Kampus na Černé louce

Aktuální informace z inkognito kusých informací ohledně nepovedeného projektu Černé louky prosakujících na veřejnost. Veřejné projekty, za veřejné peníze , ale bez veřejnosti.

Černou louku v Ostravě by mohl oživit studentský život. Město společně s Ostravskou univerzitou zvažuje, že by právě tam mohl v budoucnu vyrůst kampus této vysoké školy.

„Mou představou je, aby Černá louka znovu získala svůj lesk, aby to byla kombinace univerzitních budov, rezidenčního bydlení a samozřejmě, aby zůstala ta sportovně relaxační funkce,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Nejdál je podle jeho slov spolupráce s Ostravskou univerzitou, která usiluje o rozšíření na Černou louku hlavně kvůli Fakultě umění. Současná podoba fakulty totiž potřebám studia nevyhovuje.

„Celou dobu je v provizoriu, ve dvou budovách, které jsou od sebe vzdáleny. Je oddělena hudebně-výtvarná část, což není optimální. Nabízí se tedy vybudování nové budovy Fakulty umění na Černé louce. Ta by měla koncertní sál a výstavní prostory, které by byly otevřené i veřejnosti,“ říká rektor univerzity Jan Lata.

Projekt na přestavbu areálu v kulturně relaxační centrum už před šesti lety vyhotovila nizozemská společnost Maxwan. Ostrava se s ním tehdy neúspěšně ucházela o titul Evropské město kultury, se kterým by získala i chybějící peníze.

Financování univerzitního projektu by nemělo být problém. „V tuto chvíli se připravují projekty, to znamená konkrétní podoba budov. Je tam záměr na to využít dotace z dotačních titulů, které budou v nejbližší době otevírány. Ale samozřejmě se bavíme o stavbě, takže v řádu let,“ vysvětluje primátor Macura.

zdroj: rozhlas.cz

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Bez veřejnosti? šak tam třeba bude univerzita. To není veřejnost? Informaci máte z rozhlas.cz – to není informační médium pro veřejnost? Co byste ještě chtěli? Osobní dopis primátora do schránky?

  Thumb up 14 Thumb down 8
 2. bapi :

  Jako sorry, ale v poslední době sem chodím méně a méně – naprosto přepálená kritika současného vedení města, vůbec se neberou v potaz zákony a jisté postupy, které musí město dodržovat. Fakt z toho silně cítím nějakou agendu. Nebo aspoň snahu za každou cenu kritizovat všechno a všechny. Čistě můj názor, samozřejmě.

  Thumb up 21 Thumb down 9
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Nimrod: Běžný občan, ani my, stále nevíme ani urbanistickou podobu Černé louky. Návrh Nové Pivovarské je směšný. Naposledy, kdy se s veřejností jednalo o podobě je rok 2012 http://www.msstavby.cz/uzemni-studie-cerne-louky-20-06-2012/ Kritizovat musíme,čas se krátí. Jinak se město bude stále špatně rozvíjet.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 4. thvari :

  bapi: tady lidi 40 let vyrůstali v zemi, kdy se mohlo jen přikyvovat a všechno se dělo nařízením shora. město je tu PRO občany a není důvod, aby si plánovalo zásadní projekty bez toho, aby k tomu měli občané možnost se vyjádřit

  Thumb up 17 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  bapi: „vůbec se neberou v potaz zákony a jisté postupy, které musí město dodržovat“ – slo by dat par prikladu, kde se toto u nas objevuje?

  ale chodit sem mene a mene je urcite taky moznost :)

  Nimrod: tak ono mozna jde o to, ze podobne veci by se mohly komunikovat trosku do vetsi hloubky, nez na urovni rozhlas.cz, kam se po sesti letech existence projektu pusti, ze neco „by mohlo byt“ a neco „by nemel byt problem“… myslim, ze poptavka po informacich docela je..

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Ostravská univerzita plánuje výstavbu nové fakulty umění
  https://goo.gl/FUb5sy

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.