Karolina – bytový dům A2

Aktuální fotografie dalšího dokončeného bytového domu na Karolině v centru Ostravy.

Takto komunikuje objekt do ulice, která v budoucnu bude vést kolem oblasti. Hluchou zdí.

Přičemž se zde dalo pracovat s průhledem na Trojhalí.

Většina developerských projektů realizovaných v Česku neumí tvořit kvalitní zeleň v okolí a vnitroblocích staveb, které realizují. Sterilně a jasně definována zeleň bývá často doplněna obrovským množstvím zbytečných zpevněných ploch.

Přičemž vytvořit kvalitní a pocitově příjemný prostor se zelení není složitá věc.

Související články

Komentáře

  • Tomte 26.06.2024  ●  11:11

    „Kolik potřebujete zámkové dlažby?” Developer: „Ano.”

    To se mi líbí 40 To se mi nelíbí 3
  • Mx 26.06.2024  ●  13:49

    To je dubina nebo okraj Pardubic? Je sorry já jsem se spletl a koukám na jiný příspěvek, to je centrum Ostravy

    To se mi líbí 26 To se mi nelíbí 4
  • Mx 26.06.2024  ●  13:51

    Levnost veřejného prostoru každým coulem

    To se mi líbí 25 To se mi nelíbí 5
  • JanikK 26.06.2024  ●  15:19

    Dlažba je super. Dost těch bytů bude sloužit na krátkodobé pronájmy a airbnb a ta zámkovka okolo dá lidem vědět že přijíždí/odjíždí návštěvník s kolečkovým kufrem. dr-dr-dr-dr-dr-dr….

    To se mi líbí 20 To se mi nelíbí 4
  • abc 26.06.2024  ●  16:07

    Nejde o zámkovou dlažbu. Původně zámková od slova zámek znamenala, že uprostřed vykrojená dlaždice zamyká dvě sousední dlaždice v další řadě a zpevňuje celou plochu. Vysvětlení na wikipedii https://cs.wikipedia.org/wiki/Zámková_dlažba

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 1
  • adamous 26.06.2024  ●  17:09

    Tohle je tak na úrovni Stodůlek v Praze, jenže to je totální okraj Prahy, bohužel tady to stačí a kupující si ještě myslí jak nemá bůhví co.

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 1
  • Mx 26.06.2024  ●  18:58

    Adamous: Přesně, kdyby aspoň investovali např. 10 mil navíc do prostoru mezi domy, úroveň by vzrostla o 50%.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 1
  • Hornbach 26.06.2024  ●  19:18

    abc: Jenže pojem se tak vžil, že nyní obchodníci označuji malé betonové dlažby jako zámkové. https://www.hornbach.cz/c/zahrada/tvorba-zahrady/zahradni-stavebniny/venkovni-dlazba/betonova-dlazba/zamkova-dlazba/S31559/

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 0
  • abc 26.06.2024  ●  19:51

    Hornbach: Je to tak, užší význam zámkovky, který měl logiku, se časem změnil. Bez ohledu na tvar kostek tak velká plocha během letních veder nic příjemného.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • balde 26.06.2024  ●  22:10

    k čemu je tam tak velkorysý veřejný prostor, když tam není důvod chodit?

    To se mi líbí 13 To se mi nelíbí 1
  • Lojza 27.06.2024  ●  05:58

    Katastrofa, jak to kolik schválit naší nadlidi na radnici,? Vám se to opravdu líbí Ostravané? A vedle Žofinka bude ještě horší orý

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 9
  • Meechee 27.06.2024  ●  07:22

    Best je tu a Best je tam, všude kam se podívám. Jenom beton z Bestu, udělá nám cestu. Na co drahý kámen, dáme Best a … Amen !!!

    To se mi líbí 14 To se mi nelíbí 1
  • Roman 27.06.2024  ●  08:02

    Lojza: Kdo by to měl schvalovat na radnici? Stavba je soukromého investora.

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 8
  • donPaPa 27.06.2024  ●  11:16

    Čekám s odstupem času příspěvek od MAPPA, která se bude plácat po ramenou, jak krásný veřejný prostor developer udělal. Opak je ale pravdou, opět další betonová jungle absolutně bez nápadu, stejně tak jako zbytek již postaveného developerského projektu.

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 3
  • Marthin 27.06.2024  ●  21:19

    Roman: Zkoušel jste se před svým konstatováním podívat na katastr, kdo je vlastníkem toho veřejného prostranství? Někdo z radnice by mohl vysvětlit, proč má Statutární město Ostrava zodpovědnost za takovehle horoucí peklíčko, kde už na první pohled veřejnost nebude chtít trávit volný čas…

    https://sgi-nahlizenidokn.cuzk.cz/marushka/default.aspx?themeid=3&MarWindowName=Marushka&MarQueryId=81F2A805&MarQParam0=14467179010&MarQParamCount=1

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 1
  • Marthin 23.03.2025  ●  21:59

    Porovnání veřejného prostoru: nahoře Karolina vs Waltrovka
    https://screenshot.cz/I7IEK/

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0
  • Marthin 23.03.2025  ●  22:00

    https://screenshot.cz/PYUX6/ opět Waltrovka u stanice metra Jinonice

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.