Dostavba území P. Cingra – Bohumín

Informace k projektu, který urbanisticky doplní lokalitu ulice P. Cingra v Bohumíně,

Předmětem záměru je příprava území spočívající v realizaci technické a dopravní infrastruktury a odvodnění území pro připravovanou výstavbu 39 rodinných domů v lokalitě kolem ulice P. Cingra v Bohumíně. Dále jsou v lokalitě plánovány volnočasové aktivity, napojení pozemků na stávající technickou a dopravní infrastrukturu (kanalizace, voda, plyn), řešení veřejného osvětlení, sadových úprav a obslužných komunikací včetně komunikací pro pěší a cyklotrasy. Celková plocha území je 13,5 ha, z toho cca 7,3 ha bude tvořit veřejná zeleň.

Předložený záměr řeší přípravu území spočívající v realizaci technické a dopravní infrastruktury a odvodnění území pro připravovanou výstavbu rodinných domů. Realizace záměru povede k možnosti rozšíření bydlení v rodinných domech se zahradou v městské části města Bohumín – Starý Bohumín.

Zájmové území je pracovně členěno do 3 sektorů:

Sektor 1 (cca 2,2 ha) – volná plocha – bez využití – severně od ul. P. Cingra. Plocha vznikla demolicí stávajících obytných objektů bývalé dělnické kolonie. V této části se ještě nachází jeden obytný dům a zpevněné plochy a základy minulé zástavby, které budou v rámci záměru vybourány v celém zbylém rozsahu a přípojky k obytnému objektu budou zrušeny. Demolice stávajícího obytného objektu záměr neřeší, ale je to podmiňující investice.

Sektor 2 (cca 3,61 ha) – volná plocha jihovýchodně orientovaná od ul. P. Cingra – bez využití. Původně využívaná jako zemědělská půda, nyní volné travnaté plochy. Ve východní části sektoru 2 se nacházejí navážky mocnosti cca 1,5 m. Část plochy o výměře 0,65 ha byla v minulosti zastavěna obytnými domy.

Sektor 3 (cca 7,3 ha) – volná plocha jižně od ul. P. Cingra – bez využití. Plocha je nevhodná pro stavební a zemědělské účely, v minulosti sloužila jako depozitní území a byla zavážena nesourodou směsí zeminy, stavební suti apod. Na západním okraji se nachází vodní plocha – rybník Suchý stav.

Sektory 1 a 2 jsou určeny pro výstavbu nových rodinných domů. (Výstavba vlastních rodinných domů není součástí záměru.) Sektor 3 je určen pro volnočasové aktivity – park, dětské hřiště, pěší trasy a cyklotrasy. V tomto prostoru bude provedena výsadba stromů a keřů.

zdroj: EIA

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.