Lauby – vizualizace

Vizualizace zástavby proluky, bývalých Laub, v centru Ostravy.

Vizualizace zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Pěkné! Kéž by se to povedlo zrealizovat.. Stejně mám pořád názor, že se Karolina měla stavět až tehdy, když by byly v centru (i mimo něj, nemusí všichni nutně sídlit a bydlet v centru) všechny proluky zastavěny a všechny zchátralé barabizny opraveny… Zatím bych na Karolině nechal volný plac (mimo opravenou halu vzadu a prodlouženou Porážkovou, která by každopádně ulehčila ostatním silnicím) a o to hodnotnější by jednou taková velká plocha prakticky v centru jednou byla…

  Thumb up 14 Thumb down 12
 2. FM :

  hezky to tam zapadá. Respektuje to okolí a i ta imitace podloubí ze strany blíž k náměsí vypadá povedeně. Pokud by výsledek vypadal takto, tak by to bylo bezva!

  Thumb up 27 Thumb down 6
 3. Lip :

  Kdyby to tak vypadalo tak se nezlobím!

  Thumb up 16 Thumb down 4
 4. dolil :

  Slabé. Proč nepokračují v realizaci skutečného podloubí???

  Thumb up 17 Thumb down 13
 5. Rdm :

  Mi se to líbí, ale souhlasím, že imitace podloubí je k ničemu a uvítal bych skutečné podloubí. Jen na poslední vizualizace je zastavěn taky roh u parkoviště, s tím se taky bude něco dělat nebo je to jen nakresleno jak by to vypadalo?

  Thumb up 10 Thumb down 0
 6. Jann :

  Čisté, respektující okolí a vyplňující celý blok, za realizaci bych se nezlobil. Ale pokud bych měl hodnotit trochu více do hloubky, jsou to jen další víceméně bezduché krabice, žádná snaha, alespoň v náznaku, profilovat fasády, připomenout byť jen některé z původních zajímavých domů, génia loci, které místo mělo a ztratilo při asanaci.

  Thumb up 19 Thumb down 2
 7. Michal :

  Fajn, tak se někdo pocvičil a teď tedy otázka, kdy se začne stavět?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. Crazym :

  Toš nahoře s terasou á la zelená travnatá zahrádka bych chtěl bydlet, jen asi v tom vzdálenějším rohu od radnice, bo bych se asi z toho každodenního cinkání a furt nějaké hurá decibel akce na náměstí zbláznil :-)
  Jenže obrázky se malují a blázni se radují… A už v žádném případě by to nemělo být město jako developer ani vlastník a provozovatel. Ještě bych skousnul kdyby to postavilo a za tržní ceny prodalo aby vzápětí zisk vložilo do dalších projektů ve městě. Jenže to je utopie a hodně velké riziko a prostor pro nekalosti :-(

  Thumb up 5 Thumb down 4
 9. thvari :

  Imperativní jsou dvě věci: 1) Architektonická soutěž. 2) Skutečné podloubí. Protože když už to realizujeme, tak ať je to pořádně.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 10. jih :

  A Ostrava má jako někde v centru loubí? Loubí nechme Vyškovicím! Návrh je opravdu povedený, s respektem k měrítku centra, přitom veliký dům. To není jednoduché zadání. Kultivovaný dům by mohl kultivovat okolí. Držím palce….

  Thumb up 5 Thumb down 5
 11. Patrik :

  Pobavilo mě, jak dnes v Událostech na ČT1 řekl pan primátor, že by tímto a těmi dalšími dvěma projekty chtěli „nakopnout” soukromé investory k výstavbě v centru. No jo, jenže stejně by byl jakýkoliv projekt MOaPem zamítnut :D :D

  Thumb up 17 Thumb down 3
 12. jarnemec :

  jih: Mělo a má :-) Dokonce jde vidět na těch vizualizacích na jediném domě, kde se zachovaly ;-)

  Nicméně zde v diskuzi se naráží na historickou podobu, které Lauby ve Velké ulici měly, než byly domy v 60. letech 20. století asanovány.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Nimrod :

  A kde jstou ty lauby = podloubí? POchopil jsem správně, že investorem má být město/MOaP? A proč tu nikdo nekřičí tím pádem ohledně architektonické soutěže? :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. thvari :

  Nimrod: asi jste si nevšiml mého příspěvku ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Johnny :

  Docela mě fascinuje, že se to jmenuje Nové lauby a přitom tam žádné lauby nejsou. Navíc je to skvělý pozemek blízko náměstí, zatímco tento projekt je plnohodnotně nijaký. Ano, nebude působit proti svému okolí…nebude totiž působit vůbec. Nejsem pro realizaci – myslím, že při řádné architektonické soutěži by byl vybrán projekt daleko zajímavější a pěknější a stavět tam něco samoúčelně za každou cenu je nesmysl. Takto si „nakopnutí“ opravdu nepředstavuji…

  Thumb up 5 Thumb down 1
 16. dolil :

  Na Ostravu to stačí…

  Thumb up 2 Thumb down 3
 17. dolil :

  http://dividlo-ostrava.wz.cz/ova20.jpg
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/sites/default/files/styles/scale_1180/public/images/1869268-v-152-1l14.jpg?itok=a4H29_kw
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/sites/default/files/styles/scale_1180/public/images/1869266-v-152-1l11.jpg?itok=x1ZcgTog

