Karolina, bytový dům E – vizualizace

S doprodejem posledních bytů v právě realizované rezidenci na Karolině v centru Ostravy, developer oficiálně zahájil spuštění projektu výstavby dalšího domu, označený E.

zdroj vizualizací: cama.cz

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  pokud to bude jako na vizualizaci, tak je nejpěknější. i tím, že je nejmenší a nejmíň panelákovitý. snad v tom bude město pokračovat

  Thumb up 12 Thumb down 2
 2. balde :

  palec nahoru, za mě jen škoda toho parteru, podle mě by v centru města měl patřit službám obchodníkům a restauracím atd. A myslím si že ty byty v přízemí se budou špatně prodávat.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 3. balde :

  p.s. škoda že developer se rozhodl prodat projekt a nepokračovat v rozvoji oblasti zrovna v době kdy šance že prodá byty s dobrým ziskem je právě teď.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 4. rasta :

  Doufám, že město už začalo jednat nebo jedná o prodeji pozemků, které mu spadly znova do klína. Nedovedu si ho představit jako developera. Už jen při pohledu na Lauby nebo chystanou „dostavbu“ městské brány. Těch pomníků jako skelet,Poklad,jatka atd. máme ve městě dost.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 5. balde :

  statistické údaje:
  1 etapa (postaveno) – z 242 bytů 26 rezervováno a 5 volných
  2 etapa (ve výstavbě) – z 65 bytů 57 rezervovaných a 8 volných

  Thumb up 10 Thumb down 0
 6. MM :

  balde: Máte pravdu. Když prodávám byty, tak o přízemí je nejmenší zájem. Jak z důvodu bezpečnosti a přístupu světla do bytu, tak z důvodu absence balkónu. Chápu, že pro obchody to není úplně ideální místo, ale asi se to dalo řešit jinak. Podle vizualizace to vypadá na podzemní garáže, které u části první etapy nejsou. Tam auta parkují v 1. nadzemním podlaží a zbytek zůstal pro obchody.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. aldik :

  A kupují si to reální nájemníci, nebo jen někdo, kdo neví co s penězi a má to jako investici, následně přestřelí nájem a málokdo na to bude mít? :) Ok, neberu nikomu co si bude dělat se svými penězi, ale jen že ty nájmy jsou mnohdy šíleně předražené a normální pracující na to stěží má.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 8. thvari :

  aldik: a není úplně jedno, kdo to kupuje? Jaký reálný nájemník? :-D to je někdo, kdo si koupí byt jako investici nereálný? Pointu to z hlediska investora nemění, byt je prodán a zisk na kontě. A ani pronajímatel snad není blbec, aby si kupoval byty, které nepronajme.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 9. balde :

  aldik: na to stojí celý trh s nemovitostmi v Praze potažmo ve světě, kde koupím a pronajímám

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Slosor :

  Jsem rád, že se v centru staví moderní bydlení, ale přesto mám od začátku smíšené pocity. Přijdou mi jednotlivé domy jako každý pes jiná ves. Někde na Hrabůvce bych s tím problém neměl, ale do centra bych si představoval něco stylovějšího. Třeba z lícového zdiva, které Ostravě tak sluší.

  https://www.baunetzwissen.de/imgs/7/3/6/0/3/5/664f376dda0ef379.jpg
  http://homesabc.com/wp-content/uploads/2017/04/peachy-design-ideas-modern-brick-apartment-building-17-best-images-about-apartments-on-pinterest-home.jpg
  https://thumbs.dreamstime.com/z/modern-apartment-building-curved-facade-low-angle-architectural-exterior-view-low-rise-residential-small-balconies-66091595.jpg

  Thumb up 6 Thumb down 2
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  Je škoda že na tom levém konci není nahoře to odřevené patro. Navázalo by to tak více na původní zástavbu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Jiřík :

  Podle zvonků tak bydlí nejvíce Španělů, Korejců a spousty jiných cizinců ale i dost Čechů. Toto bydlení je atraktivní a z Ostravy se začíná stávat kosmopolitní metropole. :)

  Thumb up 9 Thumb down 3
 13. MM :

  aldik: Pochopte, že pokud zde firma zaměstnává cizince tak nechtějí žít někde v paneláku. To, že u nás většina uvažuje na panelákem a novostavby neřeší není pouze o penězích. Je spousta lidí, kteří by si příjmem mohli dovolit koupit novostavbu okolo 3 milionů, ale nevidí v tom přidanou hodnotu. Za sebe bych už v paneláku nebydlel. Komfort bydlení v novostavbě je úplně někde jinde. Ano, mají mouchy, ale s panelákem se to nedá srovnávat. Potom vám vyjde, že cizinci, „náročnější“ obyvatelé nemají v podstatě kde bydlet. Já doufám, že se rozjede výstavba nových bytů, která Ostravě opravdu pomůže!

