Hyperbarická komora – foto z výstavby

V areálu Městské nemocnice Fifejdy byla zahájen stavba hyperbarické komory.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Dlouhodobě se nemocnice Fifejdy potýká s personálními nedostatky. Zavírají se některá oddělení. Lehce byly současné problémy městské nemocnice zmíněny i v rozhovoru s tehdejším náměstkem primátora Zbyňkem Pražákem (KDU-ČSL).

My jsme však byli kontaktováni některými zaměstnanci nemocnice s tím, jaký je skutečný stav v nemocnici. V situaci, kdy jednou z největších investic v areálu nemocnice je parkovací dům. Zde jsou některé závažné body z aktuálního stavu v nemocnici.

 • Nejasné planý s rozvojem nemocnice, město má fond, kterým se lepí největší bolesti. Plány lavírují od “koncepce”, kterou město zaplatilo za miliony a počítá s výstavbou půlky nové nemocnice, to ale neodpovídá projektům které běží.
 • Celková zastaralost IT, neexistuje elektronická komunikace mezi nemocnicemi (výměna dokumentace apod.),
 • Nemocniční systém má cca 15 let a neodpovídá 21.století.
 • Nekomunikace vedeni nemocnice s personálem na odděleních ze stran rozvoje nemocnice.
 • Extrémní nedostatek personálu, strategie “nepřeplácení” odborníků – Odchod velmi zkušených lékařů a sester mimo nemocnici. A to i do jiných zařízení v Ostravě a kraji.
 • Odchod všech lékařek z Interní jednotky intenzivní péče. Z nedostatku personálu pramenící redukce oddělení s lůžky.
 • Uzavřené lůžkové kožní.
 • Redukce psychiatrické péče.
 • Redukce onkologické péče.
 • Redukce interních lůžek (nejasnost ohledně strategie nemocnice s ohledem na demografii Ostravy).
 • Neexistence jasné vize ze strany města, které se veřejně i neveřejně vůbec k problémům nevyjadřuje, nekomunikuje s běžným personálem.
 • Nedostatečná kapacita odborných ambulancí – psychiatrie, endokrinologie, plicní, kardiologie apod.
 • Interni akutní ambulance nemá už léta vedoucího lékaře.
 • Urgentní příjem nemá svůj vlastní tým lékařů.

Související články


Komentáře

 1. Vojtech :

  Dekujeme za fotky z vystavby, ale mel bych na vas par otazek?

  1. Jak ten text souvisi s vystavbou komory?
  2. Mate i vyjadreni Nemocnice/mesta?
  3. Stava se z teto stranky politicky web a nebo bulvar o Ostrave?

  Thumb up 17 Thumb down 10
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Vojtech: Text souvisí s rozvojem nemocnice jako takové a se stavebními projekty, které se zde odehrávají a dohrávat budou.
  Opravdu si myslíte, že dostanete pravdivé vyjádření města / nemocnice, když tuto situaci vám nezávisle na sobě potvrdí různí zaměstnanci nemocnice? Respektive proč se uzavírají jednotlivá oddělení? Proč ve velkém počtu odcházejí zaměstnanci? Protože to tam je vše sluníčkové? :)

  Nevidím na poskytnutí prostoru k popsání stavu nemocnice nic bulvárního. Jiná možnost totiž ani není.

  Thumb up 16 Thumb down 12
 3. Nuny :

  Vojtech: Vy jste komik, vazne si myslite, že mesto vam rekne, ze nemocnice kvuli jejich neschopnosti jde do háje ? Tak urcite… Staci si precist nedavne clanky napr. v Deníku, když vám Martinovy zdroje “nevoní”.

  Thumb up 13 Thumb down 4
 4. Tom :

  Výše popsané problémy má mnoho nemocnic v republice. Problém je možná v tom, že pro město je to velké sousto.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 5. Vojtech :

  Nuny: a jeeeeje tady se bud nekdo spatne vyspinkal a nebo mu vadi, ze nekdo vyjadril svuj nazor. Ja nerekl, ze mam problem s tim co tu je napsane, akorat mi prijde, ze tenhle web je o ncem jinem. NAvic clanek je nazvany Hyperbaricka komora ale 90% clanku se mu nevenuje, to me zklamalo. Za 106 clovek nic neda a muze si pockat na vyjadreni. Nicmene muj naozor je, ze tohle MArtin mohl dat treba na Twitter a nedavat personalni veci nemocnice na web o stavbach, ale tak clovek si musi zvyknout asi. Mozna by to ale chtelo uz web prejmenovat.

