Depozitář Ostravského muzea

Po dlouhých třinácti letech najde budova někdejšího kina Máj v Ostravě využití. Přestavba zchátralé stavby se totiž po několika měsících blíží do cíle. Diváky vystřídají historické exponáty bude zde totiž depozitář Ostravského muzea.

„Budova bude mít novou zateplenou fasádu, opravenou střechu, vybourané výkladce, vyměněná okna, vstupní dveře a příslušné oplechování. Dále pak budou vyměněny vnitřní rozvody a elektroinstalace. Celková kapacita užitkové plochy se nemění,“ vyjmenovala tisková mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská s tím, že přestavba započala v srpnu letošního roku a skončí v tomto měsíci.

Depozitář pro uskladnění historických exponátů musí splňovat několik přísných kritérií. Musí v něm být například správná teplota vzduchu a vlhkost.

„Jsou to dva velké sály, ve kterých můžeme regulovat topení, jsou tam nainstalovány zvlhčovače a speciální stropní podhledy. Většina exponátů, které zde umístíme, byla uložena v muzeu, kde díky uvolněnému místu máme přednáškový sál a expozici věnovanou Ostravě,“ řekla Deníku ředitelka Ostravského muzea Jiřina Kábrtová a zároveň dodala, že hlavním posláním muzea je uchovávat připomínku na život společnosti a přírodní poměry Ostravska pro příští generace.

Cena rekonstrukce včetně projektové dokumentace a inženýrské činnosti je zhruba dvacet milionů korun.

depozit

depozit

depozit

depozit

Původní stav z Googledepozit

 

zdroj textu: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  tohle teda za mne tak nejak lepsi predchozi stav. pusobi to na mne jak nejaky vojensky vyzkumny ustav..

  Thumb up 7 Thumb down 1
 2. MM :

  Oni tu plochu ještě více zdůraznili těmi pruhy, je to šílenost. Do bytové zástavby na sídlišti udělat takovou úpravu, to nepochopím. PS: předchozí stav nebyl lepší, ale když už to opravovali, mohli to změnit

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Crazym :

  Zajímavý vývoj. Skladovat budeme uprostřed města a bavit se a za kulturou by jsme mohli jezdit do areálu nějakého shopinu k výpadovce za město, jen tak dál. :-)

  Thumb up 4 Thumb down 5
 4. aggu :

  Crazym: Je to jen neveřejný depozitář. Mají to kousek do centra, takže fajn nápad.
  Barevné ladění chápu, ředitelka muzea fandí Baníku ;)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. aldik :

  Nemůžu si pomoct, ale té budově teď už jen chybí jen nápis TESCO, protože jinak vzhledem/barevností mi to prodejny tohoto řetězce připomíná :)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. robert :

  K tomu se ani nedá nic dodat, snad jen, že v Ostravě je možné prakticky cokoliv …

  Thumb up 1 Thumb down 2
 7. aggu :

  robert: Což je samozřejmě velká výhoda Ostravy.
  (IronyFactor = 0;)

  Thumb up 1 Thumb down 4
 8. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: A nebo ráda pije mléko od Kunína. Taky modro-bílá krabice.

  Doufám, že nové vedení města investuje raději do podpory takových staveb ( aby nevznikaly takové blafy ) a ne do trapností typu Bazaly.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. thvari :

  nikdy by mě nenapadlo, že někdy řeknu, že to komunistické monstrum vypadá líp. achjó…

  Thumb up 2 Thumb down 3
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  aggu: to je velka pravda, lidi si to porad neuvedomujou.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. jih :

  ano, ty baníkovské nároží lampasy původně povedenou hmotu rozmělnili…za mě je to škoda a jednoznačně horší než před…ještě tu nezazněly mrazírny či jiné průmyslové haly, protože přesně takové fasády se na nich používají…jistě je to jenom sklad, ale místo a obsah by si zasloužili něco originálnějšího …

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. Balde :

  to je opravdu skaredéééé

  Thumb up 2 Thumb down 1
 13. Honza :

  Typická ukázka postupného úpadku architektury. Ještě před patnácti lety jsme nadávali na ty „hrozné komunistické krabice“ v našich městech, dneska bojujeme za to, aby tyto krabice zůstaly a nestavěly se místo nich ještě mnohem horší kapitalistické krabice – viz sportovní hala ve Frýdku, OD Ještěd v Liberci, atd.
  Podobné je to v tomto případě. Z ošklivé komunistické stavby se stalo ještě daleko hnusnější lacině působící monstrum, které se svou architektonickou kvalitou může srovnávat s nějakou montážní halou v nově vznikajících průmyslových zónách.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 14. Rado :

  No, ani nevím, co na to říct. Snad jen, že úpadek architektury je slabé slovo. Něco zateplit a fasádu namalovat modro-bílou barvou, na to člověk nemusí studovat. Nechápu pu to, komunisté něco postavili a o x desítek let později, kdy je možnost být kreativní, to se jenom zateplí a čau pipi. Zase další promarněná příležitost, místo abychom se přiblíži architektuře 21. století, máme zde zase jen zateplená 70. nebo 80. léta. Nevím, neustále se ptám, proč je ta ostravská architektura stále podprůměrná…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 15. aggu :

  Neveřejný. Depozitář. V opuštěné budově. Předpokládám, že ředitelka Kábrtová prozatím nepřehazuje peníze vidlema a potřebuje hlavně zajistit budovu pro sklad aby si udělala místo na Staré Radnici. Nevím co se tu řeší. Jo aha, promarněné příležitosti, architektura, úpadek….

  Thumb up 5 Thumb down 3
 16. Dubiňák :

  Ta fasáda je prostě HORZNÁ!!! Je to citelný zásah do barevného ztvárnění okolní zástavby. NEJSME PŘECE V KOCOURKOVĚ… A NEBO ANO!?!?!?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 17. Honza :

  aggu: Myslím, že nedostatek peněz je slabá výmluva pro tento paskvil. Chápu, že v muzeu není peněz nazbyt, ale i za stejné peníze, by to šlo udělat mnohem pěkněji, minimálně zvolit pro fasádu lepší barvy.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 18. aggu :

  Honza: Ale vždyť to není žádný „paskvil“. Je to obyčejný sklad. „Lepší“ barvy? Proč? Tzv. „zásah do barevného ztvárnění okolní zástavby“ beru jako vtip.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 19. Michal :

  Normální budova pro depozitář, tak jako předtím pro kino.
  Nic extra ale taky ani nic, co bych zatracoval.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.