Komentáře

 1. MM :

  Tento měsíc se tam pořádalo mistrovství republiky v atletice. Viděl jsem pár záběrů z televize a bylo tam liduprázdno… Lze někde získat oficiální počet diváků? Zajímalo by mě pro kolik fanoušků se stavěl stadion za miliardu. PS: v tomto nejsem objektivní, jsem velký kritik této zbytečné a předražené rekonstrukce.

  Thumb up 6 Thumb down 12
 2. Adam :

  MM: Republikové mistrovství v atletice není moc důležité, na lokální mistrovství chodí hodně lidí málokde. Důležitá je Tretra a i jen kvůli ní se vyplatí mít normální atletický stadion, ne desítky let starou chudinku.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 3. Pavel :

  Tak když nejsi objektivní, tak proč se tu tak rozpitváváš. Netvrdím, že je to všechno košer, ale Ostrava je myslím jedno z 2 – 3 měst republiky, kde ten stadion má smysl. V červnu ho naplní tretra, v srpnu Baník, může tady hrát reprezentace. Neargumentuj mistrovstvím země v atletice, to nenaplnilo stadion nikde na světě. Jde i o to zázemí, bude to jedno z tréninkových center atd.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 4. aggu :

  Ostrava má i to co nepotřebuje. Jsme bohaté město.

  Thumb up 1 Thumb down 12
 5. Kap :

  Názor na cenu za stadión může být různý. Je však pravda, že už bylo na čase odstranit ty betonové ochozy. Ta tretra si to zaslouží!!!

  Thumb up 8 Thumb down 3
 6. aggu :

  Za tu miliardu mohlo třeba stát po celé Ostravě 50 veřejných hřišť pro děcka. Nic proti, ale ani Diamantová liga v Ostravě by nebyla žádný argument. Jedině snad pro komiky z radnic, kteří se potřebují jednou za rok vyfotit s Boltem. Kdyby byla Ostrava vesnice, dalo by se to pochopit.
  Problém bude ve dvou věcech, každý si pod akcí Ostrava město sportu představuje něco jiného (politik, zdědicovatělý politik, občan, …). A za druhé, politici absolutně postrádají úctu ke každé koruně, kterou jim někdo v potu tváře předal jako daně do úschovy ke správě. 25 let se nikdo neptá co je potřeba udělat a postavit jako první, jako druhé….

  Thumb up 6 Thumb down 6
 7. MM :

  Adam: Město stojí tretra údajně 50 milionů ročně. Ten kdo na něm vydělá není město, ale majitel značky. Já nechápu jak může tolik lidí schvalovat, že město zaplatí miliardu kvůli jedné události ročně. Tak se na to měli úplně vykašlat, nedělat nic pro fotbal a postavit za tu miliardu na každém dvorku dětské hřiště, zkrátka něco co poslouží obyvatelům. Takto vyhodili miliardu pro pár vyvolených. Většina je ráda, že se vůbec něco postavilo, ale to je velmi krátkozraké vidění, bohužel.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 8. MM :

  Pavel: Tak každý je neobjektivní, protože to vidí svým pohledem. Já si pořád myslím, že nejsme tak bohaté město aby se tady stavěl prakticky pouze atletický stadion. Neřeknu, kdyby na to dal peníze stát, třeba polovinu, že tady bude tréninkové centrum, ale takto…

  Thumb up 3 Thumb down 6
 9. Martin [msstavby.cz] :

  MM: To ale není chyba města, že lidí nechodí na sportovní akce. To je problém v chování a preferencích dnešní společnosti.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 10. thvari :

  místo stadionu stavět dětská hřiště? ten argument je myšlen vážně? jestli chceme mermomocí argument pro to využít peníze „sociálně“, myšleno „pro nás běžný lid“, tak to bych tu částku raději viděl někde ve školách, ve zdravotnictví, v sociálních službách (a pokud se nemýlím, do těch posledně jmenovaných se dost investuje). ale co je ještě podstatnější je to, že nemůžeme sypat peníze jenom zpět do těchto „sociálních“ věcí a nemít ve městě přidanou hodnotu, kterou je například kultura a sport, které poskytují smysluplné využití volného času jeho občanům. a to stadion, který pravidelně hostí Zlatou Tretru, bude hostit zápasy Baníku a další sportovní akce přesně nabízí. A že si lístek za 200kč na Tretru nebo 100kč na Baník nemůže dovolit těch pár nejchudších, a tedy by město nemělo podporovat akce pro „pár vyvolených“, je argumentm na který už jsem alergický. To bychom pak nemuseli mít v tom městě už vůbec nic, včetně koupališť, divadel, památek, sportovišť, protože do nich se dostane jen 9/10 vyvolené populace kraje.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 11. Balde :

  MM: vitkovice jsou jedno z mala sportovních olympijských center v ČR a byla hanba na jakem stadionu jsou vychovávání naši atleti, doufám, že jim postaví i tu krytou halu ať mají kde sportovat v zimě, aspoň to si zaslouží, když nás reprezentují svými uspěchy po celém světě

  Thumb up 7 Thumb down 1
 12. Adam :

  MM: Postavte se prosím při přístí Tretře doprostřed stadionu, podívejte se kolem sebe, jací lidé na to chodí, a pak jim předneste tyhle směšné alibistické kecy. Možná uděláte rekord mítinku, až budete zdrhat pryč.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 13. mike63 :

