Logistické centrum Ostrava-Hrabová

V průmyslové zóně Ostrava-Hrabová se připravuje logistické centrum pro více jak 5 600 zaměstnanců.

V objektu O23 v CTParku Ostrava Hrabová se počítá s umístěním skladovacího, logistického a distribučního provozu Provoz bude pronajat jako distribuční sklad firmy, která bude koncovým zákazníkům distribuovat širokou škálu zboží (provoz distribučního centra společnosti zajišťujícího prodej zboží přes internet, zejména elektronika, oděvy, knihy atd.). O změně původně rozděleného provozu v objektu O23 z 7 samostatných skladovacích, logistických a distribučních provozů (hala A – G) na provoz 1 nájemce, který zde předpokládá provoz distribučního centra společnosti zajišťující prodej zboží přes internet (zejména elektronika, oděvy, knihy) bylo již ze strany Krajského úřadu rozhodnuto jako o nevýznamné změně, jak je uvedeno výše. Zboží bude do projektovaného distribučního skladu dováženo kamionovou autodopravou, vybalováno a uskladňováno na příslušná místa regálového skladu nebo na volnou skladovací plochu, poté ručně vybalováno, přeskládáno do typizovaných boxů a dopravníkovým systémem odesíláno na odběrná místa policových skladů umístěných ve skladových halách, ve dvoupatrových mezaninech.

Celkem se počítá s 5 650 zaměstnanci, z toho ve skladnických profesích 5 270 pracovníků (2 370 mužů a 2 900 žen) a 380 pracovníků v administrativě a ve službách. Počty pracovníků jsou stanoveny odborným odhadem.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  To už pomalu aby do té Hrabové někudy přivedli tramvaj, ty pojmou více cestujících jak pár zaprděných autobusů :) Otázkou je, kudy by ty koleje vedly..

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. Adam (ten hodný) :

  aldik: to je fakt, ale aby to mělo smysl, tak by za tramvaj musela jezdit z Katowic

  Thumb up 5 Thumb down 1
 3. LK :

  hmmm … jsem zvědavý, co to bude za firmu. Podle popisu a pracovní doby (4 dny po 10h) to vypadá, že by to mohl být Amazon (ale to jenom hádám).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Adamous :

  LK:
  Tipuju alzu, nevim kde, ale v nejakem clanku jsem nedavno cetl, ze se ma rozsirovat do Ostravy. Jinak ta tramvajova trasa do Hranove je prvni, co me taky napadlo, urcite by se hodila.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Rdm :

  5000 skladníků mi přijde trochu přehnané číslo i Amazon jich má tuším max. 3000 včetně brigádníků v předvánoční sezóně, ale jinak super byť jde o „jen“ o sklad.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Crazym :

  No to jsme to dopracovali, dalších pět tisíc skladootroků fungujících jak v Matrixu od píchačky k píchačce a brblajících na svůj příjem :-) Nu což, furt lepší než kdyby seděli doma a živili je ti svéprávní a samostatní co se je tenhle systém snaží zničit :-) No nic, pojďme to tam ještě rozšířit, vždyť to vedlejší pole ke Krmelínské a možná i k Plzeňské je ještě prázdné :DD
  Ale líbí se mi jak myslí i na takové věci jako autobusová stanice u parkoviště ale mám podezření, že jen nechtějí aby se jim ovečky toulaly mimo vyznačené a přidělené koridory a pěkně zezadu, ne moc na očích,pěkně bez prodlev rovnou šup do rachoty a vyždímaní stejnou cestou ven :DD

  Thumb up 8 Thumb down 1
 7. Ross :

  aldik: O tramvaji se uvažuje. Asi by se jelo částečně podle původní trasy. A před nějakými 50 lety tam skutečně byly tramvajové koleje (pokračování do Ščučí). Bohužel nikdo nemyslel na budoucnost. Dnes by tam mohla tramvaj jezdit.

  Já se spíše divím, že do této PZ nevede žádná železniční vlečka. Proto musí jezdit všude kamiony, které stejně jezdí překládat někde na vlaky zboží.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Jp :

  aldik: Moc neverim, ze se to zrealizuje (uz kvuli tomu, ze terminaly nikomu k srdci zrovna neprirostly), ale tady o tom psali kluci loni: http://www.msstavby.cz/ovastory-32-terminal-hrabova-19-08-2016/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. jarda :

  Je to amazon.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. archerr :

  Jarda , zdroj nějaky? dřív Hrabovou nechtěli a ani Olomouc nevyhovovala

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Rdm :

  jarda: to se mi nezdá, Amazon je v Praze, Wroclavi a bude stavět kousek od Bratislavy, Ostrava mi tam moc nezapadá, navíc sklad v Praze má skoro 100 000 m2 a pracuje v něm kolem 3000 lidí, tady ten by měl mít poloviční velikost se skoro dvojnásobným počtem zaměstnanců?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Archerr :

  Vsadil bych butky že to bude asiat

  Thumb up 2 Thumb down 2
 13. D.L. :

  Archerr:
  Z Asiatů má myslím zájem vstoupit na Evropský trh Alibaba , ale ten si určitě nevybere pro vstup Česko, spíše by je zajímalo Německo, Anglie, Francie…určitě ne CZ. Spíše se přikláním k Alze nebo Amazonu. Možná po tom cirkuse v Brně teď Amazon dělá vše v „tichosti“ aby kolem nich nebyl rozruch a nakonec oznámí, že začínají stavět nový sklad. Asi bych se nedivil, že to tak může být…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 14. Archerr :

