Ekonomická fakulta – zahájení stavby

V areálu Vysoké školy Báňské-technické univerzity Ostrava byla zahájena výstavba budovy Ekonomické fakulty.

Připomeňme si, že budova vzniká v období, kdy ještě před covidovou pandemií univerzita ztratila více jak polovinu svých studentů za dekádu.

Prvotní návrhy také do značné míry kopírovaly specifické prvky univerzitní budovy ve Vídni.

Fotografie zahájení stavby:

zdroj: FB Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

Související články


Komentáře

 1. Ivan :

  Tady je fakt vidět, jak je naše školství fakt pozadu.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 2. Mx :

  Vizuálně to katastrofa není, ale za mně je to promarněná příležitost a Ostravu to architektonicky moc zásadně neposune a nevyvýší. U tak velké stavby je to docela škoda.

  Thumb up 24 Thumb down 2
 3. balde :

  Mx: souhlas

  Thumb up 5 Thumb down 3
 4. rom :

  Mě vadí zrušení fakulty v centru. Nyní je to podle mě budovat na nic. Jsem zvědavý, zda ji někdo koupí a kompletně předělá – spíš to vidím na další opuštěný dům. Vize o stavebním úřadu s novou vládou padá, takže i plán na tento úřad zřejmě padá.

  Thumb up 19 Thumb down 3
 5. vojta :

  Na OsTrAvU dObRý. Prázdná budova v centru špatný, snad to vykompenzuje kampus na černé louce a starou budovu brzy někdo obsadí, třeba ten stavební úřad.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 6. PetrP :

  Rom: Nejvyšší stavební úřad zůstává, jen budou odloženy některé ustanovení zákona. Úřad jako takový, aspoň co jsem četl, by měl být zachován.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. PetrP :

  Jinak budova myslím neurazí, byla by asi škoda, kdyby tam stál nějaký skvost, který by byl stejně v kampusu zastrčený a schovaný před veřejností. Teda aspoň myslím, že ta budova není na očích, jako např. Aula, která je tedy opravu provar… 🙄

  Thumb up 9 Thumb down 1
 8. Jiřík :

  Ostrava – šedý průměr, žádné ambice ….

  Thumb up 5 Thumb down 3
 9. JSjr. :

  Víme dobu výstavby? :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Petr :

  Ale mě překvapuje, že se v areálu všb neřeší parkování, se kterým už teď tam je problém. Přitom právě tato nová stavba nejen že ubere parkovací místa, ale i díky více lidem přibudou další auta.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 11. JSjr. :

  Tak hotovo má být v létě 2024.
  Video s vizualizací: https://youtu.be/ZyJ7dG3z7vY
  Mě se to líbí.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 12. buh :

  Petr: nečtete…. je tam napsano že tam budou podzemni garaže.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 13. Crazym :

  JSjr.: Nevypadá to marně, za mě to ujde, důležitá bude funkčnost a ne nějaké architektonické kreace a kudrlinky. Nelze se zavděčit všem :)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 14. Fanda :

  Mě se ta budova líbí.Přesně zapadá do vysokoškolského kampusu.Stávající budovy v kampusu nejsou žádná architektonická extra klasa, takže ta budova tam do toho koloritu bez problémů zapadne.To že se staví tak velká budova ekonomické fakulty, svědčí o ambicích univerzity.V centru města nejspíš už budova nesplňovala podmínky dané ekonomickou fakultou,potažmo univerzitou.Pravděpodobně v bývalé budově bude Nejvyšší stavební úřad se 400 úředníky.rom:Vznik nejvyššího stavebního úřadu je už dán zákonem,prošel i poslaneckou sněmovnou.Kdyby nová vláda chtěla zrušit toto ministerstvo,tak by se to muselo projednat na vládě a potom předložit poslanecké sněmovně,jako změnu zákona.Jó není to zas takový holubník, že někdo něco plácne „do větru“ a zákon se hned změní.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 15. balde :

  tady je vizualizace ve videu, jako nevypadá to nejhůř, jen mě mrzí, že do učeben jsou plné dveře a ne částečně prosklené, aby bylo vidět dovnitř z chodby.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. balde :

  tady je vizualizace ve videu, jako nevypadá to nejhůř, jen mě mrzí, že do učeben jsou plné dveře a ne částečně prosklené, aby bylo vidět dovnitř z chodby.

  https://www.youtube.com/watch?v=ZyJ7dG3z7vY&ab_channel=Vysok%C3%A1%C5%A1kolab%C3%A1%C5%88sk%C3%A1-Technick%C3%A1univerzitaOstrava

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Mx :

  Fanda: vláda má většinu, bez problému to prosadí, bohužel, stavební úřad by Ostravě slušel

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Fanda :

  Mx: Musí to ale schválit poslanecká sněmovna.A poslanecká sněmovna se vyslovila pro přijetí zákona o nejvyšším stavebním úřadě.Vláda se změnila ano, ale v poslanecké sněmovně sedí ti stejní.Jen tam nejsou komunisti a socialisti.Tak by to těžko prošlo.To už je domluvené, že to bude v budově ekonomické fakulty, pro úředníky by nenašli lepší prostory.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.