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. jirka :

  před stavbou nové lauby v centru ostravy se začlo s archeologickými pruskumy tak chci vidět jestli začnou opravdu stavět a jestli budou podzemní garáže 2až5 pater podzemí no to bude určítě dost drahá stavba mato vubec cenu stavět takové budovy když je malo parkovišt

  Thumb up 1 Thumb down 4
 19. Eda :

  Co je na tom pěkného? Vrazí tam další betonový pomník. Působí to na mě, jak když se pes vys… do sněhu.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 20. Crazym :

  Ten průzkum fakt jede ale moc se tam nedře :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=0412201760.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Karel Víta :

  PRO TOHLE BYCH BYL VŠEMI DESETI

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. Karel Víta :

  Ta okna mi vadí,jsou jako od věznice,jink prima

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. aggu :

  Karel Víta: Já jen sedmi. Zadní trakt do Černé louky je, neznámo proč, odbytý.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Otto Turza :

  Je to příliš usedlé,nenápadité,bez invence.Pokud je zde strach z památkářů,pak nemá cenu pokoušet se o opravdu něco architektonicky hodnotného.Památkáři jsou zamrzlý relikt,kteří lpí na nesmyslech.Moderní LAUBY je třeba pojat úplně jinak.Toto navrhované řešení je staromódní a v dnešní době spíše k politování.Ještě štěstí,že neprošla snaha o zastavění Masarykova náměstí podobným monstrem,jak bylo v úmyslu koncem let devadesátých.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 25. Ondřej D. :

  Jenom na okraj: to parkoviště které se tímto projektem zruší, centru Ostravy nebude chybět?

  Thumb up 3 Thumb down 3
 26. Crazym :

  Vykopávají další část, zajímalo by mě co tam ti archeopomatenci chtějí najít, nic nevytvoří ale na prachy ruce natahují furt :-) http://www.imagehosting.cz/?v=p1296211.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 10
 27. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Třeba vykopou nějakou starou kanalizaci a budou se tam brodit ve sračkách.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 28. aggu :

  Crazym: Třeba stopy nejstaršího ostravského osídlení. Málo?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 29. Crazym :

  aggu: Málo? Jak pro koho, pro mě třeba je to úplná zbytečnost ale já jsem asi kuturní ignorant :-)
  Myslím ale, že by museli pod základy těch domů, nejen do sklepa ale zdůvodnění je vždycky pěkné https://www.npu.cz/cs/uop-ostrava/pro-media/30657-nove-lauby-prvni-faze-zachranneho-archeologickeho-vyzkumu-v-centru-ostravy

  Thumb up 2 Thumb down 7
 30. Ljuk :

  Crazym: acdlcia [msstavby.cz]: Jsem archeolog a Vaše příspěvky mě rozpálily doběla. A bohužel to na této stránce nebyly jediné, u kterých jsem se tady poslední dobou vznítil. Musím se zahryznout do jazyka a říct, že kultura tohoto webu jde tam, kam acdlcia píše…

  Thumb up 4 Thumb down 3
 31. acdlcia [msstavby.cz] :

  Ljuk: Já sice nevím co se tam najde, ale nejde vyloučit ani to co jsem napsal. A jestli jste si všiml toho tagu tak můj komentář byl mířen jako reakce na Crazyma a jeho negativní postoj a ne na archeology. Je vidět že archeologové nemají žádný smysl pro humor. PS: tohle bylo mířeno na vás.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 32. Crazym :

  Ljuk: To musí být těžký život, být pro některé kulturní ignoranty zbytečný a včil ještě navíc rozpálený do běla :DD Pozor ať Vám ta vznícenost nekomplikuje Vaši zodpovědnou práci, mohl by jste tím žárem poškodit nějakou tu vykopávku :DD

  Thumb up 1 Thumb down 10
 33. Hynek [msstavby.cz] :

  Ljuk: vazne do bela? bych rekl, ze takove blbe vtipky musite slyset tak 2x denne..

  ja myslim, ze je lidem tohle potreba donekonecna vysvetlovat, jinak se z toho nedostanete. tzn netreba se hryzat do jazyka, mate tu docela jedinecny prostor..

  budte rad, ze nejste policajt nebo politik :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 34. rasta :

  Klidně ať tam kopou dva roky. Jen ať se nerealizuje to, s čím se prezentuje městský obvod. MOaP nemá na to být developer a ani neumí vyhlásit architektonickou soutěž. Snad do těch komunálek udělají co nejméně škody.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 35. aggu :

  rasta:
  MoaP se v případě Laubů jen „prezentuje“. Zadavatelem je město.
  MOaP developer být neumí a nemá. On by imho neměl existovat vůbec ;) Jedno město – jedna radnice. Bambilion problems solved.
  Ale naopak radnice by developerem být měla. Čím jiným by měla být?
  Sněte://www.wien.gv.at/stadtentwicklung/studien/pdf/b008379d.pdf

  Thumb up 3 Thumb down 1
 36. Pat :

  našel jsem nějakou vizualizaci stavby , která má vzniknout vedle nových laub https://twitter.com/LukasSemerak/status/1082940241445564416

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. Crazym :

  Pat: A není ti divné proč je ten pán tak aktivní? :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 38. Pat :

  Crazym: jasně , že chápu o co tady jde :D mě šlo ale spíše jen o tu vizualizaci :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 39. Martin [msstavby.cz] :

  Pat: Ten pán snad trpí bipolární poruchou nebo schizofrenií.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 40. balde :

  Pat: to chce stavět přímo Semerák nebo co?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.