Karolina – bytový dům A2

Aktuální fotografie výstavby bytového domu A2 na Karolině v Ostravě.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Jana :

  Karolína je jedno velké zklamání. Doslova tuctové sídliště.

  Thumb up 22 Thumb down 32
 2. Meechee :

  Jana: A co byste si tam jako představovala ?? Bytové domy – řekněme standardní bytová architektura, Obchody, služby, kavárny, hospody tam jsou. Práce taky – navíc kancelářské budovy v lokalitě jsou (budou) i docela pěkné. Zábava tam je taky, částečně sport taky – Dvojhalí/Karolina, případně kousek dál v DOV. Na nákupák jsou názory rozdílné, ale já mám jednoduché tvary rád, takže mi kostky nevadí a pokud tam postaví ještě mrakodrap a dostaví domy až k řece, tak co na tom jako bude špatně ??

  Thumb up 38 Thumb down 14
 3. xxx :

  Jana: Škoda, že jste se do toho nevložila vy – vaše kreativita a schopnosti by se tam určitě uplatnily.

  Thumb up 20 Thumb down 13
 4. Martin :

  Meechee:
  Nemusíme chodit daleko: Představte si, že by na Karolině vyrostlo třeba 10 domů podobných Biskupské 3330/10 či domu na Vítězné 3334/7 (zajímavé fasády, průchody, malý parčík u domu, lavičky, stromy, květiny, podloubí, dekorativní osvětlení, kousek odtud příjemné nábřeží k procházkám), ve zkratce: Město pro lidi…

  Thumb up 24 Thumb down 5
 5. rasta :

  Martin: máte zajímavý vkus hlavně u té Vítězné

  Thumb up 8 Thumb down 9
 6. balde :

  za mě ulice Důlní měla být ve stylu pěší zóny s živým parterem, protože to bude hl spojnice na ulici 28 Října a spojení s budoucím náměstím, ale třeba město počítá s tím, že tu ulici pak upraví, ale už se s tím mohlo počítat a s developerem měl být dohodnut hl ten parter

  Thumb up 8 Thumb down 0
 7. Rdm :

  Meechee: já bych si představoval hlavně dodržení těch urbanistických studií, co se ke Karolině dělaly. Takhle mám pocit, že tam ty domy developer střílí od oka aniž by měl nějakou vizi městské čtvrti. Vůbec si třeba nedokážu představit budoucí zástavbu kolem rozvodny a nechce se mi věřit, že by se pro ni nedalo najít vhodnější místo, jen tak od pasu třeba tady https://mapy.cz/s/nasuvaruca.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 8. balde :

  Rdm: To si bude asi muset domluvit město s majitelem rozvodny, to asi není v developerově gesci, za mě nechápu, že to město už dávno nevyřešilo

  Thumb up 11 Thumb down 0
 9. Brando :

  Jana: paní Jano, na oStravu dobré…

  Thumb up 2 Thumb down 9
 10. Tom :

  Jana: Proč myslíte?

  Thumb up 5 Thumb down 1
 11. MM :

  balde: Bohužel to město a energetici nepovažovali za důležité, aktuálně je přesun naprosto nereálný. Co jsem slyšel, je to investice okolo 200 milionů a to nedá nikdo.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Alexo :

  Celá tahle residenční výstavba na Karolině je ubohost. Dá se to nazývat architekturou? Myšlenka žádná, urbanismus žádný, zeleň žádná, materiály levné. V centru města postavit něco tak škaredého? A několik málo jedinců zatleská, že je fajn jak výstavba pokročila. V tomhle by ve Vídni nebydleli ani lidé na podpoře.

  Thumb up 22 Thumb down 11
 13. Jana :

  Alexo: Jsem ráda, že máte obdobný názor. Zdejší diskutující a čtenáři trpí zaslepeným lokálpatriot. – viz. mínusy.

  Thumb up 5 Thumb down 15
 14. jana :

  KatastrOVA!!!

  Thumb up 5 Thumb down 19
 15. nwnwnw :

  Jana: Někteří možná. Přitom je velký rozdíl mezi konstruktivní (= zajímavou) kritikou a tím, co tady nekonečně předvádíte vy. Nikdy jste tady nepsala vůbec nic konstruktivního o ničem. Zřejmě na to prostě nemáte, takže chodíte sem akorát vykonávat nějakou svou psychologickou potřebu před zraky nás všech. To asi nemáte lehké.

  Thumb up 12 Thumb down 8
 16. Martin :

  Jana:
  Nezlobte se na mne, ale snaha dostat z Vás věcný argument a konstruktivní kritiku opravdu není „zaslepený lokálpatriotismus“… Také se mi na Ostravě spousta věcí nelíbí, ale snažím se jmenovat konkrétní nedostatky a navrhnout konkrétní kroky, jak situaci zlepšit. Tipuji, že za tuhle absenci věcné kritiky dostáváte minusy.

  Thumb up 20 Thumb down 6
 17. nwnwnw :

  Martin: Je to přesně tak, aspoň za mě. Kritika je dobrá, pokud je konstruktivní, a rozvoj Karoliny kritizovat určitě lze, o tom žádná. Ale tyhle neustálé výkřiky do tmy jsou neuvěřitelně nudné. Není v nich ani špetka inteligence, jsou výrazem absolutní tuposti. Je to na úrovni hospody čtvrté cenové skupiny, kde sedí štamgasti po šesti pivech a kolem dokola si stěžují, jak je všechno na h—o a že by s tím někdo měl něco konečně urobit.

  Thumb up 15 Thumb down 5
 18. Jana :

  nwnwnw: nwnwnw: Jo jo, já jsem úplná hlupoňa. Konstruktivně konstatuji, že nové byty na Karolíně jsou novodobé kralíkárny ve stylu Ikea. nechci být špatným prorokem, ale do 15 let to tam bude vypadat jako Polyfunkční dům naproti Domu kultury města Ovy – mj. pro mladší ročníky, v tzv. Polyfunkčním domě stál byt / ateliér v posledním patře na začátku devadesátek téměř 900 tis. Kč. Na tehdejší dobu závratná částka, Dnes totální sockov. Takž asi tak.

  Thumb up 3 Thumb down 16

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.