Kofola – domov v srdci Ostravy

Pod tímto názvem se skrývá rekonstrukce a nástavba objektu Nových koupelen na dolu Hlubina, které budou sloužit společnosti Kofola.

Autor: AP ATELIÉR

Předmětem veřejné zakázky je realizace stavebního objektu SO 101 – Stavební úpravy a nástavba stávajícího objektu NKP Nové koupelny. Budova nových koupelen bude mít převážně administrativní funkci doplněnou o expoziční okruh a veřejně přístupný expoziční prostor. Vnější cihelné obklady budou obnoveny a nová okna budou provedena dle původního členění. Zachovány budou luxferové výplně, některá okna v přízemí budou zvýšena o výšku odbouraných parapetů, tím vzniknou vstupní otvory a výkladce. Původní skelet 6 x 6 m bude rehabilitován (budou zesíleny svislé a vodorovné prvky). Budou vytvořeny volné prostory otevřených kanceláří, dvoupodlažní prostor řetízkových šaten bude vodorovně předělen vloženým patrem, přičemž řetízkový systém šaten zůstane zachován. Původní schodiště ve vertikálních věžích budou odstraněna a nahrazena novými schodišti. V rámci stavebních úprav budou provedeny nové stěnové konstrukce, nové úpravy povrchů, osazeny nové zařizovací předměty vč. napojení na nové rozvody vody a kanalizace, provedena bude rovněž nová elektroinstalace, vzduchotechnika a klimatizace. Zdrojem tepla pro vytápění a potřeby vzduchotechniky je horkovodní předávací stanice, umístěna v 1. PP. Zdrojem chladu je kompresorový výrobník chladné vody pro letní provoz a zařízení přímého chlazení pro zimní provoz. Dále viz zadávací dokumentace.

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  snad to bude dalsi trefa do cerneho, v DOV nedela na tom zase Pleskot?

  Thumb up 22 Thumb down 1
 2. Srdíčkář :

  balde: Podle postu z 11/2016 dělá.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 3. aldo :

  Nemohu překousnout střechu.

  Thumb up 2 Thumb down 23
 4. balde :

  aldo: za mě třecha bude TOP, jako nadstavba na VP1

  Thumb up 27 Thumb down 2
 5. Daniel :

  aldo: Za mě je právě ta střecha skvělá.

  Thumb up 18 Thumb down 2
 6. janko :

  Super návrh, cihla, sklo + luxfery, nástavba – střecha to posune zas do moderní doby.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 7. balde :

  doufám že město se přidá a upraví ten podchod u zastávky a realizuje ten přestupní terminál rovnou

  Thumb up 21 Thumb down 0
 8. adamous :

  aldo: Ta strecha je na tom projektu to nejzajimavejsi, bude tam hodne skla, svetla, krasne to tu lokalitu ozivi.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 9. aggu :

  Možná je to blbá otázka, možná na ní někdo zná odpověď, ale gentrifikace DOV je neúprosná. Provoz skončil kvůli Kofole?

  Thumb up 0 Thumb down 8
 10. Jann :

  aggu: Z jednoho zániku bych rozhodně gentrifikaci v DOV neusuzoval, navíc Provoz nezanikl, jen své sídlo stěhuje.
  Ale i kdyby, pokud to přispěje k tomu, že se ten areál bude rozvíjet a přestane jen chátrat, tak jeho gentrifikaci zkousnu. Neziskové projekty jsou sice fajn, ale jsou závislé na dotacích a ty když nebudou, prostory mohou začít znovu chátrat. Drobná komercializace je tedy zřejmě nutná, ale proč plakat – viz třeba lezeckou stěnu, food ateliér, jump centrum atp. – ty budovy si zcela zachovaly svůj genius loci a přitom našly nové využití a vnášejí do areálu život.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 11. thvari :

  Taky jsem nad tím přemýšlel, že se z Vítkovic stává neúprosně komerční prostor, ale asi to jinak nejde. Buď z toho bude něco jako konzervovaná památka unesco s neutuchajícím přísunem dotací, nebo se z toho musí stát žijící širší centrum města. Tohle vidím jako jeden z prvních kroků na docela dlouhé cestě k tomu, aby se z Vítkovic skutečně stal prostor, kde budou lidé žít, pracovat a běžně se pohybovat, a odkud se bude dát z centra a Karoliny snadno dostat. Je to ostatně Pleskotova vize.

  Pozitivní na přesunu je snad i to, že iniciativní, šikovní lidéz Provozu budou v centru, kterému se každé takové oživení taky hodí.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  balde: Ano, ano. Je to AP ATELIÉR.

