Kulturní Centrum PANT

Do centra Ostravy míří další kulturní podnik.

Na začátku prosince bude v centru Ostravy otevřeno Centrum PANT – kulturní a vzdělávací centrum s artovým kinem a kavárnou. Centrum PANT najdete od 2.prosince na Nádražní ulici místo bývalého knihkupectví Librex. Podle zakladatelů ze spolku Pant se bude jednat o místo pro přednášky a setkávání – pro otevřenou a sebevědomou společnost, která se zajímá nejen o historii, ale i současnost a není jí lhostejná budoucnost. Projekt získal podporu statutárního města Ostravy a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kteří se společně se spolkem a dárci podílí na financování rekonstrukce, která běží na plné obrátky.

Vznik centra můžete nyní podpořit i vy na Hithit.

centrum pant

zdroj: krasnaostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  To snad ani není podnik, to je instituce ;)
  Samozřejmě skvělá zpráva. Jenom za portál http://www.moderni-dejiny.cz/ měli už dávno dostat řád (od MZ ho asi nedostanou, no).

  Thumb up 3 Thumb down 5
 2. DB :

  Na tento projekt je možné i přispět a podpořit tak jeho fungování.

  https://www.hithit.com/cs/project/3046/centrum-pant-v-ostrave

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Xavier :

  aggu: Jasně, že je! Však mají poměrně velký grant z Visegrad Fund. Já jim fandím… a nejen proto, že jsem v podstatě profesionální historik (i když moderní dějiny nejsou má parketa).
  K tomu řádu. Za prvé, řád se nedostává, ale propůjčuje. Za druhé, jaký řád by měli tvůrci dostat řád? Řád bílého lva se propůjčuje za „vynikající zásluhy“ (https://www.hrad.cz/cs/ceska-republika/statni-vyznamenani/rad-bileho-lva/stanovy) – tohle jsou sice dobré zásluhy, ale vynikající? To už bych řekl, že si to zasloužil více Mussolini v roce 1926 (https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_nositel%C5%AF_%C5%98%C3%A1du_B%C3%ADl%C3%A9ho_lva#cite_note-2), kterému byl řád propůjčen Masarykem za vynikající zásluhy (sehrál roli ve vzniku Československých legií). Propůjčování řádu T. G. Masaryka se už zase moc nenosí u vědců od dob V. Klause… je-li tomu tak, pochybuji, že to dá někdo někdy vědcům amatérským :)
  Ale tak pokud ve své práci nepoleví, za takových 10-20 let bych to klidně viděl na medaili za zásluhy :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. balde :

  kde josu ti hateři, podle kterých je centrum mrtvé?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. aggu :

  balde:
  V Porubě, Brně a Opavě. ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.