Klub Barrák se stěhuje do Přívozu

Jeden z nejzásadnějších ostravských hudebních klubů Barrák začíná novou éru. Stěhuje se do bývalé Sokolovny v Ostravě-Přívoze.

Důvody stěhování, nové plány a nové místo působení popsal provozovatel a dramaturg klubu Marcel Palovčík v rozhovoru pro ostravan.cz
Celý rozhovor k přečtení ZDE

Objekt bývalé Sokolovny v Přívoze

Související články


Komentáře

 1. NPete :

  Konečně bude v Přívoze trochu živo
  Jinak ten barák byl hodně dlouho prázdný pro mě +

  Thumb up 17 Thumb down 1
 2. yololand666 :

  Pobodání a okradení místními bude v ceně koncertu nebo za příplatek?

  Thumb up 18 Thumb down 21
 3. M :

  yololand666: první věc co mě napadla :-D ale myslím, že metalové koncerty budou v klidu.

  Já čekal spíš něco ve Vítkovicích, nebo někde jinde…

  Thumb up 5 Thumb down 5
 4. aggu :

  yololand666:
  Za poslední rok se v Přívozu stalo:
  0 vražd
  20 loupeží (tedy 1 loupež za 2-3 týdny)
  9 úmyslných ublížení na zdraví
  59 krádeží vloupáním
  15 krádeží kol
  4 krádeže aut
  99 krádeží na osobách (tedy cca 1 za 3 dny)
  85 krádeží v objektech bez vloupání
  střelné zbraně, chladné zbraně, výbušniny ;) = 0

  Takže bych to shrnul. V Přívoze cca jednou za 3 dny někoho okradou a cca jednou za 3 dny si někdo schová něco pod bundu v místním Albertu. Nože v Přívozu už asi nejsou v módě.
  A ještě jsem zapomněl – strašíte lidi a lžete.

  Myslím že v San Franciscu nebo Philadelphii lidi závidí jak je v Přívozu bezpečno.

  Thumb up 18 Thumb down 17
 5. M :

  aggu: jak můžete srovnávat městskou čtvrť „malého“ města s několikamilionovými městy? Wtf?
  Ta lokalita je prostě díra. A Přívoz má v lidech stále tu „pachuť“ něčeho zkaženého… Architektura dobrá, obyvatelé na… I když nepopírám, že mariánky jsou dnes nový Přívoz…

  Thumb up 19 Thumb down 13
 6. aggu :

  M: Myslíte, že jsem srovnával velikost měst nebo počet obyvatel (btw SF není ani zdaleka milionové město) nebo narážím na něco jiného?
  Čím se liší ulice v Přívoze nebo Porubě od ulice v Phi? Ničím, je to ulice. A běžná ulice v Přívozu, na který plivete, je mnohem bezpečnější než běžná ulice ve čtvrti Phi (btw po srovnání – v celé Phi za rok ~500 vražd). Phi je 35x větší než MOaP. Vraždy v MOaP? 2 (obě v MO).
  Žijeme ve městě, které nikdy nemůže být tak bezpečné jako dvorek mateřské školky, ale pokud si někdo spojuje Přívoz s pobodáním tak má zjevně nějaký vnitřní problém s chápáním reality.

  Thumb up 18 Thumb down 11
 7. Standa :

  Přivoz meli uz davno zaplotovat a ne vymýšlet cypoviny.

  Thumb up 3 Thumb down 26
 8. Ondřej :

  Barrák v Přívoye super, přeju jim jenom to nejlepší, určitě někdy nevštívím, Ale co bude na současném místě?

  Thumb up 7 Thumb down 0
 9. Marian Kechlibar :

  aggu:

  Co teprve Johannesburg nebo Tijuana, proti tomu je Přívoz zóna plná andělů…

  Až na to, že v ČR dává větší smysl srovnávat lokality mezi sebou, a ne se San Franciskem, které se i v USA považuje za silně problémové město, nebo s těmi nejhoršími ghetty v jiných velkých městech, jako je Filadelfie.

  A na české poměry nejsou ty přívozské statistiky nijak skvělé. Plus se musí počítat i náklady na pasivní bezpečnost. Firmy v Přívoze mají vesměs zamřížované a zadrátované prostory způsobem, jaký v Porubě zas tak běžný není.

  Ano, pak je samozřejmě nevykradou a jednodušší diskutér z toho usoudí, že je tam bezpečno, ale spíš je to tak, že za své nevykradení musely zaplatit jinak – v podobě dodatečných nákladů na zabezpečení.

  Thumb up 18 Thumb down 2
 10. Aaa :

  aggu: No, tak to je opravdu „lichotivá“ statistika, tam chce člověk žít…

  Thumb up 6 Thumb down 2
 11. Michal :

  San Francisco má téměř 933000 obyvatel, takže milionové město to je zblízka, ne zdaleka. A srovnání s Přívozem je už taková tradiční aggudemagogie.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 12. aggu :

  Marian Kechlibar: Proč by to nemělo dávat smysl? Jsme stejná cool „západní“ kultura.
  SF rozhodně není mezi US městy silně problémové, „premianti“ jsou jinde. Možná to tak vnímáno námi zvnějšku, protože se o SF hodně píše. Víc než třeba o New Orleans, Baltimore nebo Detroitu…
  Je mi jedno, jak to vedou v US, sklízí co zaseli. Jde o to, že my si nevážíme toho co máme, jsme líní se zlepšovat a trpíme malým sebevědomím, což je pro ostravaky typické. Co na tom, že naši tatové postavili republiku po válce na nohy, když se o nich hezky nepíše v těch správných týdenících a těch správných webech…
  Třeba pražské Holešovice nebo Libeň jsou Přívozu podobné, ale jsou trendy a koho zajímá, že kriminalita je tam násobně větší?
  Že je internet plný bambulů co jsou líní v názorů ale akční v hejtu s tím se nic dělat nedá. A ani by nemělo.
  Problém Přívozu nejsou cigáni. Problém Přívozu je lenost politiků řešit přívozský veřejný prostor a vytvořit podmínky pro obnovu. Jen desítky let lží o podpoře Přívozu a teatrálního žonglování s odkazy na Sittého (stejná sranda jako u řežného zdiva Vítkovic, které se všem vítkovickým starostům jaksi záhadně metamorfuje do polystyrenu… ). No hlavně že jsou v klidu. Z Vítkovic už moc nezbylo. Běžte se podívat do Nikiszowce, jak vypadá podpora a jak vypadá výsledek.
  Od ostravských politiků nečekám nic. Přívoz se zvedne a zvednou ho lidi sami. Tak to totiž v Ostravě chodí. Baráku držím palce, ať chodí lidi.

  Thumb up 16 Thumb down 8
 13. Ondřej Koutňák :

  V navazující budově na Sokolské je tělocvična, kterou mimo jiné v 80. letech (a asi i dříve) využívala SPŠ stavební. Cestou z tělocvičny zpět do školy jsme se občas stavili ke „Dlouhým“ na jedno….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Paulo :

  Ondřej Koutňák: Myslíte asi Sokolovnu naproti Hornické polikliniky, kterou má stále jako tělocvičnu SPŠei a volná hodina na pivo po tělocviku byla snad jediná přidána kulturní hodnota té školy. 😁😇 Ovšem toto je jiná Sokolovna, viz. mapa.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.