Kampus Palace

Bývalý hotel Palace v centru Ostravy projde rekonstrukcí. Vznikne z něj ubytování pro studenty Kampus Palace. Projekt je v současnosti ve fázi stavebního řízení.

Autor projektu: Petr Lichnovský architektonická kancelář s.r.o.

Související články


Komentáře

 1. Petr J. :

  To se mi líbí. Kéž by se to zrealizovalo. Konečně by se tahle část centra začala trochu „zvedat“…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  No toto je hodne dobry napad… Co puvodni projekt hotelu, ted uz asi nebude ze? ne ze by mi to bylo lito… jen ciste ze zajimavosti….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Lui :

  No proč né, jen se bojím, že se to zas nezrealizuje ….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Summerboy :

  Ubytování pro studenty? To zas bude v álejích nablito :-). A kdy by to chtěli zrealizovat? Je to ale vcelku dobrý nápad – čím víc lidí v centru města bydlí, tím lépe. Na jednu stranu procházky a kavárny v centru a na druhou stranu nákupy na Karolině. Super lokalita, fandím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  no, lokalita je to super, pred oknama narodni divadlo, librex, vystaviste. karolina za rohem, mekac za druhym, do skoly pekne pesky v klidu. jinak ale nevim, ta lokalita ma mozna na muj vkus az prilis potencialu na to, aby se tam nalifrovali studenti..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. jura5 :

  Přijde mi to jako dobrý nápad. Prázdných kanceláří v blízké okolí jsou mraky, navíc by nebylo kde parkovat. Udělat z toho byty by bylo drahé. Tak z hotelového kamrlíku udělá kolejní kamrlík a je to. Aspoň centrum trochu ožije mladými.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Tomas T. :

  Hynek [msstavby.cz]: Zajimave ze lokalita s tak velkym potencialem uz lezi roky a roky nevyuzita…. on ten potencial asi nebude zase tak velky. A nebo tim ze tam ty studenty ubytujeme se ten potencial naopak zbytku okoli zvysi ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Tomas T: Tos trefil, kurevsky zvýší, odhaduji to tak na 400 lidí navíc v centru kde úderem zavírací hodiny obchodů chcípnul pes, takže si myslím že přínos k oživení centra to bude mít, doufám, že to dotáhnou do konce a nezůstane zas jen u projektů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: no, tomu prave uplne nerozumim. kdyz si vezmu, ze na dohled je imperial, z okna mam vyhled na budovu narodniho divadla, tak byt prestizni firma/banka, tak se o takove prostory poperu. je fakt, ze dneska ne kazdy ma na tak velky prostor prachy a banky sdli skoro v cemkoliv. ale taky nevim jak atraktivitu lokality zvysujou studentske koleje..
  ale jak rikam, pri pohledu z druhe strany je to imho idealni misto.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Jirka :

  To je skvělá zpráva! Kampus + Karolina a jestli vůbec někdy bude Ostravica, tak z toho bude velmi příjemná část města!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. LabBrab :

  mrtvy.kenny:
  Nerozumíte čím to zvyšuje atraktivnost?? Mladí lidí přímo v centru? Vysokoškoláci, kteří chodí do kaváren, posedávají v parcích a na lavičkách. Chodí zde do školy.

  Vždyť je to jasné oživení centra města. Dneska přijedou studenti z kolejí rozfrcaných po celé OStravě a po škole do nich zase odjedou. Takhle tu budou zůstávat, protože tu budou i bydlet. A na to, že koleje jsou v podstatě holoboty, tak ta vstupní investice nemusí být tak vysoký a přitom si od každého studenta můžete klidně říct o 3000 měsíčně. a věřím, že to mnohým studentům za to stát bude. Tenhle nápad je podlě me stokrát kvalitnější, než z toho dělat hotel. Prostě tam dostat lidi, kteří tam budou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  LabBrab: asi se bavime o jine atraktivite. vy se bavite o atraktivite obcanske a ja se bavim o atraktivite investorske. ti studenti totiz zatim nic moc nevytvari a dokud se ostrava nezbavi nekterych kostlivcu ve skrini, po studiu akorat prchnou a mesto z toho ma akorat tak dobry pocit.

