Na ostravsko míří 3 velké investice

Agentura CzechInvest je v poslední fázi jednání s investory o třech klíčových projektech, které by do Moravskoslezského kraje přinesly zhruba dva tisíce pracovních míst. Jedna z investic se týká letectví. Investice by mohly být oznámeny možná už za několik týdnů, ale třeba také až za několik měsíců. Oznámil to šéf CzechInvestu Karel Kučera.

Podle něj ve všech případech půjde o investice v technických oborech, přičemž dva projekty navazují na průmyslovou minulost Moravskoslezského kraje. „Jeden z nich, který hodně hýčkáme a o který se opravdu hodně snažíme, tak tam je to v rámci nových technologií,“ řekl ředitel CzechInvestu.

Ve všech třech případech jde podle něj o projekty s vysokou přidanou hodnotou. „Pro nás je podstatné, aby zde vznikla báze lidí, dostatečné množství firem a následně jejich subdodavatelů, kteří budou udržovat bázi takových lidí, aby neodcházeli z regionu jinam a aby tady bylo snazší umisťovat investory a kraj se postupně zvedl,“ vysvětlil Kučera.

 

Investoři zřejmě budou v regionu mít i oddělení pro vývoj. „Ve chvíli, kdy se bavíme o vysoké přidané hodnotě, tak s vysokou pravděpodobností jsou tam vývojové fáze, které je nutné vždycky dělat v rámci té výroby,“ řekl Kučera. Neuvedl, ve kterých konkrétních místech by investoři své projekty vybudovali, ale nejde podle něj o projekty náročné na prostor.

„Jsou to místa, která potom na sebe naváží další místa v rámci dodavatelsko-odběratelských vztahů. Jednoduchý vzorec je, že každé vytvořené přímé pracovní místo na sebe naváže další dvě až tři místa nová, takže to už jsme někde na osmi tisících,“ řekl moravskoslezský hejtman Miroslav Novák (ČSSD).

Více na:E15.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Danek :

  Vyhlašuji soutěž….kdo uhádne o jaké firmy se jedná?Spíš kdyby měl někdo informace napište,díky

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. valach jak poleno :

  Huawei, lenovo a airbus☺

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Danek :

  valach jak poleno: Z kolika procent je to pravda???, nebo píšeš na 100%.Za mě Huawei určitě,Lenovo nevím,třetí společnost myslím spíše Boing…chtěli kdysi dělat podvozky v Mošnově,rok tuším 2006…tak si to spojuji.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.