Rekonstrukce Těšínského divadla

Těšínské divadlo získalo v rámci Národního plánu obnovy (NPO) 111,5 milionu korun na revitalizaci budovy.

Do podzimu 2025 by měly být využity na vznik Těšínského divadelního a kulturního centra. Přinést ho má rekonstrukce hlavního vstupu, foyer, galerie, zázemí, sálu a jeviště a také prostor nad městskou knihovnou včetně střechy a hvězdárny.

„U nás půjde o prolínání činnosti divadla, knihovny, hvězdárny a výstavního prostoru, které tu sídlí pod jednou střechou, ale i vzdělávání v kreativních profesích. Umožní to inovace se zaměřením na dramatické umění, ale také praktické řemeslo. Právě řemesla spojená s divadelním provozem jsou často opomíjenou součástí kulturně-kreativního sektoru, na trhu práce je čím dál těžší pracovníky na tyto pozice získat, a zároveň jsou klíčovou podmínkou úspěchu divadla,“ naznačil ředitel divadla Petr Kracik zamýšlenou nabídku budoucího kulturního centra otevřeného školám i veřejnosti, které díky blízkosti hranic a dlouholeté dvojjazyčnosti instituce počítá i s mezinárodním přesahem. Atraktivní prostředí a nabídka vzdělávacích aktivit, kterou ostatně Těšínské divadlo v obou jazycích úspěšně rozvíjí už dnes, má také za cíl přivést sem více mladých.

zdroj: FB Těšínské divadlo Český Těšín, příspěvková organizace

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.