Kavárna Kopřivnice

V Kopřivnici otevřel nový stylový podnik s prostým názvem Kavárna.

Kavárna vznikla v objektu z dob socialismu, jenž prošel renovací. Byly odstraněny kýčovité reklamy a pro rekonstrukci použity přírodní barvy a materiály. Zatím byla opravena jen část objektu. V budoucnu by mohl projít renovací objekt celý. V patře se nacházejí obchodní prostory.

kavarna

kavarna

kavarna

kavarna

Možná celková podoba objektu:kavarna

Původní stav:kavarna

zdroj: FB Kavárna

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  vypadá to skvěle

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. jan :

  dobre, kdyby to nepodelali tim Radegastem vsude mozne. Klidne at si ho toci, ale snad od radegastu dostali dost penez, kdyz uz to tema napisama museli tak zprznit

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Ales :

  Kavarna a dominatnim uvnitr je Radegast…ano vim, ze Radegast je buh pohostinnosti, plodnosti a urody, ale v tomhle pripade jsou to pouze loga.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Luděk :

  Hezké, ale ten název Kavárna mi tam nějak nesedí, nemělo tam být spíše Pivárna nebo Eurosračkárna :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. thrpst :

  Kavárna nebo pivnice?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. ovisna :

  Ve výsledku mi to také jako kavárna nepřijde. Spíše jako moderní předotovaná pivnice jisté značky. Ale přiznám se, že Radegast k tomuto kraji patří a je mé oblíbené pivo, takže mi to ani tak nevadí. Pořád lepší, než kdyby tam bylo „přegambrinusováno“, případně „přestaropramenováno“ :)

  Thumb up 5 Thumb down 2
 7. Martin [msstavby.cz] :

  „V Kopřivnici otevřel nový stylový podnik s prostým názvem Kavárna.“

  První věta pod nadpisem. Vidíte to velké „K“? Nejedná se přímo kavárnu. Jak ještě více prostěji věty psát…?

  Podnik s názvem Kavárna se zde totiž nacházel již při vzniky objektu před desítkami let.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 8. Xavier :

  martin [msstavby.cz]: Myslím si, že problém je až druhá věta: „Kavárna vznikla v objektu…“. Nebýt jí, asi by s porozuměním nebyl problém. Pokud je to restaurace, na což poukazuje i ta „pivní“ výzdoba interiéru, mohla by ta věta znít např. „Restaurace Kavárna vznikla v objektu“ atd.
  Názvy restaurací jsou různé. Třeba jen z Ostravy: Kovárna, Chlív, Šatlava – kdybyste napsali, že v „Šatlava vznikla v objektu…“, myslím si, že bez těch fotek a popisu „hospoda“ by si někdo skutečně taky mohl myslet, že jde o šatlavu, a ne „Šatlavu“ (za to velké „Š“ se omlouvám, tento podnik si jej nezaslouží).

  Ale abych nebyl zase off-topic. Z venku to vypadá dost pěkně. Kdyby se podobnou cestou vydaly i jiné budovy podobného ražení v Ostravě, neuvěřitelně by to město oživilo. A to nejen v případě menších objektů (jako je třeba budova u zastávky Důl Jindřich, kde sídlí Albert), ale i ty větší, jako je poslední dobou dost diskutovaný Železňák/Hlubiňák v Hrabůvce.
  Interiér je už ale trochu jiná „Káva“. Působí to na mě trošku schizofrenně. Typ a uspořádání stolů, světla, barevné ladění – to vše tak trochu evokuje „kavárnu“; všudypřítomné logo firmy Radegast naopak může vést k názoru, že jde o nestylovou nálevnu třetí třídy (jako je např. zmíněná šatlava). To si fakt projektant nemohl vystačit s tou sochou? Ale chápu… sponzor je sponzor…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. aggu :

  Xavier: A co teprve v Hrabůvce takový Savarin (stejný typ objektu) a jeho okolí. Už jen ponechat si takový název je ostuda prvního řádu pro celou čtvrť. Savarin je soukromý, vlastníkovi se divím, ale to je tak všechno. Ale okolí soukromé není a tam se správci (svěřené správy nemovitostí) divit nelze. Veřejný prostor ignoruje nebo devalvuje.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.