Náměstí Jiřího Myrona a ulice Dr. Malého prošly radikální přeměnou

Září byla zahájena první etapa regenerace sídliště Šalamouna, která zahrnuje úpravy ulice Dr. Malého v úseku od ulice Vítkovické až za křižovatku s ulici Na Jízdárně, včetně náměstí Jiřího Myrona. Právě tam jsou nejmarkantněji vidět provedené změny.

Na náměstí na ploše 13 x 13 metrů byly položeny betonové dlaždice tvořící šachovnicovou plochu a zabudovány lavičky s dřevěnými sedáky. Ze dvou stran náměstí byla vybudováno 26 kolmých parkovacích stání, nově vytyčeny chodníky a osazeny zámkovou dlažbou. Hřiště pro děti do šesti let je ohraničeno palisádami s nízkým oplocením. Povrch hřiště je z jemného říčního písku, k hraní slouží malých obyvatelům mj. skluzavka s nerezovým pojezdem, dvouramenná houpačka, kladina atd.

Na ulici Dr. Malého nově vzniklo 29 podélných stání, byly rekonstruovány chodníky, položena nová vrstva na vozovce a instalováno účinnější veřejné osvětlení, s přídavnými světly v blízkosti přechodů pro chodce.

Náklady městského obvodu na první etapu (z plánovaných sedmi) jsou 17,6 mil. Kč. Na investiční akci získal městský obvod dotaci z ministerstva pro místní rozvoj z podprogramu na regeneraci panelových sídlišť ve výši 4 mil. Kč, stejnou výší finančních prostředků přispělo statutární město Ostrava. Regenerace sídliště bude pokračovat i v příštím roce.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.