Nové náměstí v Orlové bude

Ještě před koncem loňského roku konečně padlo rozhodující slovo a letos 1. června se snad už doopravdy začne stavět. „Jsem opravdu moc rád, že po tak dlouhé době konečně dospějeme k cíli. Ta akce neznamená jen vybudování nového centra města, ale také úpravy přilehlého okolí a prostranství před úřadem i před domem kultury. Myslím, že to obecně přispěje k lepšímu životu v Orlové, a jen doufám, že celá stavba co nejméně omezí provoz a život v centru,“ řekl Deníku starosta Orlové Tomáš Kuča.

Především pro Orlovany je to bezesporu dobrá zpráva.

orlova

„Ministr financí Andrej Babiš podepsal zadání veřejné zakázky na ,Humanizaci a revitalizaci centra Orlové-Lu-tyně‘. Město je společným zadávatelem této veřejné zakázky, která zahrnuje úpravy centra, revitalizaci prostranství centra města a polyfunkční dům A nad parkovištěm v Orlové-Lutyni,“ prozradila mluvčí města Nataša Cibulková.

Dodala, že předpokládaný konec celé stavby by měl být v březnu roku 2018.

Centrum Orlové a prostranství u městského úřadu získá nový vzhled, kde jednou z dominant bude zmíněný nový polyfunkční dům s byty a komerčními prostory. Současně zde vznikne podzemní parkoviště s 92 parkovacími místy či třeba také takzvaný biokoridor, tedy relaxační zóna.

Nově bude upravena plocha mezi budovou městského úřadu a domem kultury, kde vznikne odpočinková zóna, dále dojde například rovněž k úpravě parku u tržnice a v centru přibudou také nové stromy a keře.

zdroj:denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Adam :

  Orlová nemá centrum. Nikdy mít nebude. Jediný, komu to vadí, jsou urbanisté a jiní umělci.

  Thumb up 1 Thumb down 7
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: A proč by to sídliště nemohlo mít nové centrum. Když to steré již neplní účel.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 3. Filip :

  Orlová má centrum a to Staré náměstí. Horní Lutyně (sídliště) má taky centrum a to náměstí 28.října, teď se jen zkulturní a částečně se uzavře obytným domem. Jen Poruba a Lazy centrum nemají….., Lazy logicky a Poruba historicky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aggu :

  Sídliště Karviná a H. Lutyně (Orlová) by měly být, jako nepodařený komunistický experiment, postupně vysídleny, asanovány a předány inteligentnějším příštím generacím. Současným tempem bude mít za 20 let Karviná méně obyvatel než Hlučín. A bez fungujícího OKD…
  Sídliště jako třeba karvinský Ráj se stavěly jako dočasné řešení, na 20-30 let.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 5. Jirka :

  aggu: zatímco jiné domy mimo tyto města se stavely naveky. moudry a hodnotny příspěvek hodny nove inteligentnejsi generace

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. aggu :

  Jirka: Tak nevím jako vizi měl třeba Nesselroth v Ostravě, ale asi dlouhodobější než komunisti v Karviné, kteří tak město stavěli. A to měl Nesselroth na krku světovou krizi.
  Karviná bude pěkná výzva pro politiky, uvidíme.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. Pavel Urban :

  Tak konečně zase. Už to vypadalo v devadesátých letech nadějně a … nějak to zhaslo a tak znovu. Snad se to tentokrát podaří a ze sídliště v Lutyni se snad jednou konečně stane město s vybaveností jaké do města patří, ale tomu sídlišti v Lutyni stálě spíše chybí a žádný Albert to nevytrhne. Spíše tomu jen zatnul.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  tak ze by?
  http://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/smlouvy-byly-podepsany-namesti-bude-20161031.html

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.