D1 vede na hranice, zatím jen pro osobní auta

První dálnice z Česka do Polska zahajuje provoz. Nový úsek slavnostně otevřeli zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), státu a stavebních firem.

 

Řidiči poprvé projeli přes dálniční přechod Bohumín a po přilehlých úsecích dálnic D1 a A1. Dálnice je na české straně už několik měsíců dokončena, kvůli zdržení při stavbě mostu v Polsku ale museli řidiči čekat. Protože most ještě není hotov a je nařízena objížďka, bude česko-polské dálniční spojení zatím sloužit pouze osobní dopravě, vozidla nad 3,5 tuny ještě musí jezdit po jiných silnicích. Kamiony na silnicích ve slezském pohraničí ještě zůstávají, ale vše je na dobré cestě. Dálniční úsek D1 Bohumín – státní hranice a navazující dálnice v Polsku se otevírá, ačkoli je zatím určen pouze osobním automobilům. Na ně čeká za hranicemi desetikilometrová objížďka v úseku Mszana–Swierklany. „Předpoklad, kdy dálnice bude plně zprovozněna i pro kamionovou dopravu – což je velmi důležité pro Bohumín – bude v průběhu příštího roku,“ sdělil ministr dopravy Pavel Dobeš při slavnostním otevírání českého úseku dálnice.

zdroj: ceskatelevize.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  Myslim že pro Bohumin je celkem jedno, zda se do polska jezdi pres dalnici nebo pres Chalupki. Centrum mesta to nijak nezasahne. Spis si myslim ze z toho nemaji radost vesnice v polsku, kterymi ty kamiony jezdi.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. thrpst :

  Jel jsem tudy před 14 dny a pojedu opět 17. prosince na otočku na letiště do Katowic, tak jsem zvědav na ten rozdíl. Podle mapy je to ale úspora odhadem minimálně půl hodiny cesty.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Rado :

  Čeho si řidič ihned všimne, je rozdílná kvalita dálnice. Žádná vlna, výtluk, nic, a to ani v úseku, na kterém se dávno jezdí. A zejména pod Gliwicemi, kdy se jede už ve třech průzích a je tam neskutečně velké mimoúrovňové křížení, je to radost pohledět. Čili jak je markantní přejezd ČR-Rakousko, tak markantní je i ČR-Polsko. Samozřejmě, teda bohužel v neprospěch ČR.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Konečně. Polsko otevřelo poslední most na dálnici z Ostravy do Katovic“ na idnes.cz: http://goo.gl/YcqGRy

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Michal :

  Konečně přímý spoj na normálně fungující letiště.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 6. Summerboy :

  Michal: Ten jste měl už i předtím. Do Prahy se dostanete po dálnici už dávno.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 7. aggu :

  Rado: Čím větší křižovatka tím větší „rozdíl“? ;)
  V katowické aglomeraci žije tolik lidí co v půlce Česka. Psát nadšeně o jednom 3-pruhu pro autu, no nevím, nevím ;)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  V článku jsem četl: „nejprve kvůli špatnému projektu a následně kvůli sporům polských silničářů se stavební firmou Alpine“. To jako Alpine co stavěla Komunitní centrum a teď staví propojení ulic Pavlovova – Plzeňská? To by lecos vysvětlovalo.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 9. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Jedna (rakouská) matka, různě zlobivé děti ;)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Summerboy: je to jine, za hodinu a pul stojim v katowicich pred letistem (bez vlastniho vozu), to s prahou nevykouzlis.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.