Hala pro míčové sporty, Ostrava

Vizualizace a popis projektu haly pro míčové sporty. O záměrů samotné haly se v Ostrově mluví již dlouhá léta.

Poslední roky jsme byli zvyklí na veřejné projekty, nad kterými zůstával rozum stát. Vznikne-li tato hala bohužel nevíme. Pokud by však došlo k realizaci, měla by stavba pozitivní impuls nejen pro lokalitu, ale celé město. Ostrava by navíc po dlouhé době získala reprezentativní sportovní halu.

Autor: ADEA projekt

Zasazením stavby do území jakož i vnějším vzhledem objektu multifunkční haly reaguje návrh na potřeby nové, moderní stavby pro sport a volnočasové vyžití. Vnější kompozice hmot rozděluje jeden poměrně dlouhý celek na ostrou, tmavou hmotu tréninkových hal, která vyrůstá z jednoduché, světlé, měkké formy opláštění hlavní sportovní haly. Světlost a dekorativnost bílé plochy (tvořené zavěšenou fasádou z panelů s plastickým vzorem propojených kružnic s prořezy) se výrazově snaží odtrhnout od stereotypní celorepublikové představy „černé Ostravy“ a motivy kruhů jasně evokují zamýšlené vnitřní zaměření multifunkčního prostoru pro míčové hry.

zdroj: adea-projekt.cz

Související články


Komentáře

 1. Patrik :

  Pěkná budova v šílené lokalitě.

  Thumb up 9 Thumb down 15
 2. Davidb :

  Lokalita je možná šílená, ale podle mě vybraná velmi dobře.
  Jen co na to majitel pozmenku kde je hřiště- Gamma Real Estate CZ k.s.?
  Dopravní dostupnost super.
  Sousedství s halou Sareza, takže rozšíření nabídky (tréninková hala apod).
  I vzhledově moc pěkné.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 3. Balde :

  Nebudou volby??? Ze se mnozí vizualizace ????

  Thumb up 23 Thumb down 2
 4. aggu :

  Pěkná budova v dobré lokalitě. Šílené je to, co se motá lidem v hlavě.

  Thumb up 14 Thumb down 6
 5. Cyril :

  Patrik: silenou lokalitu muzeme zlepsit infiltraci lepsimi vecmi… postavit halu, dostavet bloky domu,… Napriklad namesti Sv. Cecha na me vubec nepusobi silene. Byt je v „silene lokalite“. Nove hotely, sluzby… parada.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 6. Xavier :

  Balde: Jj, budou, 2014 to s vizualizacemi bylo stejné :-) Mimochodem, nejhorší na tom ovšem je, že se ANO zřejmě tentokrát ani nemusí snažit a bude to mít i s Macurou v kapse (alespoň dle celostátních preferencí). Lidi mu „odpustí“ všechno, protože je sám mistr mediálních manipulací a pomáhá mu ten jeho pan PRchal (že jo, Ondráčka zvolilo ANO, ale můžou za to ostatní :-D). Včera jsem si jen tak z legrace zajel do Zlína na tu proklamovanou debatu s občany. Ehm, byla to spíš taková „debata“ s ovčany. Ta cenzura byla totálně šílená, tohle nedělá ani Zeman, který se otázek obecně až tak nebojí. Otázky musely být psány na lístky a moderátor (čti cenzor) pak vybral ty otázky, které podle něho byly vhodné a důstojné pro sultána Bureše. Jo a mimochodem, první papírek s otázkou dostal Babiš ještě předtím, než se ty otázky začaly vybírat :-D Dobře o tom referují tady: https://zlinsky.pirati.cz/aktuality/babisuv-tym-zahajil-tour-po-krajich-cenzurou-debaty-a-zrejme-porusil-i-zakon.html ;-)

  Thumb up 15 Thumb down 4
 7. jan :

