Komunitní centrum Ostrava-Poruba

Informace k projektu Komunitního centra v Ostravě-Porubě.

pustkovec

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Dana. Dziubova@centrum. cz :

  Komunitní centrum Ostrava Poruba, to je perfektní projekt obzvláště když kvůli němu vykaceli uprostřed srpna 2017 kus lesoparku se zdravými stromy, odhaduji věk stromů 50 – 80 let. To je zase nějaký bezvadný podvod kdy si nakrmíme kapsu za peníze EU a ze státní kapsy.Ostrava se tváří jak ji jde o lesy a ornou půdu a pak narazíme na tohle. Předpokládám že, občany co tu bydlí ani ve snu nenapadlo, že komunitní centrum je připraví zase o kus přírody. Tak za tohle je potřeba radnici obvodu Poruba zatleskat. Zase mám chuť se odstěhovat. Dana Dziubová

  Thumb up 5 Thumb down 3
 2. thvari :

  Dana. Dziubova@centrum. cz: Nebuďte vzteklá a radši sem postněte nějaké fotky, jak to aktuálně vypadá.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. balde :

  Dana. Dziubova@centrum. cz: to byly urco same zdravé stromy :D :D :D

  Thumb up 1 Thumb down 4
 4. Crazym :

  Dana. Dziubova@centrum. cz: Co Vám brání? Prodejte svůj byt v Porubě a odstěhujte se do nějakého ráje bez podvodů a s krásnou, nedotčenou přírodou :DD

  Thumb up 3 Thumb down 6
 5. MichalF :

  Včera jsem šel kolem a musím se paní zastat, vykáceli plošně všechno v místě stavby a blízkém okolí. Pro místní to musí být asi dost otřesný pohled. Je otázka jestli se nedalo u projektu a při budoucí realizaci postupovat tak, aby se některé z těch stromů zachovaly. Zkusím se tam stavit a něco nafotit.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. MichalF :

  Tak slíbené foto zde:

  http://xpixie.rajce.idnes.cz/Park_pod_ZS_Pokorneho/

  Úplně všechno nakonec dolů nešlo. Podle kmenů ale vypadají zdravě, paradoxně ty co zůstaly stát vypadají často hůře než ty co šly dolů. Hlavní chybou těch stromů asi bylo to, že vadily ve výhledu směrem do parku. No snad bude stát to komunitní centrum za to, návštěvníkům nebude chybět na tom plácku stín a někdy v budoucnu se dočkáme projektů, které budou řešeny v souladu s lokalitou, aby nemuselo docházet k něčemu podobnému. Vzrostlý strom náhradní výsadbou jen tak nenahradíš, ale mohlo být i hůře.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Aleš :

  Někde jsem četl na netu, že porubský obvod má zpracovanou databázi všech stromů. Takže se nabízí něco jako konečné řešení???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. MichalF :

  Aleš:
  Databáze je k dispozici zde: http://www.stromypodkontrolou.cz
  Uvidíme jaké bude následné konečné řešení stromové otázky, ono je to ve městě vždycky složitější.

  Vzhledem k tomu, že se jednalo převážně o topoly, tak si to obec nějak ve spolupráci s arboristou obhájí, předpokládám něco v tom smyslu že stejně byly do budoucna neperspektivní, každopádně ty stromy byly většinou zdravé a klidně tam ještě nějakou desítku let mohly prospívat, takto jich šlo odhadem 30-40 dolů najednou a chápu lidi z okolí, kteří tu spoušť nesou těžce.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Aleš :

  Jen mne tak napadá, zda se ty topoly nevysazovaly záměrně. Je to přece jen nejrychleji rostoucí dřevina. Škoda, že ve stínu těch topolů se pak zapomnělo na perspektivní náhradu jinými listnatými dřevinami.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. MichalF :

  Aleš: Tento druh topolů (většina byly topoly bílé) se často využívá v parcích právě proto, že v mládí roste rychle a je poměrně nenáročný na prostředí. Dožívá se 150-200let, takže vzhledem k předpokládanému datu výsadby by bylo na „perspektivnější“ náhradní výsadbu ještě dost času.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. J. Ondruš :

  Zase tu něco smrdí.Prvně nás porubský zpravodaj vtahuje do návrhů na revitalizaci pustkoveckého údolí,potom ticho a najednou se začne stavět na školním hřišti další barák. Bylo to někde diskutováno s veřejností?
  Lidi bděme!
  J.Ondruš

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.