Josef Pleskot _______ Cesta

Architekt Josef Pleskot vystavuje v ostravském Gongu, bývalém plynojemu. Ve stavbě, kterou sám navrhl budou k vidění i modely jeho neuskutečněných staveb.

 

 

Kurátorem výstavy, která se jmenuje Josef Pleskot – Cesta, je Pavel Brunclík, zahájení se ujal generální ředitel Vítkovice Machinery Group Jan Světlík, který si Pleskota vybral k uskutečnění svých velkolepých plánů, jak zachránit a využít vysoké pece a další unikátní průmyslové monumenty Ostravy. Výstava  je k vidění denně od 10:00 do 18:00 až do 29. března 2013.
Jádrem výstavy jsoudesítky fotografií staveb architekta Josefa Pleskota a jeho ateliéru, jejich modely a také modely staveb, které nakonec nebyly postaveny. „K vidění zde jsou i nejrůznější umělecká díla, jejichž autoři architekta Pleskota nějakým způsobem ovlivnili v jeho tvorbě. V Ostravě se proto objeví některé poklady českého výtvarného umění. Půjde o díla Adrieny Šimotové, Stanislava Kolíbala, Jana Merty, Ivana Kafky, Vladimíra Skrepla, Mário Kotrby, Jiřího Kovandy a dalších. V rámci výstavy bude také představena kniha Josefa Pleskota s názvem Na cestě.

zdroj:stavbaweb.cz

 

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.