Dostavba území P. Cingra

Ideální příležitost získat pozemek v centru Bohumína budou mít už za několik málo měsíců lidé, kteří plánují stavbu rodinného domu. Město spustilo velkou investiční akci, která dá vzniknout devětatřiceti zasíťovaným parcelám. Prvních dvanáct z nich půjde do veřejné dražby na začátku příštího roku.

Jako první se budou licitovat parcely, které vznikají v místech bývalé bytové kolonie. Vybydlené domy dalo město zbourat a připravilo projekt, který během příštích dvanácti měsíců změní celou lokalitu Petra Cingra. Ta se nachází za supermarketem Albert na pomezí Pudlova, Nového Bohumína a Starého Bohumína. „První část parcel by mohla jít na trh po novém roce. Každá jednotlivá parcela bude mít svůj popis včetně historických zátěží, se kterými je nutné při výstavbě počítat. Přestože dokončení celého projektu je plánováno až na podzim příštího roku, chceme dát lidem možnost koupit si pozemek s předstihem, aby si mohli připravit projektovou dokumentaci na stavbu svého rodinného domu,“ konstatoval starosta Bohumína Petr Vícha.

Stavební práce na velké nezastavěné ploše, přes kterou si lidé zkracovali cestu do obchodu, případně na ní venčili psy, už odstartovaly. „Je nutné vybudovat přívod vody, plynu a elektřiny, dále kanalizaci a také postavit nové komunikace včetně veřejného osvětlení. Podmínkou je i odvodnění celé lokality. V závěrečné fázi se počítá s výsadbou zeleně a vznikem dvou dětských hřišť,“ popsal starosta postup prací. Projekt myslí i na relaxaci nových obyvatel a zvelebí i veřejné prostranství. Za budoucími rodinnými domky vznikne parčík s vodní plochou olemovaný chodníčky.

Vyvolávací cenu parcel, které půjdou do veřejné dražby, město zatím nestanovilo. „Za pozemky, které se dříve v Bohumíně prodávaly za zhruba 600 korun, jsou nyní lidé ochotni zaplatit dvojnásobek. Předpokládáme, že cenu stanovíme tak, aby odrážela současnou situaci. Rozloha parcel není jednotná, pohybuje se od 750 do 1 450 metrů čtverečních. Podle našich odhadů bychom mohli za jednu parcelu utržit v průměru jeden milion korun,“ uvedl Vícha.

Pozemky jsou atraktivní zejména pro rodiny s dětmi, protože v docházkové vzdálenosti je školka i škola, poblíž jsou i obchody, restaurace a autobusová zastávka. Pro město je podle jeho vedení důležité, aby lidé domy postavili co nejdříve. „Konkrétní termín bude součástí podmínek prodeje. Máme povinnost vůči správcům sítí a také vůči dotačnímu titulu. Na projekt se nám podařilo získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, konkrétně 80 tisíc korun na každou parcelu. Pokud bychom závazkům, které z dotace vyplývají, nedostáli, museli bychom peníze vracet,“ podotkl starosta s tím, že celkové náklady na projekt přesáhnou 60 milionů korun.

Související články


Komentáře

 1. Občan Boh. :

  O tyto pozemky je obrovský zájem. Byl jsem se informovat přímo na úřadě ohledně regulativů apod. a už teď před zahájením prodeje mají cca 2tis žádosti o informace na tyto pozemky. Bude probíhat licitace s vyvolávací cenou 1.8 tis za m2 s podmínkou dokončení/kolaudace stavby do 3 let.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 2. standa :

  Občan Boh.: co to melete? máte snad zájem na vysokých cenách těchto pozemků??? a nebude to 1,8 ale 1,089 tis. za m2. a postaveno může být až za 5 let.. Ale při dnešních úrocích a cenách za pouhý pozemek plus dalších několik mega na rodinný barák si může vzít hypo jen blázen. takže buď to koupí lidi co mají cash jak na pozemek tak na barák ( těch moc nebude ) , nebo pár odvážlivců co se nebojí spáchat případnou ekonomickou sebevraždu.. 2 tisíce zájemců???? to chci v lednu vidět :D :D

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. standa :

  Občan Boh.: a nebo tu záměrně píšete nesmyslné ceny aby zde čtenáři (snad jich moc není) vzdali sen o vlastním bydlení a vy měl míň protivníků v dny licitací a přitom máte zcela jistě správné info???

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. PetrBoh :

  Občan Boh: Dobrý den, nešiřte tady nepravdivé informace. Nesedí Vám cena za metr, tříletá podmínka a už vůbec ne počet žádostí o informace.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.