  A k té gentrifikaci. Nevím, ale taková uskupení jako Provoz jsou za mě spolky, co oživují taková místa. A když se jim povede místo oživit tak, že se začne začleňovat do městského života. Tak prostě jdou o dům dál a oživí další nevyužité prostory jinde.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 13. vojta :

  Kdyby někoho zajímal model budovy:
  https://www.google.cz/maps/place/Kofola+%C4%8CeskoSlovensko+a.s./@49.8203699,18.1819201,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipPblkoTLnYV6pqI3MLHo3hGC2yQCE2OJPIh_09s!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPblkoTLnYV6pqI3MLHo3hGC2yQCE2OJPIh_09s%3Dw203-h270-k-no!7i2807!8i3743!4m5!3m4!1s0x4713e4064ec88f3b:0x66fbff00362ad780!8m2!3d49.8203699!4d18.1819202?hl=cs&authuser=0

  Thumb up 11 Thumb down 0
 14. Adam K. :

  Ohledně provozu: chápu, že Maryčka a Cineport končí. Co však se zkušebnami a ateliéry pro umělce? Hádám, že tam je hromada nájemníků…??? Nevíte, jak to s nimi je/bude?

  Thumb up 0 Thumb down 4
 15. balde :

  Adam K.: však těcht obudov se to týkat nebude které zmiňujete

  Thumb up 5 Thumb down 0
 16. Tom :

  aggu: provoz hlubina se stěhuje do centra,asi cooltour. Snažili se hodně, ale jak sami připouštěl, ne vsechno se dařilo, třeba Cineport nezvládli vůbec. Snad jim to půjde líp v centru. Areál koupelen by oživit nezvládli, to potřebuje větší prachy. Ukázková gentrifikace je Cokafe. Ale to jsou prirozene tržní mechanismy, v ostravě je na ozivovani plno prostorů. Každopádně Provozu a vsem podobným je třeba fandit a podpořit je,jak to půjde.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 17. aggu :

  Tom: jj, to je známo (Dock). Spíš mi jde o to co byl ten impulz. Měl vzejít od DOV…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. thvari :

  aggu: no tak já nechápu, proč Provoz mlží a mluví zastřeně o jakési gentrifikaci, místo aby to jasně pojmenovali. z čeho mají strach, vždyť v DOV tak jak tak končí?

  Thumb up 0 Thumb down 5
 19. aggu :

  thvari: Proč by měli mlžit a mít strach?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 20. Adam K. :

  balde: nemyslim budovy. Ptam se, jestli mel Provoz pod svoji spravou i zkusebny a ateliery. Pokud ano, kdo jejich spravu/starost o najemniky ted prebira? Jinak rovnez bych rad znal naprosto otevrene duvody, proc se stehuji…pak zbyva jen prostor pro spekulace typu, ze tam nezvladli dostat dost lidi na to, aby splaceli vse a na cas.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. PetrP :

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/kdyz-ji-milujes-stavba-muzea-kofoly-v-dolnich-vitkovicich-zacne-na-jare-20200218.html

  Thumb up 5 Thumb down 0
 22. adamous :

  Nevim, jestli to ma neco spolecneho s touhle stavbou, ale na budove vedle, ktera je s touhle budovou propojena koridorem dneska chodili po strese 2 typci v reflexnich bundach, takze se mozna uz brzy dockame nejakeho pokroku. …. Nechci zalovat, ale hlasit se to musi :)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 23. Rdm :

  adamous: rekonstrukce má začít na jaře a hotovo má být v roce 2022

  Thumb up 5 Thumb down 0
 24. adamous :

  No, jeste to bude zajimave: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/stavby-investice-mesta-kraj-pandemie-koronavirus-ekonomika.A200408_542827_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 2 Thumb down 3
 25. aggu :

  adamous: Budoucnost je vždycky zajímavá.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 26. Pepper :

  https://byznys.ihned.cz/c1-66749020-kofola-zrusila-kvuli-koronaviru-zakazku-za-179-milionu-korun-na-nove-sidlo Ale ne, určitě vzniklá situace výstavbu neovlivní…

  Thumb up 4 Thumb down 3
 27. vojta :

  Pepper: Tak tohle mě neskutečně mrzí, sakra:(

  Thumb up 10 Thumb down 0
 28. balde :

  adamous: Ostrava tu nemocnici odkládá protože nechce stavět v době kdy potřebuje maximální kapacitu nemocnice, ne protože nechce uvolnit finance

  Thumb up 4 Thumb down 2
 29. aggu :

  Pepper: Odloženo, nikoliv zrušeno. Máš radost, hejtře?

