Komerční objekt Frýdlantská

Aktuální fofogalerie z výstavby a informace o komerčním centru na Frýdlantské ulici v Ostravě.

„Prostory budou rozděleny na jednotlivé obchody. Každý z nich bude mít své skladovací zázemí, místo pro sídlo firmy a zároveň vzorkovou prodejnu, takzvaný showroom. Nájemce začneme oslovovat asi za měsíc. Tehdy by se měla dokončovat hrubá stavba. Hotová bude na přelomu září a října,“ řekl Milan Štěpánek, spolumajitel společnosti AR Development, která je investorem stavby.

Podle mluvčí centrálního městského obvodu Jany Pondělíčkové bude prodejní objekt rozdělený na deset samostatných jednotek. „Podle plánů má půdorys budovy tvar obdélníku o rozměrech čtrnáct krát šedesát metrů. Výška centra je deset metrů. Součástí objektu bude také stříška nad všemi vchody. Mezi obchody by se mělo objevit květinářství, pekařství nebo třeba trafika.

komercni objekt frydlantska

komercni objekt frydlantska

komercni objekt frydlantska

zdroj textu: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Pracovní místa při stavbě. Pracovní místa po dostavbě. Snad bude vše pronajmuto.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Crazym :

  http://goo.gl/xhzEvV Mě by zajímalo kdo tlačí na to PR :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: proc, takhle se psalo o vicero stavbach.. (ten odkaz je nad mapkou, ale kdyz sis dal tu praci.. :)
  kdybys bral vsechno jako PR, tak se zpravy zuzi jen na nepodnikatele fyzicke osoby, nejlepe ktere nemaji podnikatele ani v rodine :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. LP :

  Mě spíš baví ty komentáře na MS deníku. Vždyť pro toto místo je to ideální účel stavby, netvrdím že to bude extra pěkné, ale svůj účel to splní.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: „Administrativní i obchodní komplexy rostou v Ostravě jako houby po dešti.“ Kde to novináři ty slova berou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Sorry, nevšiml jsem si toho odkazu.
  Viděl jsem autorku té propagace, tak jsem přemýšlel kdo ji úkoluje. AR Development s.r.o. je pro mě typicky neprůhledná firma převzatá nedávno bůhví kým ale p. Štěpánek to nebude, ten by nedosáhl na bývalé pozemky Českých drah v centru města. Ale třeba se mýlím a vše je křišťálově čisté, tak že to ani křišťálovější být nemůže :-))
  PS. Bude to tím, že se nudím se zlomeninou doma, tak čtu všechny blbiny. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Crazym :

  A aby nedošlo k mýlce, nemám nic proti tomu, že se ta proluka zastaví, ba naopak, čím víc zastavěných děr v centru, tím lépe.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Sanju :

  Crazym: Jestli je to PR, tak ne moc povedené. Jak to vidím já, lidé v Ostravě (a uvědomělí a sečtělí diskutéři na MS Deníku obzvlášť) začínají být alergičtí na sousloví „obchodní centrum“ (případně „obchodní dům“, kdo se v tom má vyznat, že). Co na tom, že se tam sotva vleze pár obchůdků, do patra pak několik kanceláří pro nezbytný administrativní provoz. Je třeba nadávat! :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. centos :

  Určeno pro občasného cestujícího autem a pár lidí, co využívají nádraží. Když to ale nebude extrémně hnusné, tak proč ne.. Nic lepšího tam stejně nikdy nevyroste.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  centos: „Nic lepšího tam stejně nikdy nevyroste.“ …
  To vám řekl někdo z Ezo.tv nebo máte recept jak vidět do budoucnosti ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. centos :

  Přemýšlel jsem nad tím.. A vyšlo mi, že by tam v dohledném horizontu nikdo nic pořádného nepostavil. Z jedné strany trať, z druhé frekventovaná silnice. Ale samozřejmě se můžu mýlit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Summerboy :

  No hlavně taky ty sračky, co píšou lidi na facebooku v jakési skupině o Ostravě – a diskuse na Deníku je taky velmi výživná. Hlavní ale je, že je na co nadávat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. marian :

