IET VŠB-TU – zahájení stavby

Dne 11.06. 2012 bylo předáno staveniště stavby. Jedná se o výstavbu pavilonu Institutu enviromentálních technologií, který je řešen jako třípodlažní nepodsklepený objekt s plochou střechou, delší stranou navazující na uliční linii CPITT TL 1 a umístěný naproti pavilonu C. Samotné stavební práce budou zahájeny 18.06. 2012 a potrvají cca 9 měsíců. Stavba je financována z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

V blízkosti této novostavby bude rovněž probíhat další stavební činnost, a to Rekonstrukce nástupní plochy u budovy C a Zateplení budovy G.

Zdroj: vsb.cz

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  to to oproti puvodnim obrazkum dost osekali.. viz starsi clanek http://www.msstavby.cz/tagy/iet/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  Hynek [msstavby.cz]: Vyraz dost osekali je velice mirny….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. mm :

  Je dobře, že se zase bude něco užitečného stavět, ale mohli ponechat původní návrh, velká škoda, hóódně osekané a moc jednoduché, bez špetky fantazie.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Pokud to potřebám univerzity stačí…
  Mě se naopak nová koncepce budovy líbí. Jednoduchá, elegantní…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. marian :

  ten nový návrh se mi líbí víc. na ty šikminy jsme alergcký.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Horák Jan :

  Příjde mi, že plýtvají místem. Proč si pomalu každý subjekt z VŠB staví vlastní budovu, vyhovující jeho momentálním potřebám a velikosti.
  Pak budou zabírat další prostor, mimo stávající areál. To nešlo postavit něco podobného jako v Brně http://www.muni.cz/general/events/p233332/gallery/1 ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. LP :

  Horák Jan: Souhlasím… Místo aby těžily z toho, že mají kolem spoustu zeleně a trochu to zcivilizovali, tak budou každou volnou plochu zastavovat… Navíc, vzhledem k tomu, že FEI byla doteď rozložena po současných budovách, vznikne v těchto poměrně hodně volného místa… Spíše bych v dané lokalitě postavil parkovací dům (klidně dva, jeden pro VŠB, druhý pro nemocnici…)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Horák Jan :

  LP: S trochou sarkasmu by se dalo napsat, ať ten zánovní parkovací dům co mají bourat u Černé louky, převezou tam :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas H. :

  LP: Stare puvodni budovy, ve kterych byla FEI rozlozena, jsou ve vetsine pripadu v dost spatnem stavu a jejich rekonstrukce bude zrejme v blizke dobe navazovat. Tento kus zelene urcite nebude chybet studentum nebo pracovnikum VSB, ale spis pejskarum, kteri zde chodili vencit sve mazlicky… za budovou jeste urcite cast louky zustane….VSB se rozviji a tento rozvoj si zada take nove moderni pracoviste, ktere by ve starych budovach opravdu neslo vybudovat… Myslim, ze muzeme byt radi, ze univerzita takto roste a vyviji se, je to jedno z mala mist, kde jsou podobne investice opravdu spravne… co jineho podporovat nez vzdelani? … zelene je za VSB stale vice nez dostatek….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Tomas H. :

  Horak Jan: parkovaci dum je v arealu VSB jiz nove postaven a to vedle nove sportovni haly…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.