Investice Slezské univerzity

Na partnerském webu Patriot magazín byly zveřejněny aktuální informace o investicích Slezské univerzity v Opavě.

V současné době je ve vrcholné fázi rekonstrukce objektu Bezručovo náměstí 14, kde se již podařilo dokončit pravé křídlo univerzitní budovy a následně ho vrátit pro výuku Fakulty veřejných politik.

Na druhé polovině budovy se intenzivně pracuje. Vedle moderních výukových prostor a odborných pracovišť zde vnikne také mimostudijní zázemí pro posluchače. Součástí rekonstrukce je také příprava moderního archivu.

Společně s touto stavbou se ve dvorním traktu dokončuje Univerzitní knihovna, kde budou soustředěny všechny knižní a další fondy, dosud roztroušené po jednotlivých univerzitních budovách.

Celkové náklady na rekonstrukci a dostavbu areálu na Bezručově náměstí 14 včetně projektové přípravy a interiérového vybavení jsou v současné době vyčísleny částkou 295 milionů korun.

opava

 

opava

opava

V únoru tohoto roku byla pro potřeby Filozoficko-přírodovědecké fakulty rovněž zahájena komplexní rekonstrukce objektu Hauerova 4.

Současně s ní bude probíhat rekonstrukce a záchrana výstavního pavilonu Prvního slezského spolku pro chov ryb, který se nachází ve vnitrobloku. V budoucnu by zde měly najít své sídlo umělecky zaměřené studijní obory, tedy Audiovizuální tvorba, Multimediální techniky či Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo.

Pro tyto potřeby zde vyrostou také dva úplně nové objekty, z nichž jeden bude sloužit jako depozitář knih a fotografií Institutu tvůrčí fotografie a druhý poskytne zázemí speciálním pracovištím, jakými jsou např. střižna obrazu, střižna zvuku a další. Předpokládané náklady na rekonstrukci stávající budovy a obě novostavby dosahují částky bezmála 111 milionů korun.

Okolí pavilonu univerzita hodlá upravit na výukově-kulturně-relaxační centrum sloužící nejen studentům univerzity, ale také veřejnosti. Finanční prostředky jsou v případě obnovy objektu a jeho následného vnitřního vybavení odhadovány ve výši téměř pěti milionů korun.

opava

celý článek: patriotmagazin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.