řešení: IAD s.r.o., Ing. arch. Dušan Richter, dodavatel: Eiffage Construction ČR, s.r.o.
ova

Rekonverze objektu IN PARK ve Vítkovicích
za investorskou odvahu a mimořádný přínos pro oživení původně zanedbané průmyslové lokality s použitím jednoduchého a kvalitního řešení rekonverze starého průmyslového objektu.
Investor: Chvalkovické sklady Olomouc, a.s., arch. řešení: H1K ARCHITECTURE, dodavatel stavby: BYSTROŇ-zateplení, a.s.
ova

Bytový dům Ostravská brána v Moravské Ostravě
za originální architektonické řešení v dlouhodobě nezastavěné části města a zdařilé vyřešení vztahu k významné kulturní památce. Investor: Metrostav Invest Ostrava, s.r.o., Autor arch. návrhu: ateliér KUBA & PILAŘ architekti, dodavatel stavby: HOCHTIEF CZ, a.s.-divize Morava.
ova
zdroj:ostrava.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.