  ale ja bych to nepitval, souhlasim, ze nez aby to chatralo, tak je mnohem lepsi tam udelat toto. proc je tam ta cela lokalita (cely blok palace a ostravica) totalne mrtva ale netusim. osobne se treba divim, ze Librex to nestahlo taky. a myslel jsem si, ze v tom je vetsi hacek, nez ze staci rict „pozadejme o dotace a udelame z toho treba kampus“..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Miv :

  Centru by to určitě mimořádně pomohlo. Na takové koleje by se navázala celá řada dalších zajímavých služeb.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  jo a ted mi kolegyne napovedela, ze na prvnim vizualu je elton john, tak to uplne meni situaci :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. +via+ :

  Já se tam těšil na pěkný výškáč doplňující Karolinu a to monstrum tam má zůstat v současné podobě s bílým nátěrem? Co je potom s kampusem ve starých Vítkovicích u pecí? Těch pár ubytovaných študentíků rekonstrukci nemůže zaplatit. Zase hodně povyku pro nic. Já bych tam dal kancly a byty. Na jedné straně mají staré centrum, na druhé straně nové nákupní centrum a bokem je hrad v parku. Pro studenty škoda.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. flu :

  +via+: je to vizualizace, nikoliv finalni verze, takze to neznamena, ze to bude cele natrene na bilo. mimochodem jedine monstrum siroko daleko je bohuzel „Nova Karolina“. a na rozdil od tech bilych krabic (co jsou spinave uz tedka) ma Palace docela bohatou historii a nezanedbatelnou architektonickou hodnotu. na to misto zkratka patri a pokud to revitalizuji a citlive zkrekonstruuji, budu spokojen.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Nejedná se jen o tak ledabylou studii. Jak jsem psal výše, projekt je nyní ve fází stavebního řízení.
  Kanceláře se do lokality a pro oživení centra dle mne nehodí. Skončí pracovní doba a objekt se vylidní. Předělat Palace na byty ? Bylo by to hodně drahé a v porovnání s tím, že hned vedle se staví rezidence Karolina , kde by byly ceny určitě nižší. Do toho by šel jenom blázen. A jestli zpátky předělat Palace na hotel ? Nevím jestli by dosáhl takového věhlasu jak za dob první republiky….
  Místo pro studenty je jedno z nejideálnějších řešení, jaké může být. Když si vemete , je to vlastně teď takové černé místo na mapě města. Po následné rekonstrukci, budou v přízemí obchody, což je paráda. Chodci budou mít důvod tímto místem chodit. Tak se spojí nová čtvrť Karolina a historické centrum- Palace ja takový spojovací článek. Mohla by vzniknou dobrá nákupní ulice… Ale to je jen teorie…
  Jinak kvůli špatného technického stavu dojde ke zbourání části křídel ve dvoře ( může te si srovnat situaci uvedenou zde a fotomapu ). Důvodem je taky otevření kampusu směrem ke Karolině.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. aggu :

  já jenom přidám odkaz na stránku J. Němce (to aby bychom to tak nějak hodili do správného kontextu ;) http://www.jarnemec.com/blog/index.php/2008/03/17/hotel-palace-aneb-stavby-architekta-wunibalda-deiningera-jako-barometr-spolecenskych-zmen-v-ostrave/
  V Lichnovském projektech jsem nikdy nenašel zálibu, ale z těch vizualizací není fér cokoli komentovat. Zatím to vypadá na plasťáky v průzorech a jedovatě kolorovaný polystyrenismus…. Ale zaplať pánbů, že demolice není v plánu.
  PS: ta kavárna byla nádherná!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Tomas T. :

  +via+: Kampus u vysokych peci je prtvy, univerzita jej odmitla. S tim ze ma svych vyukovych prostor dost a nepotrebuje dalsi. Bylo to v jednom clanku…. byl zde asi tak pred 2 mesici.

