Investice Moravské Ostravy a Přívozu v srpnu 2011

Kromě oprav a investic v mateřských a základních školách, které si v našem obvodu letos vyžádají přibližně 74 mil.Kč, zahájíme během srpna ještě i další stavby.
Koncem srpna předpokládáme zahájení další etapy regenerace panelového sídliště Šalamouna. Celkové náklady na realizaci této etapy činí cca 11 mil.Kč. Podařilo se nám získat příslib dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 4 mil. Kč, zbytek dokryjeme z rozpočtu městského obvodu.
„Dokončíme rekonstrukci ulice Dr. Malého směrem k ulici Výstavní, upravíme část ulice Hornických učňů a prostranství před obchodem Hruška. Součástí úprav bude nový povrch vozovky, chodníků, úprava veřejného osvětlení, doplnění mobiliáře, doplnění parkovacích stání, sadové úpravy a hřiště pro menší děti,“ uvedl místostarosta centrálního obvodu Dalibor Mouka.
Hřiště pro děti předškolního věku bude mít rozměry 6,50 x 20 metrů. Hřiště bude vybaveno šlapacím kolotočem, pružinovými houpadly a herní sestavou se šikmou lezeckou stěnou a se skluzavkou.

Koncem srpna předpokládáme rovněž zahájení rekonstrukce domu na ul.Nádražní 24 (dům obce přiléhající k pasáži Vesmír). Provedeme zateplení, výměnu oken, dveří, zateplení dvorní fasády, opravu střechy, elektroinstalace bytů, opravu hromosvodu a schodišť, výměnu rozvodů kanalizace a vody. Celkové náklady budou činit cca 7,7 mil.Kč.

V srpnu zahájíme i rekonstrukci domu na ul. Reální 4. Provedena bude výměna oken, oprava fasády a výloh. Náklady budou činit cca 2,3 mil.Kč.

Koncem srpna zahájíme rekonstrukci stropu ve dvou bytech na ul. Dostojevského 3. Náklady budou činit cca 740 tis.Kč.

V domě na ul. U Tiskárny 6 zajistíme výměnu oken, oprava fasády a střechy za cca 1,83 mil.Kč.

Již v těchto dnech byla zahájena rekonstrukce domu na ul. Arbesova 11. Provedeno bude zateplení fasády a střecha, výměna oken, balkónových dveří, schodišťových stěn a vstupu. Dále jsou prováděny opravy lodžií a balkonů, výměna hromosvodu. Jedná se o panelový dům o 6 nadzemních podlažích, podsklepený, s 18 bytovými jednotkami. Náklady budou činit cca 3,24 mil.Kč.

Zateplení štítové stěny se týká domu na ul. Zakrejsova 9, kde stavbu zahájíme na konci srpna a vyžádá si cca 290 tis. Kč.

zdroj:moap.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.