  Blade: Hala se určitě bude stavět, protože už je tabule u čez areny, že je to fiancováno Evropskou unii. Už se na ni těším, bo už budeme mít kde trénovat přes zimu.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 14. MM :

  Adam: Myslím, že je to zbytečné. Většina diskutující to vidí jinak. Městský stadion je prakticky pouze pro tretru. Další významné akce kde chodí tisíce lidí, takové nejsou. Fotbal se tam hrát bude, ale vynuceně. Baník tam nechce, hráči tam nechtějí, fanoušci také ne. Není to fotbalový stadion. Očekávám to stejné jako na Slávii nebo v Brně, odchod do exilu znamená odliv fanoušků. S výstavbou dětských hřišť, už jsem to psal. Proč město nepostaví veřejné fotbalové nebo basketbalové hřiště s provozem večer, byl by tam správce. Vstup zdarma nebo za menší poplatek. Funguje to v Řecku, Turecku, Holandsku… Toto je město sportu, ne jeden stadion pro jednu akci ročně. Kdyby si to měl zaplatit pořadatel, neřeknu ani slovo, takto jsme to zaplatili všichni. Končím.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 15. Adam :

  MM: Furt plácat blbiny o hřištích…

  Thumb up 5 Thumb down 4
 16. mike63 :

  MM: Bohužel z Zlaté tetry dostane město prachy za pronájem stadionu, platí to pořadatel ;)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 17. MM :

  mike63: Napište částku kolik. Kolik platí pořadatel za pronájem? Stadion stál miliardu, tak za jak dlouho se to vrátí? Proč si stadion neopravil pořadatel? Jestli zaplatí za pronájem 5 milionů za akci, tak za 200 let je stadion splacený :-)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 18. Balde :

  všichni tady používáte názor, že Ostrava není tak bohatá aby měla všechno, tak proč protestujete, když se postaví stadion, který je univerzální, jak pro fotbal tak atletiku, to je Ostrava tak bohatá mít stadion jen na fotbal??? trošku dojeb co

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. aggu :

  Balde: Ano, Ostrava je bohatší než si myslíme. O něco míň bohatší je na politiky kteří s těmi penězi umí zacházet ku prospěchu města. Proto jsme tam kde jsme.
  Nikdo nerozporuje rekonstrukci Vítkovic pro atletiku, nikdo nic nemá proti kryté hale pro atletiku. Ale atletický stadion za miliardu, kde nikdo nechce fotbal dělat nebo na něj chodit, je pitomost non plus ultra. O pošlapání tradic Slezské ani nemluvím… Proč se v Ostravě staráme o industriál? Taky jen nějaká zrezivělá blbá tradice, ne?
  Na FCB se bude chodit i do Vítkovic, ale pro mě osobně to bude jako by mi někdo uříz nohu.
  Dopadnout to může jedině (a rozumnně) tak, že se v Ostravě za pár let budou muset zrekonstruovat Bazaly. Vítkovický stadion pro 20000 zůstane po většinu roku prázdný (myslím tím tribuny). Kdyby někdo uvažoval hlavou, zrekonstruoval by Vítkovice pro atlety, klidně luxusně. Ale kapacitu by zmenšil tak na 8000-10000 (sever jih zbořit, východ nový, západ nový nebo rekonstrukce, památka to není). Na Tretru dobrý, a kdyby ne, mohli by klidně postavit na tu jednodenní olympiádu mobilní tribuny jako letos. Ušetřili by odhadem půlku peněz, která mohla jít na zakrytí a rekonstrukci Bazalů. Ze kterých by klub městu platil nájem. Problem solved.
  Ale narazili jsme na někoho kdo ty Vítkovice protlačil. Stačí si projít starší noviny, kdo z politiků o Vítkovicích básnil. Takže smolík :-/
  Mít stadion pouze na fotbal je výsadou i takových „metropolí“ jako je třeba Uherské Hradiště, Olomouc, Liberec, Zlín, Teplice… Nic na tom není. Nikdo v Ostravě nepotřebuje Emirates Stadium. Možná kromě pár stranických funckionářů, kteří by si dali říct, kdy byla nějaká ta dotace, že…

  Thumb up 4 Thumb down 2
 20. thvari :

  aggu: tak dva zrekonstruovane stanky bych si v Ove pral tez…a na tretru 8-10? kdyz tu jezdi Bolt a nejlepsi atleti? Messiho by si asi nezval na zapas na stadion pro 8 tisic…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 21. aggu :

  thvari: Proč ne? Mobilní tribuny na severu a jihu musí na ten jeden den stačit. A jsme někde na 15000. Podobně jako v Oslu nebo v Birminghamu. Na Diamantové lize!

  Thumb up 3 Thumb down 3
 22. Balde :

  já prostě nepochopím, že nejmasovější sport v ČR, není schopný si zainvestovat aspoň cástečně rekonstrukci svého stadionu, ted už tedy města, proč musí bazaly rekonstruovat město ze svého?

  Thumb up 3 Thumb down 5
 23. thvari :

  aggu: to by asi slo…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 24. MM :

  Balde: Hokejisti nebo teď atleti si pořídili stadion ze svého? Je to úplně mimo možnosti fotbalového klubu napříč republikou…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 25. hyppo :

  Rekonstruovat atletický stadion pro atletiku i FOTBAL za takové peníze to je v dnešní době takové retro. :)

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.