  Summerboy: není to moc politicky korektní, ale jak člověk někdy čte ty diskuze nebo poslouchá různé kecy ve svém okolí, všeobecné volební právo už se pak nezdá být zas tak dobrý nápad…co si tak může zvolit někdo, kdo jede na závist a vlastní hloupost?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. aggu :

  Summerboy: v USA chodí lidi na terapii k psychologovi, v CZ na net. Je to levnější, v pohodlí domova a ušetří se na lécích. Já bych jim to nebral. Buďme shovívaví ;) Btw až tak bych nesouhlasil s tím, že se tam stejně nic jiného nedá postavit. Dá. Ale už je pozdě a městské architekty to stejně nezajímá, developeři si můžou v Ostravě dělat co chtějí. Pořád se to opakuje. Asi mají pocit že před každým developerem nebo investorem je třeba ležet v prachu. Podle mne netřeba a docela mne to i uráží. Podle mne není třeba zastavět každou proluku co nejdříve. Ostrava by měla po 200 letech trochu zpomalit ten svůj chaos, podívat se jak to dělají ve Vídni, Curychu nebo Holandsku a začít znovu ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Balde :

  aggu: trosku velké oči s těmi příklady, Ostrava by se měla spiš inspirovat městy, které měli stejnou hitorii, proto ych ěel spíš do Angli či Německa. Ani jedno z měst a Holandsko už vubec ne nemá takovou průmyslovou historii, a o komunistech ani nemluvě :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. aggu :

  Balde: příklad závisí na velikosti nebo spíše na způsobu uvažování o MĚSTĚ, který tam praktikují? Podle mně to druhé. Historie je jenom jedna, ať už průmyslová nebo ne. Pořád je tu město, ulice, park, chodník, řeka, doprava…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Paolo :

  aggu: Ja bych to srovnal s New Yorkem nebo Tokiem, vzdyt je to na jedno brdo… Ostrava se musi postavit na nohy a pak muze stavet krasne veci. NErikam ze je fajn stavet za kazdou cenu, ale je potreba nejprve lidi v regionu naucit pracovat a hospodarit s penezi a az potom muzeme investovat do krasnych veci. Treba takova FEI. Hezka budova, ale prazdna. Zbytecne predrazena a postavena z penez, ktere mesto nema a hlavne nema penize na provoz a zarizeni teto stavby. Radsi prvne zrekonstruovat a zprovoznit co jde a az potom zacit stavet nove…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. aggu :

  Paolo: tomu nerozumím, 1) Ostrava/ostravští politici musí mít víc peněz aby dostali rozum? Ne, to není o penězích ale o přístupu. Doporučuji třeba článek o Vídni v Respektu – rok 2010 „Jednu Vídeň, bitte“, pochopíte o čem to je. Velikost, počet obyvatel, památek ani sláva to není. 2) FEI je/bude prázdná a stavělo ji a provozuje město? Asi překlep.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Michal :

  Dokud budou ve vedení města obyčejní politici se sociopatickými sklony a ne státníci s dlouhodobou vizí (stačila by jediná silná osobnost), tak nevidím pro Ostravu a tento kraj naději.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. centos :

  Paolo:
  Prázdná FEI? Můžete to nějak přiblížit? A většinu z toho, pokud vím, zaplatila EU.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. aggu :

  Michal: naštěstí Ostravu netvoří jen politici, takže té naděje pro Ostravu/kraj je tady neúrekom

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Miv :

  centos: Jelikož stále běží výběrové řízení na vybavení nové budovy FEI, je budova prázdná. ÚHOS nedávno uznal stížnost vyřazených společností z tohoto řízení a jede se znovu … je to Kafka na živo. Řízení může trvat klidně ještě rok či dva.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. centos :

  Miv: Jo, to s těmi židlemi? Já jsem litoval, že novou budovu nestihnu, bo teď končím, ale to tedy asi ani ti po mně :(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Miv :

  centos: Nikdo asi nyní neví jak se to vyvine. Jak v Kafkovi, na další stránce se může stát prakticky cokoli.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. MM :

  Jel jsem dnes okolo a připadá mi, že se stavba zastavila. Není tam žádná technika nebo pracovníci a stavba vypadá stejně jako na úvodní fotce. Doufám, že se to nezaseklo a postaví to v termínu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.