NJ připravuje parcely pro RD

Město Nový Jičín připravuje 23 parcel pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Za Školou.

Nový Jičín připravuje území pro výstavbu rodinných domů. V místní části Žilina, v lokalitě Za Školou, by mělo vzniknout 23 stavebních parcel o rozloze od šesti set až po dva tisíce metrů čtverečních.
„Nyní se zpracovává projektová dokumentace na zasíťování parcel. Jakmile bude hotová, bude mít projektant dva měsíce na to, aby zajistil vydání všech potřebných dokladů pro stavební řízení. Po vydání stavebního povolení se ještě bude muset zhotovit realizační dokumentace. Následovat bude výběrové řízení, ze kterého vzejde stavební firma, která projekt zrealizuje,“ uvedl Michal Hub z odboru majetku a investic novojičínské radnice.
Pokud se neobjeví nečekané komplikace, zasíťování, jež spočívá ve vybudování kanalizace, vodovodu, veřejného osvětlení, chodníků a komunikace, by mělo začít na jaře příštího roku. Kolaudace díla se předpokládá v závěru roku 2020.
V letošním roce by také měla vzniknout studie budoucí podoby lokality Bocheta, za ulicí Tolstého směrem k místní části Loučka, kde se plánuje příprava dalších přibližně 25 stavebních parcel.

zdroj: novyjicin.cz

Související články


1 komentář

  1. xfun :

    Dost mě NJ překvapil, že hodlá realizovat stavby i na jiném místě, než v okolí Bochety. Nicméně v tomto případě se stavím spíše proti, protože je tam ideální místo na rychlé zmizení z města. Zastavovat přírodu (v tomto případě spíše pole) je škoda.

    Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.