  No….mame idealni polohu navic mzdy jsou uplne jinde nez v nemecku a amazon tu mohl byt uz driv….v Polsku maj sklad nevic brno melo obsluhovat rakousko ….no a alibaba se zajmal o cheb….jenze ja pred par mesici cetl o memorandu s jednou firmou z činy ( nazev nyni nepamatuji) o vystavbe logistickeho centra ;-) nemusi to byt ono ale taky muže ….celkove jsem se divil ze to nebylo vic dostupne ty informace činane tu chteli stavet tovarnu na leciva treba ( v cesku , ms kraj nebyl zminen) ….muzu se opakovat s otazkou mošnova ???? Melo tam jit 5 firem a jedno cargo centrum

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Patrik :

  Ten Mošnov by mě taky zajímal, především ten cargo terminál a potom ten investor z oblasti letectví, o kterém se taky mluvilo.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. Archerr :

  Taky ti indicti a britsti inveszori o kterych byla zminka od novaka pred dvema lety

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Dave :

  A co takhle mall.cz?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. jarda :

  Tak dělají se stavební nabídky a pracovní název je Amazon, tak nevim :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Phrabov :

  jarda: takže vážně amazon? Panenanebi, kde chtějí vzít zaměstnance?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Rdm :

  Phrabov: Jen v Ostravě je 20 000 nezaměstnaných, na práci skladníka nepotřebujete žádné zvláštní vzdělání a pokud je to opravdu Amazon, tak nevěřím tomu, že v tak malém skladu bude potřeba více než 2000 lidí

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. D.L. :

  Tak, že bych měl přece jen pravdu a vše ted dělali v tichosti po zkušenostech s Brnem…Myslím, že Ostrava má určitě lepší polohu a pokud se bude stavět sklad v Bratislavě, který může obsloužit Rakousko, tak ten v OV může mít zásah pro Moravu, část SK i jižní část Polska.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. MM :

  Rdm: Pracuji s lidmi každý den a setkávám se s existencemi, kterým bych nesvěřil ani práci kopáče. Ti lidé neumí psát, neumí mluvit, dochvilnost jim nic neříká a mohl bych pokračovat. Zkrátka pro některé práce nebude, oni jí buď nechtějí nebo jsou absolutně nepoužitelní. Do takového skladu těžko přetáhnete člověka, který již pracuje, tam nepomůže pár tisíc k platu navíc. Ta práce není snadná a není pro každého. Takže budou lovit nezaměstnané. Uvidíme jak to dopadne, možná padne zase nějaká pobídka od státu na nové pracovní místo. Stejně za 10-20 let budou tyto sklady plně automatické a ty tisíce zaměstnanců na dlažbě. Bohužel pro nás.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 23. Phrabov :

  Rdm: spousta nezaměstnaných a spousta nezamestnatelnych. Některé pracovní agentury dováží rumuny (viz ubytovna v záhřebu). Možná na karvinsku jsou lidé bez práce a s ochotou pracovat, jinak v dnešní době exekucí je těžké někoho schopného i na práci skladnika sehnat

  Thumb up 3 Thumb down 1
 24. Michal :

  A jéje, brekot zaměstnavatelů dorazil i sem. Tak holt blbečci a zoufalci, co dělají za patnáct, došli.
  Nabídni třicet nebo „se stim smiř“

  Thumb up 7 Thumb down 1
 25. Rdm :

  Phrabov: MM: Je jasné, že mezi těmi 20 000 nezaměstnanými (a to se nebavíme o okolních obcích), jsou i lidé, kteří vlastně o žádnou práci nestojí, ale i tak si myslím, že najít těch „pár“ skladníků nebude až takový problém, obzvlášť, pokud je to opravdu Amazon a bude mít stejné platové podmínky jako v Praze.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 26. Lip :

  Kamarád co tam v Hrabové pracuje mi popisoval jak si tam firmy navzájem kradou skladníky, takže si myslím, že to tak snadné najít tolik spolehlivých skladníku nebude!!! :-((

  Thumb up 1 Thumb down 1
 27. Phrabov :

  Rdm: nemyslím si, platové podmínky v amazonu rozhodně nejsou vysoké – prům. mzda 20 tis., v Dobrovízi pracuje „balkán“. A jen technické upřesnění: 18 270 nezaměstnaných je aktuálně v Ově.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 28. archerr :

  phrabov odkud čerpáte ? amazon má pruměr 35 000 korun vcelku komicke když Skoda auto ma o litr víc

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. archerr :

  tak omlouvam se tech 35 000 nemohu podložit odkazem našel jsem pouze že mají pruměr 30 tisíc , muj kamarád co tam pracuje tvrdí že o 5 víc…… každopádně koho zajma ekonomika MS kraje doporučuji zabrousit na http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/do-prumyslove-zony-v-mosnove-se-zrejme-chystaji-investori-z-usa-a-koreje-1335475

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. martha :

  ví někdo kontakt kde bychom mohli posílat životopisy, jelikož máme zájem pracovat v amazonu?dík(vím, že je to brzy,alr co kdyby to někdo věděl…( :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 31. pik :

  Za drobky ze stolu?135na hodinu??At tahnou jinam.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 32. Crazym :

  pik: A za kolik by jste byl ochotný dělat skladníka? 135,- Kč na hodinu je při běžných 187 hodinách za měsíc 25245,- hrubého, máte pocit, že je to na takovouhle kvalifikaci málo? Nejste trochu nenažraná pomocná síla? :-) Zkuste si třeba vytvořit práci sám a třeba zaměstnat pár lidí a pak mluvte, do té doby jsou tohle jen blbé plky.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 33. roman :

  mel bich zajem o tu praci ja skladnik… muj kontakt je 604 64 00 76

  Thumb up 0 Thumb down 3
 34. Marek :

  člověku někdy hlava nebere, co vše zahrnuje inteligence populace…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 35. D.L. :

  Marek:
  Tipuju, že je to nějaký jouda z Brna, který si zde honí své ego…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.