Infocentrum u Elektry má novou podobu

Infocentrum u tramvajové zastávky Elektra má nový vzhled interiéru.

Autor interiéru: Vysloužil Architekti

Vzdušný, moderní interiér spojený s technologiemi. To přinesla vítaná rekonstrukce info centra. Interiér, za který se Ostrava nemusí stydět. Při současném rozmachu kávové kultury v Ostravě je příjemnou novinkou i lokální Ostravská káva.

Největší problém však nenastává v designu či technologickém provedení. Tragická je opět otevírací doba. Ta je od pondělí do pátku od 7.30 do 18 hodin, v soboty od 7.30 do 12 hodin. Víkend je tedy prakticky nepokryt. A o víkendech právě bývá město navštěvováno turisty. Návštěvnici centra města tedy pak mají možnost využít info centrum v obchodním domě Forum Nová Karolina. Což je vlastně stánek v objektu soukromníka. Nebo info centrum až ve věži Nové radnice na Prokešově náměstí ( listopad – únor: po-ne 9:00 – 17:00, březen -říjen: po-ne 9:00 – 19:00 ).

„Všechny pobočky Ostravského informačního systému bychom rádi sjednotili do jednoho stylu. Pokud se osvědčí modernizovaná pobočka v centru a až vychytáme případné mouchy, přistoupíme k rekonstrukci pobočky ve Svinově,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

V modernizované pobočce je velký prostor věnován prezentacím na velkoplošných obrazovkách. Pracoviště zaměstnanců se nyní nachází v zadní části, čímž se zvětšil prostor pro návštěvníky. Přibyly vitríny s nabízenými suvenýry, navíc si je nyní mohou zájemci prohlédnout zblízka. Součástí pobočky je rovněž směnárna a veřejný internet zdarma.

„Zachovali jsme všechny stávající služby. Pokračuje prodej vstupenek na kulturní a sportovní akce nejen v Ostravě, ale v celé České republice, poskytujeme informace o ubytování, stravování, dopravním spojení, prodáváme jízdenky MHD, mapy, pohlednice, suvenýry, dálniční známky. Nabízíme také kopírování a skenování. Nově jsme zřídili kabinku, v níž si zákazníci mohou vyzkoušet oblečení z námi nabízeného sortimentu,“ řekl jednatel Ostravského informačního servisu Jan Šumbera.

zdroj text: ostrava.cz
zdroj fotografie: FB Vysloužil Architekti

Související články


Komentáře

 1. kdojekdo :

  Zavřít v neděli informační centrum je evropská rarita. Ale pokud turista přijede vlakem na hlavní nádraží nebo autem po hrbaté dálnici, překvapen být nemůže.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 2. thvari :

  ten postřeh o otevírací době se klukům povedl. možná by to nebyl pro radnici problém zprovoznit i o víkendu, kdyby je na to někdo upozornil.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. Davidb :

  Tak na druhou stranu, pokud přijede vlakem, tak jak na Svinově, tak na hlavním je otevřeno každý den 7 – 19. Tak stejně na radnici a v Karolině.
  Nemyslím si, že v neděli je nutné mít otevřeno i tady.
  Spíš mě zaráží, že není v neděli otevřeno Infocentreum v Gongu- možná to supluje Infocentrum DOV.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 4. Petr :

  Kdy už se konečně přestane Ostrava nálepkovat DOVem.

  Thumb up 0 Thumb down 4
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Davidb: Ano. V Karolině otevřeno je. Ale je to jen ubohý pultík s vitrínami přilepený k výtahům. Oproti Elektře.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Davidb :

  martin [msstavby.cz]:
  To je pravda. Ale na neděli to stačí, ne? Jsou otevřeny 3 další infocentra jak jsem psal výš.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  Davidb: takhle se muzem handrkovat do nekonecna, zjevne mas jiny nazor. a treba mi by prislo logictejsi, kdyby bylo infocentrum zavrene v karoline a otevrene u elektry, kdyz bych si mel vybrat. netusim, proc mam jako turista lezt do prvniho patra obchodaku pro informace o meste.
  vec nazoru.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. K. :

  Je vidět, že se autor článku, stejně jako někteří diskutujicí, o víkendu v centru města nezdržují, jinak by jim bylo jasné, proč je zavřeno nejen tam, ale i všude v okolí :)

  Thumb up 3 Thumb down 5
 9. dolil :

  Info-Centrum vonící novotou a skla výloh špinavé jak u prasat.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  K.: Ale zdržují. A to málo co se tam pohybuje v mnoha případech nemluví česky. Proto bych z reprezentativních důvodů a jako příklad pro ostatní očekával otevřeno. Bohužel jak jsem psal, někomu stačí pultík v Karolině.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. aggu :

  Já vůbec nechápu jak nové vedení centra, potažmo magistrát uvažují. Vždyť ty centra jsou základní SLUŽBA města. Není možné se na ně dívat stylem „když otevřeme v neděli proděláme každý měsíc 35000“. Tady přece o peníze nejde, pointa je jinde. Infocentra musí fungovat 7 dní v týdnu. O pracovní době nemluvím, to si jako někdo u nich vyhodnotil, že by měla být stejná jako má třeba papírnictví? To jim nevadí, že se minou s částí potenciálních zákazníků, kteří se po Ostravě pohybují třeba v pátek od 6 do 9 večer nebo o víkendu? A kteří bývají často ze zahraničí?
  Zrovna mě napadl Cimrman. Otevřel si hospodu. Ale chodili mu tam lidi.

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.