LERCO – aktuálně

Ostravská univerzita vypsala veřejnou zakázku na vybudování vědeckovýzkumného centra „LERCO (Life & Environment Research Center Ostrava)“. Odhadovaná cena veřejné zakázky je 690 mil. Kč.

Ostravská univerzita vyhlásila veřejnou zakázku na generálního dodavatele stavby nového vědeckovýzkumného centra LERCO – Life Environment Research Center Ostrava za bezmála 700 milionů, celkový rozpočet strategického projektu, který Ostravskou univerzitu skokově posune v oblasti vědy, dosahuje 1,874 miliardy korun. 30. ledna 2023 univerzita podala projekt do výzvy Operačního programu Spravedlivá transformace, aby tak zajistila financování. Ve vědeckovýzkumném centru LERCO v Ostravě Vítkovicích má pracovat 9 výzkumných týmů v oblasti biomedicíny, přírodních věd a behaviorálního zdraví, které mají ambice světové úrovně. Univerzita projekt připravuje několik let, hotová je veškerá projektová dokumentace stavby i stavební povolení a stavět se může začít na podzim 2023. Otevření je plánováno na přelom roku 2025 a 2026 a dokončení v plném rozsahu na rok 2027.

Předmětem veřejné zakázky je zhotovení díla novostavby pětipodlažního objektu vědeckovýzkumného centra „LERCO“ s aplikačním přesahem a vytvoření adekvátního výzkumného a vzdělávacího zázemí. Jedná se o objekt centra biomedicínského výzkumu, chirurgických oborů, patologie, biochemie, molekulární biologie a virologie a centra zobrazovacích metod v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity na ulici Syllabova 19, 703 00 Ostrava.

Předmět plnění zahrnuje související práce spočívající v provedení přípravy území, stavebních a inženýrských objektů vč. napojení na stávající připojení technické infrastruktury, tedy přeložky a přípojky inženýrských sítí a dopravní značení (dále také „stavba“).

Zadavatel plánuje tuto veřejnou zakázku financovat z prostředků Ministerstva životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí České republiky, z operačního programu s názvem Spravedlivá transformace, výzva č. OPST 3/2022, název projektu „Life Environment Research Center Ostrava“, reg. č. CZ.10.03.01/00/22_003/0000003.

zdroj: alive.osu.czzakazky.osu.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomáš Kunčický :

  Začátek srpna a furt se soutěží…….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Ostravan :

  LERCO zřejmě bude: https://www.msk.cz/cs/kraj/zivot_v_kraji/dulezity-krok-k-evropskym-miliardam–dalsi-strategicke-projekty-dostaly-zelenou-16780/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Dan :

  Ostravan: No jasne ze si to regionalni rada schvali. Co ji vlastne zbyva :D :D tohle bude jeden velký pruser.

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.