  Jak ziskala po dlouhe době reprezentativni sportovní halu? A co je rok otevrena atleticka hala vedle areny? To neni nic? Architektonicky dokonce vřele přijata.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 8. PetrP :

  jan: Přesně, co se týče Ostravy, tak myslím, že můžou v celé ČR a možná i za hranicemi závidět anše sportovní stánky… Ostravar arena nádherná, byť staršího data, fotbalový stadion řekněmě průměr ale na ČR nadprůměr, nová atletická hala taky v pohodě. Myslím, že máme rezervy jen v té hale na míčové sporty, jinak jsme na špici.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 9. Raptor :

  PetrP: tak atleticka hala je opravdu OK, ale Ostravar Arena i pres masivni financni dotace je neco co nemuze konkurovat jinym i mensim halam u nas. A fotbalovy stadion mate na mysli jaky? Ja v Ostave zadny nevidim, mel jste mozna na mysli atleticky stadion ve Vitkovich s atletickou drahou, k tomu neni treba zadny dalsi komentar. V kazdem pripade kdyz se divam na Tatran, Sarezu na Hrusovske atd., tak je jasne ze hala na micove sporty je vic nez zadouci.

  Thumb up 3 Thumb down 12
 10. Marek :

  Tak hala pro míčové sporty měla stát v Porubě. Více méně bylo vše připravené (stejně jako u jiných projektů), jenže přišla koalice ANO+ČSSD+KDU, která vše hodila pod stůl. Místo toho se čtyři roky dělají jen vizualizace kdejaké kraviny…

  Thumb up 2 Thumb down 3
 11. Balde :

  i když mám výhrady k ANO v Ostravě, tak oproti předchozím politickým reprezentacím spostu věcí zlepšili

  Thumb up 11 Thumb down 5
 12. PetrP :

  Raptor: No Ostravar areéna nemůže konkurovat tak možná O2 areně v Praze, jinak všechny ostatní strčí do kapsy, ano fotbalový staion jsem myslel Městský stadion, který sice není úplně na fotbal, ale určitě to není nic, za co by jsme se měli stydět… Pokud se bavíme o atletickém stadionu tak je nej v ČR, pokud o fotbalovém, tak určitě patří do top 5 v ČR..

  Thumb up 10 Thumb down 1
 13. Tomas T. :

  PetrP: Pro některé to bude vždycky hrůza, protože tam je atletická dráha. A i kdyby tam dali pivo zadarmo a sedačky ze zlata tak je nikdo nepřesvědčí…. Nemá smysl dále rozvíjet tuto debatu.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 14. Xavier :

  Balde: Nu, to je sice pravda, ale není to přesto málo? Ve srovnání s Kajnarem by dopadlo hůře snad jen hnutí Ostravak. Posunul Macura nějak výrazně Ostravu jako celek vpřed? A proč nezamete s Ostravakem a ještě se s těmi mafiánskými grázly paktuje? To, co se děje na radnici MOaP je z velké části i vina místního ANO ;-)
  Jinak sorry za mírně OT, dajte si koblihu a bude dobre ;-D

  Thumb up 7 Thumb down 1
 15. aggu :

  Xavier: Posunul. A ohledně toho paktování jsem si myslel, že to musí být každému jasné. Neexistence většinového systému. Fakt to vypadá, že někteří si myslí, že politika je gentlemenská diskuze v doutníkovém klubu. Není. Koho by sis vybral za politického partnera, kdybys musel? Zloděje nebo lháře? ;)
  Myslím, že Ostrava má obrovské štěstí na primátora a na hejtmana. Stačí se podívat, jaký materiál mají jinde. A na ideologii se vykašli, nikam nevede ;)

  Thumb up 6 Thumb down 8
 16. aggu :

