Jindřich center – aktuálně

V projektu Jindřich center je aktuálně zažádáno o změnu stavby před jejím dokončením. Původní povolení platilo ještě na realizaci výškových staveb s názvem Jindřich Plaza.

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  za mě hlavně vznikne krásný veřejný prostor, pokud tomu věnují aspoň trochu času a peněz, za mě ten předprostor s těžní věží bude peckovní a nejen pro Ostravany, ale i pro turisty, takže pokud tam udělají v parteru kavárnu, tak nebude mít nouzy o návštěvníky

  Thumb up 23 Thumb down 1
 2. Slosor :

  Pro mě nejočekávanější ostravský projekt. Ale už se to až moc dlouho táhne. :(

  Thumb up 11 Thumb down 2
 3. Michal :

  „Celý proces až k dokončení nového areálu Jindřich Plaza by měl trvat maximálně dva roky,“ aktualizoval termíny Skrla (říjen 2007).

  A výsledek po dvanácti letech? Změna projektu a ani ten se nepohnul. Ten takzvaný ostravský boom v praxi.

  Thumb up 24 Thumb down 6
 4. Mx :

  Mozna jsem pochopil spatne text ale nevypadly z projektu ty krasne cihlove novostavby? V odkazu z roku 2016 o nich jednoznacne psali, ted uz ne

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  Mx: No a vo vo vo tom to je. https://www.youtube.com/watch?v=nv1wiZhMazo

  Thumb up 1 Thumb down 9
 6. Rýša :

  Michal: Ano, přesně. Zase jenom kecy na dalších x-let.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. JSjr. :

  Myslíte si, že se investoři těchto staveb válí ve svém křesílku a podle toho jak se ráno vzbudí si každý den říkají, tak to postavím a to má ještě čas?
  Tak to opravdu nefunguje.. Dokud prostě nebudou mít nasmluvněno x % nájemců a vyřešeno financování, tak do toho nepůjdou. Ano i třeba až je vypsána správná dotace. Mezitím se pouze snaží udržovat projekt co nejpřipravenější a ve správný čas ho probudit.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 8. Rýša :

  JSjr.: …a ten správný čas k probuzení tady v Ostravě je na kolik desítek let?

  Thumb up 5 Thumb down 7
 9. Jan :

  Martin [msstavby.cz]: Martine mate k tomuto projektu nejake dalsi informace? Termin dokonceni stavby stale plati?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Jan: Měl by platit.

  Rýša: Michal: Byli jste vy dva někdy investoři něčeho většího?

  Nebo je vašim nejobsáhlejším portfoliem komentování, jak zde nic nejde, přitom sám nic nedělám.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 11. Mx :

  Velmi bych si pral, aby to dopadlo, jako v prvnim komentari nahore, ktery ma hodne lajků. Moc si to preju. Ale podivejme se na to realne. Uz byly zruseny ty cihlové budovy, ktere prece byly zakladem krasy toho konceptu a puvodniho návrhu. Co se asi stane ze zbytkem, kdyz jsme zvykli ze vizualizace se silne lisi od vysledku. Pokud to zaplacnou zamkovkou a 3 kvetinaci kolem dulni stavby, nikdy to nebude tak, jak to popisuje ten komentar. Mimochodem, meli bysme na investory byt narocni, zase tak chude a male mesto nejsme. Jak je mozne, ze mesto proda pozemek s nejakou vizi budouciho vzhledu a pak klidne povoli postavit tam neco uplne jineho?

  Thumb up 11 Thumb down 0
 12. Oasis :

  + článek: „Konečně! Kanceláře, byty i obchody. Hotelový dům Jindřich v centru Ostravy ožije“
  Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/kancelare-byty-i-obchody-hotelovy-dum-jindrich-v-centru-ostravy-konecne-ozije-20190504.html

  Thumb up 5 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Oasis: No konečně, teď mají dva roky aby zahájili ne? Pak stavební povolení propadne ne? Tak doufám, že už se to pohne. Jsem zvědav jak to tady https://mapy.cz/s/3rLCN vyřeší s tou komunikací, tam sice bydlí málo lidí ale asi budou „šťastní“ stejně jako majitelé těch garáží dole co budou přímo do komunikace https://mapy.cz/s/3rLDs To budou asi muset rozšířit na úkor pozemků patřících k Jindřichu a zezadu Jindřichu taky musí být nějaké místo na parking, tak zřejmě museli dospět k nějakému kompromisu a dohodě a Jindřich Plaza Development, s.r.o. musel něco pustit a obětovat pro veřejnou komunikaci v zájmu dohody.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. thvari :

  Oasis: ta věta k těžní věži „Její využití je omezené“ zní strašně zlověstně…

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.