  Thumb up 20 Thumb down 5
 6. Nuny :

  Tom: Tyto problémy může mít nějaká okreska, ale ne jedna z největších nefakultních nemocnic v republice s vysoce specializovanou peci, vc. kardiovaskularniho centra, neurochirurgie, iktoveho programu, dialyzy, perinatologie apod. Fifejdy nikdy nebyly “obycejny” okresni spital. Pokud mesto nemocnici neufinancuje a neumi ji ridit, melo by se ji zbavit.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 7. Dr. Kohn :

  Nuny: Zbavit? Jste normální? Už vidím ty nenávistné komentáře kdyby město napsalo, že na nemocnici nemá a tak ji zavře a místo ní budou byty nebo park…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. vojta :

  Chachar: Dr. Kohn: Vojtech: Vy jste takoví demen*i, že to snad ani není možné. Nemám slov.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 9. Vojtech :

  vojta: muzu vedet proc jsem dement? Jako proto, ze jsem napsal, ze se takove informace nehodi na web o stavbach a urbanismu?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Vojtech: Můžeš mi vysvětlit, čeho dosáhneš 106 a čeho by ses chtěl dotazovat? Vyjádření náměstka/postoje města sis mohl přečíst v odkazu. Byl by jiný než pohled města poskytnutý v Deníku? Dostaneš přeš 106 vyjádření k tomu, proč nemocnice nabízí rovnou výpovědi, když chtějí zaměstnanci vyjednat lepší podmínky?

  Právě sdílením na Twitter bych to považoval za , ne bulvarizaci, ale hledání senzace ve snaze chytnout se na lajky a algoritmy. Ty problémy jsou daleko hlubší a dlouhou dobu. Zveřejnil jsme pouze část. Navíc na Twitteru nejde čekat racionální diskuzi a pohled na věc. Je to místo plné znuděných lidí v pracovní době, co mají potřebu komentovat vše, i když tématu absolutně nerozumí. Ale zároveň nemají problém ostatním určovat, k čemu se mohou a nemohou vyjadřovat, byť tématu nerozumí a ani se mu nevěnují.

  Vedení nemocnice a plánování jeho rozvoje úzce souvisí i se stavební činností. Proto jen tento článek o hyperbarické komoře doplněn tímto textem. Nemám ani zájem to „skandalizovat“ vlastním článkem. Právě z toho důvodu se někteří zaměstnanci obrátili i na mě. V Ostravě neexistuje subjekt s dosahem, který by dokázal rozšířit téma mezi lidi a poskytnout prostor vyjádření názoru.

  Klidně nám všem poraď, jak mají zaměstnanci dát veřejnosti vědět, nikdo si jich nevšímá. Výstup v Deníku jsi viděl. 106 jim určitě pomůže.

  A není to poprvé co upozorňuji na to, že se v areálu nemocnice realizují stavby, které odporují konceptu rozvoje. https://www.msstavby.cz/propojovaci-krcek-nemocnice-fifejdy-30-06-2022/

  Thumb up 5 Thumb down 6
 11. Vojtech :

  Martin [msstavby.cz]: Nebudu se tady rozepisovat, kdyz jsem tady podle jmenovce dement.

  Ale ono vlastne nema smysl ani co komentovat. Ve vsem mate jasno. Minimaln pokud se bavime tedy o stavbach, tak se da zeptat, proc se stavi napr.spojovaci krcek, ktery neni soucasti koncepce.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Vojtech: To je škoda, že se nechceš rozepisovat jen kvůli označení od někoho jiného v diskuzi. Vážně by mě tvá odpověď a rady, nejen ke krčku zajímaly. Zrovna na Tw jsi měl zrovna dost co říct…

  Thumb up 4 Thumb down 3
 13. Vojtech :

  Martin [msstavby.cz]: Co my dva tu nadiskutujeme. Pracujete ja nebo vy v nemocnici, amem s tim zkusenost a to z jakekoliv nemocnice? Vime jake jsou plany nemocnice. Vime proc se treba plany zmenily. Z rozhovoru z deniku vime, ze problemy nemocnice ma. Ted tedy vime konkretni cisla a mate informace jak se situace resi? VIte jak to vypada v jinych nemocnicich a neni to v obdobnem duchu i jinde? Zkratka je to jen vykrik do tmy na nepravem miste

  Thumb up 2 Thumb down 3
 14. Meister_War.py :

  Děkuju za zprostředkování situace v nemocnici. Již delší dobu pozoruji, že to s ní nevypadá dobře a tak je dobré znát konkrétní problémy.

  Za mě je určitě dobře, že se to k článku připsalo. Ona například ta nejasná vize s rozvojem nemocnice s tématem webu celkem souvisí.

  Thumb up 4 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.