Grande Furioso

Vizualizace plánovaného sídla firmy Grande Furioso v Ostravě-Kunčičkách.

Autor projektu: PROJEKTSTUDIO

Základními determinanty návrhu jsou údaje o povodňové aktivitě v území, dále možnosti přístupů a vjezdu na pozemek a v neposlední řadě vedení inženýrských sítí. Na pozemku budou umístěny 3 hlavní stavební objekty. Administrativní budova, servisní hala a překladiště. Hlavní důraz v návrhu byl kladen na administrativní objekt, který bude částečně umístěn na „nožičky“.

Objekt se sestává z různých prostor, které jsou řešeny jako samostatné jednotky se svými požadavky, které jsou navzájem propojeny komunikacemi a potřebným zázemím. Vzniká tak objekt „clusteru“, jehož výraz by měl působit dynamicky a nadčasově. Pro podpoření návrhu byla volena ocelová konstrukce celé stavby, která v budoucnu umožní případný rozvoj objektu. Detaily objektu jsou navrženy v kombinaci přírodních materiálů, jako je kámen, sklo a ocel. Objekt byl vynesen ocelovými sloupy tvaru V. Servisní hala je navržena jako jednoduchá ocelová konstrukce. Překladiště je otevřený, nevytápěný prostor, sloužící k zakrytí překládaného materiálu vůči povětrnostním vlivům.

grande furioso

Související články


Komentáře

 1. Tano :

  To vypadá hodně dobře.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. Thunderbird :

  Palec nahoru :o

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. Crazym :

  No jestli ty kůly nejsou spíš z nouze cnost tak blízko u řeky :-)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 4. Miv :

  Dobře vymyšlené. Když bude povodeň tak zůstanou v práci celý týden.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. aggu :

  Manýra.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 6. Nimrod :

  Koukám, že ProjektStudio teďka frčí na hodně projektech

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.