Divadlo J. Myrona dočasně na Výstavišti

Na dobu rekonstrukce, která začne v únoru 2018 a potrvá dva roky, se Divadlo Jiřího Myrona přestěhuje do pavilonu G na výstavišti Černá louka. Částku 44 milionů korun na jeho přestavbu poskytne Národnímu divadlu moravskoslezskému, jehož je Divadlo J. Myrona součástí, město Ostrava. Informoval o tom primátor Tomáš Macura. Po ukončení rekonstrukce divadla by se v pavilonu G mohla usídlit muzikálová scéna.

„Prostředky vynaložené na přizpůsobení výstavního pavilonu potřebám divadla by tak měly trvalé využití, navíc by ve městě přibyla další divadelní scéna,“ řekl primátor Macura s tím, že téměř polovina předpokládaných nákladů, asi 20 milionů korun, půjde na pořízení jevištních technologií; na stavební úpravy je určeno zbylých 24 milionů korun. „Pokud záměr s muzikálovou scénou vyjde, zůstaly by jevištní technologie na výstavišti, pokud ne, našly by využití v nově zrekonstruovaném Divadle Jiřího Myrona,“ upřesnil primátor.

Podmínkou toho, že soubor Divadla J. Myrona začne od února 2018 hrát na výstavišti, samozřejmě je, že se vše stihne; času je bohužel málo. Podle aktuálních plánů by měl být projekt na přestavbu výstavního pavilonu připraven do konce prázdnit, pak začnou stavební práce.

Rekonstrukce a modernizace Divadla Jiřího Myrona je plánovaná dlouhodobě. Objekt neprošel zatím jako celek žádnou zásadní rekonstrukcí, zastaralé jsou i jevištní technologie, které slouží již několik desítek let. Náklady na celou akci budou upřesněny po výběru dodavatele. Podle projektu by stavební práce mohly přijít na zhruba 165 milionů korun, přibližně 18,5 milionů korun by měly stát interiéry.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. abc :

  Takže golfaréna končí? To by byla ale velká škoda…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. Nimrod :

  Tvl…místo toho, aby to plechovku shodili, tak do ní nasypou 40 mega? To je síla…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. aggu :

  Přesně tak. Pitomost non plus ultra.
  Zeptal bych se odpovědných, opravdu Ostrava potřebuje investovat do téhle obechcané pastoušky, v panoptikálním Burdistánu, celých 40M? Opravdu potřebujeme „další divadelní scénu“? Takovou? V tomhle prostředí? Co takhle se domluvit na ten rok, dva s jinou scénou? S Mírem? Nebo i klidně mimo Ostravu? Plato taky umí rok dva fungovat v punk režimu.
  Zbořte to celé, ušetříte pár peněz a uděláte dobře.

  Thumb up 4 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.