  Thumb up 10 Thumb down 0
 14. balde :

  MM: no s tím rozjezdem to vidím černě, poté co se dokončí v Porubě u bazénu u VSB, v Centru Karolina co je rozestavěná a Františkov už je postaven, tak jediné ohlášené projekty jsou od Mr. Semeráka Lauby a dům za jatky a dobré roky už spíš budou končit než že by měli dále pokračovat.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 15. Crazym :

  Jiřík: Kosmopolitní metropole a spousty jiných cizinců? No, nevím. U Španělů a Korejců bych s tím i souhlasil ale je to dáno situací kdy vystudovat na bilingvním gymnáziu Španěly přijde asi na polovinu než u nich a kdy je Korejská automobilka za rohem. Třeba zrovna španělského učitele mám na patře v pronájmu v bytě jednoho spekulanta. Jak se Španěly, tak s Korejci a i jinými cizinci se v rámci své práce setkávám dost často a ty první dvě skupiny výrazně převyšují zbytek který když už tu je pracovně, tak jen relativně krátce a bydlí po hotelích (typická skupina jsou lidi pracující pro Tieto, dal jsem si teď tu práci a spočítal, že jen jich mám 49 v telefonu :-) ) Takže souhlas tím, že tam je to atraktivní bydlení ale kosmopolitní a metropole bych zatím v souvislosti s Ostravou nepoužíval. Možná se to zlepší ale třeba při pohledu na provinční letiště kde přistávají 3-4 letadla denně nijak optimistický nejsem :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. balde :

  Crazym: s tím letištěm město a kraj by udělali lépe kdyby investovali čas prostředky do stavby kvalitního spojení vlakového s Katovicemi a Krakovem, když už nejsou schopni rozlítat Mošnov tak ať máme rychlé spojení k letištím co nějaký provoz mají to Ostravu spojí se zbytkem světa mnohem lépe, tak samo vlaky směr Praha, Brno.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 17. Danek :

  balde: Paradox je že i Brno, našlo partnera leteckou společnost..myslím, že budou mít 6nových linek…to jsem před nedavnem četl..když tak si to najděte jsem v práci.U nás bída.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. aggu :

  Danek: Brno má 6 linek na papíře. Jinak mají bídu s nouzí a Mošnov nouzi s bídou. V pravidelných linkách jsou na tom cca stejně, Brno má víc koupáků.
  balde: Takhle může přemýšlet jen někdo, kdo nechce aby bylo v Mošnově letiště. Čeho krajský úřad (Unucka) je nebo není schopen ohledně letiště ještě uvidíme.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. Patrik :

  Brno bych za příklad nedával, oslovili Rumunskou firmu se špatným renomé, aby jim tu dali jednu starou B737-500 a oni to budou platit. Tohle není správná cesta. Jinak mluví se o RYR do Barcelony a Belfastu od zimy 2018, jedná se o Vídni a Varšavě (ta Varšava by byla fajn).

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. aggu :

  Crazym: Ostrava byla kosmopolitní už v době kdy to ještě nebylo cool. A ať se na to díváš zleva nebo zprava je to metropole cca milionové aglomerace. Myslím že v termínech je jasno ;)
  Stav letiště jde na vrub neschopnosti nebo zlého úmyslu politiků. Běžná věc v dnešním světě.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 21. balde :

  aggu: pokud chceme rychlé řešení aŤ jezdí ze Svinova vlaky Katovice Krakov v pravidelných intervalech

  Thumb up 1 Thumb down 4
 22. aggu :

  balde:
  off topic>
  Nepotřebujeme rychlé řešení. Na to už je stejně pozdě (děkujeme pane Tošenovský, děkujeme pane Lukšo, děkujeme pane Palasi, děkujeme pane Nováku). Potřebujeme dobré řešení pro Mošnov. Doslova v každém článku v mediích, ve kterém se novinář podnikatele ptá, co vám chybí v MSK, odpověď zní: frekventované letiště. Co politici ještě chtějí jako motivaci?
  Úkol číslo 1.

  http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?dataset=avia_paoa&lang=en

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. D-r :

  Patrik: Z Ostravy?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Patrik :

  D-r: Jo, četl jsem to na webu Létejme z Ostravy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Michal :

  Ostrava – Belfast?
  Obskurnější trasu snad už nejde vymyslet.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 26. vlabra :

  Slosor: Ty budovy vypadají moc hezky. Líbí se mi. Akorát by mne zajímalo jak je to s jejich energetickou náročností, protože, pokud se nepletu, tak u nás nově stavěné budovy nad 350 m2 musí splňovat nízkoenergetický standard a od roku 2020 dokonce pasivní.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Marek :

  Neni to sice uplne spatne, ale padá tim puvodni zamer vytvorit pesi zonu z namesti u trojhali do centra. Slibovano pri rozjezdu projektu kdysi. Ma to presne opacny charakter. Zadny prostor pro obchodniky, kavarny ap. Z vizualizace i levna zamkova dlazba, predevsim asfaltove cesty ap. Nic jako pesi zona. Take je to velmi nizke oproti zbytku centra mesta. A spise vyskove vhodne na mensi mesto.

  Thumb up 2 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.