  Tenhle návrh je trochu jiné kafe než to zimákové neštěstí v Porubě. Svělá poloha, doprava, kousek do parku, prostě značka ideál.
  btw zajímalo by mně, jsou někde veřejně přístupné původní plány Ostravar Areny? Než byla hala na příkaz z Prahy „osekaná“?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Xavier :

  aggu: Ne, neposunul, alespoň v nejdůležitějších bodech ne. Příkladem budiž ovzduší: Macura za ANO je skoro 4 roky ve funkci primátora; Vondrák za ANO je rok a půl ve funkci Hejtmana kraje (a nově je i poslancem). Nehnuli pro to ani prstem. Druhý příklad: radnice MOaP a blokace stavebních povolení. Vím, tohle není přímo kompetence primátora, nicméně, může s tím samozřejmě hnout, že jo, obzvlášť, když je v koalici s Ostravakem.
  Ideologie? Co? Kde? :-D

  Thumb up 6 Thumb down 1
 18. aggu :

  Xavier: No nehnuli, výměna kotlů, dotace těžkému průmyslu, asi nějakou zbytkovou efektivitu mít budou, když se imise znižují každým rokem až na cca setinu toho co v minulosti ;)
  A většinu z toho má v kompetenci ministerstvo ŽP, nikoliv obce nebo kraje. Obce mohou třeba víc čistit ulice a to se děje a bude dít. Ale třeba sanace znečištěných území má zase na paškálu Ministerstvo financí. A to má na všechno čas (vždyť tu žijí jenom lidé, že).
  Magistrát s MOaP hnout nemůže. To je jiný politický klajm. Proto by bylo fajn prostě všechny radnice zrušit. Jedna musí stačit.
  Představa, že existují strany dobré, demokratické, a strany zlé, nedemokratické je vtipná. Ideologie jsou pro věřící. Tu a tam se objeví v té či oné straně jedinci, které stojí za to podporovat. Jaké nosí tričko nemá cenu řešit. To je akorát divadlo pro noviny.
  Kdyby jediné co zůstalo za Macurou byla Jatka a dlouhodobý výhled pro Plato, a jediné co za Vondrákem Černá kostka, Bílý stín a letiště, bude to víc než dostatečné. Ti tlučhubové a budižkničemové před nimi všechno progresivní zašlapávali do země. A v tom je největší rozdíl.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 19. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Macura už takto hnul. Ostrava-Jih také z nepochopitelných důvodů nechtělo povolit stavbu polyfunkčního domu, který nyní roste na Dubině. Macura se sám vyjádřil, že stavbu předali na schválení do Bělé.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 20. Xavier :

  aggu: Já to moc rozporovat nebudu, je to tvůj názor, já to vidím jinak. Prostě se mi jen nelíbí, že se z nás stává oligarchická země podobná některým z těch východních. Ale tak máme tady prezidenta, který se jezdí učit na východ „jak stabilizovat zemi“, tak se to asi spoustě lidem líbí.
  Jen k té ideologii – stále nechápu, co v těch mých příspěvcích se zabývalo ideologií? Rovněž jsem nikde nepsal, že existují strany dobré (to jsou dle tebe demokratické) a zlé. Ale samozřejmě si myslím, že existují strany lepší a horší (z jistého úhlu pohledu). A to si asi myslí každý, kdo jde volit – jinak by si asi nevybral, ne?
  Dále rovněž nechápu, proč by měla být ideologie pro věřící. Samozřejmě, že ano, ale ne ve smyslu náboženském (to jsou snad jen náboženské ideologie, kde musíš přijmout tu základní náboženskou ideu, která je prostě ze zásady neověřitelná). To už ostatně můžeš říct i to, že jsou vědecké teorie pro věřící. Ideologie je souborem IDEJÍ, tj. konkrétních myšlenek, které jsou vzájemně koherentní (či se o to snaží). Vědecké teorie jsou rovněž souborem idejí, které se mají snažit o koherenci. Politické ideologie to mají samozřejmě těžší, protože se jejich správnost (či obvykle spíš nesprávnost) dá prokázat jen ve velmi dlouhodobé praxi. A vůbec, je-li podle tebe ideologie pro věřící, pak jsi buď 1) věřící, nebo 2) nevolič. Protože každá strana je buď více konzervativní (což je ideologie), nebo více liberální (což je ideologie).

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.