  Thumb up 1 Thumb down 9
 30. Pepper :

  aggu: Ne. Ale třeba aspoň někdo pochopil, že to fakt situaci ovlivní.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 31. aggu :

  To by jeden nečekal…

  Thumb up 2 Thumb down 8
 32. Pepper :

  aggu: Podle debaty výše to vyznělo, že převládá názor, že to vlastně výstavbě pomůže, protože budou levnější stavební práce…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 33. aggu :

  Pepper: Já bych to uzavřel, nikdo přesně neví co bude, komentáře nemají žádný smysl. Nemáme žádnou bankovní krizi, lidi jsou pořád nenažraní a peníze mají, já to černě nevidím. Odložení chápu a to nejsem ani akcionář ;)

  Thumb up 6 Thumb down 5
 34. Malina :

  Odložení projektu https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/kofola-nove-sidlo-odlozeni-projektu-dolni-vitkovice.A200409_193528_ekonomika_zuf

  Thumb up 1 Thumb down 1
 35. adamous :

  aggu: Patrne Kofola drzi hotovost, protoze nevi, co v nasledujichcich kvartalech bude nasledovat na strane poptavky. Taky bych tipl, ze nechteji ohrozit vyplatu dividendy, coz by asi udelalo vyplach na burze.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 36. Rýša :

  aggu: Umíte číst? Z odkazu, co dal Pepper jsem zkopíroval:

  Kofola mluví několik let o tom, že přestaví jednu z budov bývalého ostravského dolu Hlubina a přesune tam své sídlo. Kvůli epidemii koronaviru však nabírají plány nápojářské společnosti zpoždění. Koncem března zrušila veřejnou zakázku za 179 milionů korun, ve které vybírala firmu na provedení stavebních prací.

  Koncem března ZRUŠILA a ne odložila….

  A též zajímavé je, že Kofola o přestavbě mluví několik let…., to je to neštěstí ostravských staveb. Spoustu let, kdy je ekonomika na výši, se jen mluví a plánuje, pak přijde nějaká krize a je po vtákách.

  A ne abyste mi vmetl, že mám radost jako Pepprovi, ne, nemám radost, je mi to líto, jen vidím, že jakákoliv krize pokaždé stavby zpomalila nebo úplně zrušila.

  Thumb up 7 Thumb down 10
 37. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Zrušila veřejnou zakázku, ale nezrušila projekt. Veřejná zakázka se totiž legislativně nedá přerušit, odložit, nebo pozastavit. Pokud jsou změny na straně zadavatele, musí se zrušit. Tohle je prostě zákon.

  Ale určitě budou ve vedení Kofoly v čele se Samarasem rádi za tvé povšimnutí, že to je špatně vedená firma, protože si ještě nepostavili sídlo. Také bych tuto budovu rád viděl v realizaci, ale ekonomika je ekonomika a nefunguje a základě přání anonymních diskutujících.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 38. Rýša :

  Martin [msstavby.cz]: Ano vím, že zrušila zakázku, ale bez zakázky se nemůže stavět.
  Já jsem někde napsal, že to je špatně vedená firma!? To jsi napsal ty!
  A psal jsem, pokud sis nevšimnul, že krize většinou zastaví nebo zpomalí stavby, to s mým přáním či nepřáním nemá nic společného. Já za koronavir nemohu.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 39. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Kofola je podnik, jehož výrobky z velké části odebírají i pohostinství, která jsou nyní zavřená. Je tedy logické, že firma musí nyní přibrzdit investice. Tenhle krok by učinil každý zodpovědný manažer. Až se situace umoudří, tak vypíše zakázku a bude stavět. Nic víc. Ano, to tak bývá, že při krizích se přehodnotí priority a méně se staví.

  „A též zajímavé je, že Kofola o přestavbě mluví několik let….,“ A tohle jsi tedy myslel jak?

  Thumb up 5 Thumb down 2
 40. chytrák :

  Martin je vždy nejchytřejší.

  Kofola je dost zadlužená, no, jen pár miliard, krátkodobě úvěry, varovné prsty bank byly zdviženy. Nicméně na stavbu má vyřízenou EU dotaci cca 70 mil, jejíž čerpání se dá prodloužit.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 41. Rýša :

  Martin [msstavby.cz]: že kofola mluví o prestavbě několik let, jsem si vyčetl z toho článku …

  Thumb up 2 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.