Firemní sídlo Marf

Autor projektu: PROJEKTSTUDIO

[dle informací v komentářích k realizaci tohoto návrhu nedojde]

Nové sídlo mladé společnosti, která se zabývá nejenom grafickým designem, je umístěno mezi tradiční zástavbu stávajícího sídla. V tomto projektu byla vyzdvižena myšlenka recyklace. Nové prostory firmy tvoří použité lodní kontejnery. Díky tomuto je stávající objekt modulární a je schopen reagovat na dané požadavky. Interiér je ponechán v surovém povrchu trapézového pláště, z venkovní strany se nachází izolace zavařena hliníkovou fólií, kvůli klimatickým podmínkám. Mimo kanceláře a skladovací prostory se v objektu nachází taktéž multifunkční plochy, ve kterých mohou být provozovány výstavy či workshopy. Do stavby budou dva možné přístupy, přičemž hlavní vstup bude přemístěn na hlavní ulici. Tudíž dojde k zachování klidového charakteru ulice s rodinnými domy. K novostavbě objektu bude doplněna klidová venkovní zóna pro zaměstnance formou nového altánu s posezením a vodní plochou.

2015_09_13_PS_Marf_exter_exter_0001-001

2015_09_13_PS_Marf_exter_exter_0000-001

zdroj: projektstudio.cz

Související články


Komentáře

 1. Miv :

  Vždycky mě zajímalo, jak se takový kontejner vytápí, aby se v něm dalo pracovat.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Miv: Jako jiné sandwichové stavby. Více vrstev s izolační vložkou.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. thvari :

  líbí moc

  Thumb up 0 Thumb down 2
 4. Marf :

  Miv: Použijeme TČ vzduch/vzduch.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. thrpst :

  Výborné! Držím palce ať to vyjde.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. jirka :

  jeto moc pěkna stavba v ostravě se malo kdy vidí lodní kontejnery,už se těším až to postaví budou tam určítě super workshopy.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Koncem loňského roku jsem si všiml že i z toho druhého domu se začíná „odlupovat“ brizolit a prosvítá tam zárodek oranžovo bílé fasády.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. ruda :

  Velmi pěkné, uvidíme jak dopadne v reálu :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Infoš :

  Dle mých informací bude ale finální řešení dost odlišné, nebo spíš úplně jiné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. kuba :

  Ahojte,
  dneska jsem byl v Marfu a tuhle verzi majitel poslal ze stolu. Toto tam nikdy nevyroste.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Infoš :

  kuba: To jsem psal už minulý týden…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Škoda.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  Myslím že trochu méně liniové řešení by bylo užitnější co se týče vnitřních prostor. A navíc to že čelní i zadní zdi obou domů jsou navzájem v zákrytu přímo vybízí k jednoduché stavbě vyplňující tento vymezený prostor. Když by byla třípodlažní mohla by nahoře být třeba zasedačka prosklená po celém obvodu s terasou a celootvíratelnou stěnou do dvora.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. jas :

  Už jsem se lekl – že bych se v Ostravě mýlil? Že by fakt jednou překvapila do plusu?! No ale už jsem zase klidný. Na tohle ona prostě nemá – a nemluvím o penězích. Škoda …

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. aggu :

  jas: Psát o městě (třeba Ostravě) jestli na něco má nebo nemá má asi stejný smysl, jako psát o motyce jestli má nebo nemá na to okopat zahrádku.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 16. Hynek [msstavby.cz] :

  jas: no.. hlavne teda nevime, co tam nakonec bude.. takze te skepsi sice rozumim, ale takhle a priori je to zbytecne sebemrskacstvi, ne?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. jas :

  K aggu – spíš než motyka jsou, obávám se, za výsledek zodpovědné ruce , co ji drží – a to je ta Ostrava, co jsem měl na mysli.
  K Hynek – nevím, mohu jenom doufat, že upozorňovat, zneklidňovat, třeba i trochu popichovat a probouzet spící není snad úplně zbytečné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. aggu :

  jas: Bych neřekl, vidím u tebe jenom klišé a negativní setting. Ty „zodpovědné ruce“ jsou všude v republice stejně levé. V kterém městě politici „…překvapují do plusu…“? Možná trochu v Litomyšli, jinak nikde. Rozdíl je jen jeden, a to v velikosti hory problémů, která tu či onde historie navršila. A tak zatímco v Praze jsou tak nějak historicky v pohodě, v Ostravě je problémů k řešení víc. A jsme zpátky u těch leváků a doby kterou jim to „řešení“ bude trvat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  jas: v pohode, to uz zni trosku lepe :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. thvari :

  aggu: no jak sleduju Gebriana, tak Praha na tom na hodně místech kdovíjak taky není. Václavák je ostuda republiky, dnešní poslední díl o Palachově náměstí je taky smutný. Je to takový celorepublikový problém s tím veřejným prostranstvím.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.