IET VŠB-TU – foto z výstavby

Fotky prací na fasádě budovy Institutu environmentálních technologií VŠB-TU

Související články


Komentáře

 1. ridick777 :

  strasna hruza, bohuzel vysledek setreni….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. aleš m. :

  Jo, jako za realsoc.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Dle mého jedna z nejlepších staveb na VŠB. Mě sei líbí více než dokončená FEI. Jednoduché, hladké, velké okna s měnící se výškou parapetu.
  http://www.archdaily.com/tag/spain/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. ridick777 :

  martin [msstavby.cz] : to z odkazu je zajimave, je tam nejaky styl napad, inovace ale to u skoly je jen seda krabice ktera bude plnit svuj ucel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Miv :

  Tak já to beru tak, že CPIT hned vedle (ta oranžová kostka) je hnusnější, takže to nedopadlo ještě tak strašně. Už dlouho se mi zdá, že celý prostor uvnitř campusu báňské je dlouhodobě nekoncepčně přizpůsobován autům. Možná jsou inspirováni našimi radními a Ostravou obecně. Zdá se mi, že s touto budovou alespoň přibudou nějaké chodníky, což je její další bezvýznamné plus.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Nimrod :

  Myslete, tyto budouvy budou sloužit hlavně svému účelu, funkci, tzn. výzkumu, vývoji, inovacím…a ty mozky, které tam budou, těm je opravdu putna, jaký to má kabát. V areálu VŠB je to v pohodě, budova tam zapadá, je to škola a hotovo

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Miv :

  To je zajímavé, že spousta kampusů jiných univerzit si tolik dává záležet na kabátu. A to jsou univerzity proti kterým je VŠB mateřská školka:
  http://www.stanford.edu/home/slideshow/pics/1_PalmDrive.jpg
  http://www.gsb.stanford.edu/sites/default/files/mba/319_home_index.jpg

  Asi jim to nemyslí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Balde :

  Miv: absolutne nemuzes porovnavat stanford s VSB, kdyz uz tak nejakou mladsi univerzitu, Stanford byl stavěn upe v jine době, ale i tak je pravda ze banska se nesnazi nejak honocit teda krome nove FEI, popř auly, ale to je taky dobře, protože s prostředky nakládá účelně, a nevyhazuje miliardy do luftu za prebujely kampus

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  Miv: Nemůžete univerzitě zazlívat to že nepostavila budovu podle vašeho vkusu, je spousta lidí kterým se líbí. Když si budete stavět dům vy tak ho taky budete stavět podle sebe.

  P.S. ten Stanford se zase mi jeví pěkně hnusný, vypadá jako nějaká církevní stavba.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Miv :

  acdlcia [msstavby.cz]: reagoval jsem na příspěvěk, který tvrdil, že vzhled není důležitý. Netvrdím že mám patent na vkus, ale pokud se mi stavba nelíbí, myslím, že toto je místo kde to určitě (jak mnoho jiných) napsat můžu ;).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Miv :

  Balde: Hmm jestli považujete rozdíl asi patnácti let za podstatný, já ne. Americké Univerzity (zejména ty na západě) jsou často velmi mladé. Snažíte se tedy taky říct, že estetika u Univerzit nehraje roli?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. acdlcia [msstavby.cz] :

  Miv: Určitě vám neci nic vyčítat ani v ničem bránit, ale myslím si že budovy v areálu univerzity jsou spíše účelové a budovy zaměřené na vzhled by se měly stavět spíše v centru města.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Martin [msstavby.cz] :

  … většina čtenářů ( kupodivu neambiciózní čech ) napíše jen co se mu nelíbí, nebo co není dle jeho gusta. Kdy se tento lid vzpamatuje…
  ( poslední důkaz, víc lidí napíše že mu nešmakuje cyklostezka přes Svinovské mosty a jen mizivé procento dokáže ocenit projekt s přidanou hodnotou jakou je věděckotechnický park 4MEDi )….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Miv :

  Myslím, že Univerzita by měla být místem inspirujícím, provokujícím a experimentujícím. To i když se jedná o technickou univerzitu. Nemusí to být nutně novátorský vzhled budov, ale alespoň by mohla do svého prostoru zkoušet zakomponovat nezvyklé prvky. Takových částí je ve VŠB celkem dost: třeba uhlí v pavilónu C, sochy před budovou A, vodopád u NK, ale například nové budovy CPIT jsou v tomto směru prostě úpadkem, navíc poloprázdným. Mám pocit (zatím není IET dokončeno, takže třeba se mýlím), že IET bude následovat příklad CPIT. Myšlenka typu: ‚pro ně to přece stačí‘ je podle mne fatálně nesprávná a dlouhodobě vede k úpadku.

  martin [msstavby.cz]: z Vašeho příspěvku tuším, že by jste chtěl konstruktivní a pozitivní diskuzi. Váš příspěvěk je ale všechno jen ne konstruktivní a pozitivní ;).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Miv: Opravdu není pozitivní, je to jen reálný výklad toho co se děje. Už mě to nebaví číst / poslouchat …

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.