IET VŠB-TU – dokončeno

Fotogalerie dokončené budovy Institutu enviromentálních technologií v Ostravě-Porubě.

V úterý 21. května se v Ostravě Porubě slavnostně otevřely brány nového výzkumného pavilonu. Institut environmentálních technologií má být prvotřídním ekologickým výzkumným centrem pro širší energetické využití odpadů a snižování zátěže životního prostředí.

Autorem projektu nového výzkumného pavilonu pro zpracování odpadu, který byl zahájen v roce 2011, je Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava, partnerem je Ostravská univerzita. Realizace si z dotací Evropské unie a státního rozpočtu vyžádala více než 270 mil. korun.

Za fotografie děkujeme čtenáři Jakub Kotzot !

iet

iet

iet

iet

iet

iet

iet

iet

iet

iet

iet

iet

zdroj textu: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Coppola :

  Tak teď jen aby byli k dispozici i lidi, kteří ten špičkový výzkum budou provádět a peníze, které ho budou financovat…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. mm :

  Lidé se najdou, Ostrava společně s Brnem má mít největší tabulkový nárust vědeckých míst, třetí je pak Praha. Je třeba si zvykat na útlum průmyslu a naopak na špičková vědecká pracoviště, která mohou Ostravu vynést nahoru, tak jen doufám, že těchto pracovišť bude přibývat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  minuly tyden jsem sedel v mirroru a byl tam typek z urugvaje(!), ze je na stazi a bude delat v tom superpocitaci. takze lidi je dost :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Houbelec :

  Hynek [msstavby.cz]: Ovšem on je trochu rozdíl mezi superpočítačem a Institutem enviromentálních technologií. Já nejsem přesvedčen, že IET bude nějaká masová záležitost. Je to určitá příležitost, ale nebýt účelových evropských dotací přímo na enviomentální inženýrství, těžko by se tím někdo zabýval. Oproti tomu superpočítač je v takovém sweet spotu, teoreticky ho potřebují úplně všichni.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  Houbelec: ja jen naznacuju, ze lidi je na svete dost a kdyby nahodou nebyli lokalne, neni problem je privezt..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Houbelec :

  Hynek [msstavby.cz]: Ano. Já jsem naznačoval, že IET to nevytrhne. Lidé musí přijít sami. A aby přicházeli, musíme být ve výzkumu konkurenceschopní. Věci jako IT4I nebo ELI (to především) jsou tohoto typu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Miv :

  Přes svou původní skepsi a negativní komentáře musím dát palec nahoru. Je to zajímavá budova.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.