Lokalita Za školou – bytová výstavba

Město Příbor zveřejnilo záměr prodeje pozemku pro výstavby bytového domu v nově budované městské části.

Jedná se o lokalitu Za školou, kde již byly dány do prodeje pozemky pro výstavby rodinných domů. Lokalita je specifická tím, že domy musí splňovat platnou regulaci, která cílí na jednotný a příjemný vzhled lokality.

Město Příbor se rozhodlo prodat parcelu za účelem výstavby bytových domů, podmínkou je však esteticky a funkčně dobře zpracovaný návrh.

Jedná se o prodej pozemku pro výstavbu za pevně stanovenou cenu, kdy hlavním rozhodovacím hlediskem je návrh nových bytových domů. Město vytvořilo zadávací podmínky pro stavebníky, které mají usnadnit orientaci v prostoru a lépe přiblížit ideu utváření celého území. Pro rodinné domy, které dnes staví soukromí vlastníci, i pro nabízenou parcelu pro výstavbu byla vytvořena regulace. Ta se zabývá zejména zastavěností pozemku, výškou budov, počtem bytů a jejich minimální rozlohou, počty parkovacích stání, využití okolních ploch apod. Pravidla pro výstavbu vycházejí z okolních podmínek terénu, stávající zástavby a návaznosti na okolí.

Město se snaží přijít s novým způsobem prodeje pozemku, který by mohl být pro všechny strany výhodný jak z pohledu nového využití území, tak i estetiky.

Konečný termín pro odevzdání návrhů je 1. březen 2021. V první polovině března roku 2021 návrhy vyhodnotí porota složena z nestranných městských architektů a zástupců města. Doporučené pořadí zájemců bude postoupeno zastupitelstvu města ke konečnému rozhodnutí o investorovi.

Více k prodeji pozemku ZDE.

Související články


Komentáře

 1. Svizzera :

  Příkladné

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Jan :

  Jak to dopadlo?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jan :

  Jak se to celé posouvá – nějak je o tom ticho?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Jan: Výsledky zde: https://www.msstavby.cz/lokalita-za-skolou-vysledky-06-08-2021/

  Vyhrála společnost SG – servis Real spol. s r. o., viz
  http://www.arteraatelier.cz/project/lamely-pribor/

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.