  A k vyuziti objektu…. dle meho by se tam dalsi hotel o takoveto kapacite neuzivil. Tento rok se zacne stavet hotel vedle karoliny. A to byl byl dalsi na tak malem prostoru. Dle meho prehotelovano. To si take podle me spocital investor, a zjistil ze tudy cesta nevede. Koleje jsou idealni, protoze mate temer zarucenou obsazenost. Teda krom letnich mesicu.

  A lokalita…. a to ze se librex jeste drzi…. to je dle meho jenom proto, ze proste librex je uzasny obchod s sirokou nabidkou. Pokud chci neco ne tak bezneho, vzdy tam zamirim. A nikam jinam. Proto se taky drzi …. je dobre zaveden v podvedomi zakazniku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. J. :

  bezvadny napad !!! v nemecku je to jasny trend , stehovat studenty kteri mimochodem disponuji zajimavou kupni silou do center mest…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. mm :

  Musím souhlasit, že to přinese jen a jen oživení centra, které to potřebuje jak sůl a konečně se i tato část začne pěkně rýsovat – snad se to uskuteční.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Balde :

  nejsou nějaké nové informace, jak to s tímto projektem vypadá ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Summerboy :

  Přidávám se k této otázce :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Martin [msstavby.cz] :

  AKTUÁLNÍ STAV. Pokud investor získá dotaci z programu rozvoje města začne stavět. V opačném případě stavbu zakonzervuje a počká a lepší časy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: nezbyva nic nez modlit se at to dostane….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Nimrod :

  Když mi někdo řekne, jaké jsou odhadované náklady, řeknu vám procento pravděbodobnosti, zda tu dotaci získá či ne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Stále se jedná o dotaci ještě není rozhodnuto.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Balde :

  kurna tem bych tu dotaci přál, aspoň by se to tam skvěle oživilo, ještě by to chtělo něco udělat s tim prostorem za bankou, a ty servisi nebo co tam ted je v tech hnusnych prizemnich domkach odstranit a dostavet ten blok

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. rasta :

  a já bych jim to naopak nepřál, jelikož znám pozadí. Ale to sem nepatří. V jeho možnostech je zvládnout to i bez ní. Je to stará píseň, podobně jako hotel Brioni atd. atd. Hraje se tady jen o to vytáhnout z toho to co nejvíc. Když to porovnám s Ostravicí, tak je to možná ještě horší prasárnička…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Martin [msstavby.cz] :

  rasta: Tak sem okolnosti pozadí napište. Takové nepodložené obviňování je o ničem….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Balde :

  rasta: taky by mě to zajimalo :D aspon budu vedět, že nemam byt taky happy :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. Summerboy :

  Já budu happy, i když se na tom někdo napakuje, protože tomu stejně nezabráním. Hlavně ať už se to pohne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. Crazym :

  Summerboy: Souhlas, pokud byse to zrealizovalo v té zveřejněné podobě tak taky překousnu to pozadí a budu rád za zvelebení centra. Jen mě sere, že peníze, které mi pod různými záminkami vytáhnou z kapsy končí většinou u stále stejných lidí s minulostí, která se mi nelíbí. Ach jo, ta revoluce neměla být sametová… :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 34. Balde :

  http://goo.gl/PLrcSY mozny posun v této realizaci :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. Tomas T. :

  Balde: No doufam ze to vyjde…. centru to pomuze jako sul.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. Crazym :

  Ten projekt s mi vždy líbil a myslím, že by byl přínosem ale co se mi nelíbí je, že opět nějaký soukromý investor se snaží dostat na své podnikání veřejné peníze.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. Tomas T. :

  Crazym: Otazkou ovsem je, jestli to je opravdu realne, v dnesni dobe opravit takovyto komplex na studentske bydleni a pak z nej ufinancovat nasledny uver. To bych rekl ze investor propocteno ma, ovsem dostat se k nem cislum…. asi tezko.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: http://www.businessinfo.cz/cs/dotace-a-financovani/public-private-partnership-ppp.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.